Jaki LCD/LED do 4500zl.

loco22

New member
Witam wszystkich, jakis czas temu zwracalem sie juz z podobnym pytaniem na forum, niestety z powodu klopotow finansowych musialem odlozyc zakup.. Jestem zainteresowany kupnem LCD 37-40 cali Panasonica lub JVC/Sony, ale coraz czesciej zastanawiam sie nad nowym Sharpem 40" LED.. Co mozecie poradzic? Pokoj mam ok 20m, odleglosc ok 2.5m, sygnal Cyfra+. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to bardzo dobry wybór - Sharp 40Le 700 dobrze skaluje SD, a to ma duże znaczenie przy tej odległości i mieści się na 4299 zł .
 

OmniModo

New member
Fakt, Sharp'y jak do tej pory przyzwoicie skalowały obraz SD i wychodziło to całkiem znośnie. Miałem ponad 2 lata Sharp'a i na nim sporo sygnału SD więc mogę potwierdzić.
Ale obecnie chyba jeszcze lepiej wyjdzie Sony z serii Z mające 200Hz , a szczególnie seria Z5500 z BE3. 40" da urwać za 4600-4800 , albo o 800 tańszy Z4500
Bardzo nowoczesne technologie przetwarzania obrazu poskutkowały jednym z lepszych TV na rynku
Chociaż do oglądania TYLKO telewizji nie byłoby źle rozglądnąć się też w plazmowych Toshibach
 

loco22

New member
Dziekuje. Ostatnio ktos zasuferowal mi, ze przeciez za cene ok 4.500 m0ge dostac kultowy juz telewizor Pioneer 37.. Czy to dobry wybor w porownianiu z Sharp LC700, Panasonic 37V10, Sony 40W5500 lub JVCDV1..? Telewiozor musze zakupic na poczatku grudnia. Dzieuje z gory.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneera 37 odpuść !!!
Sharp ma zdecydowanie lepszą czerń :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46027
Technologia Crystal Clear
Konwencjonalny panel rozprasza światło po
powierzchni, co prowadzi do zmniejszenia
intensywności obrazu i pogorszenia jakości czerni.
Technologia Crystal Clear ugina światło praktycznie z jednakową
intensywnością, usuwając je z powierzchni ekranu, co prowadzi do
pogłębienia poziomów czerni.
014_P1060074.JPG
 

loco22

New member
Nie sadzilem, ze ktos kiedykolwiek odradzi mi Pioneera:) Wlasnie ponoc czern jest jego najwiekszym plusem. Wszystko okaze sie podczas prezentacji w takim razie. Wyslalem PM do Ciebie Kiki, mam nadzieje, ze wkrotce bede sie cieszyl nowym nabytkiem. Dziekuje i pozdrawiam.
 

loco22

New member
Telewizor wkoncu wybrany. Ostatecznie zostal Sharp, ktory jak na warunki mieszkaniowe oraz potrzeby rodzicow jest swietnym wyborem. Prezentacja to nieoceniona pomoc przy takim zakupie. Warto zobaczyc na wlasne oczy naprawde. Wydawaloby sie na poczatku, ze 37 cali bedzie w sam raz, a okazalo sie, ze 40 pasuje najlepiej. Chcialem przy okazji podziekowac Kikiemu oraz kolegom za zyczliwa i fachowa pomoc! Pelna profeska:). Rodzice sa zachwyceni a ja bardzo zadowolony:). Pozdrawiam.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kiki napisał:
Pioneera 37 odpuść !!!
Sharp ma zdecydowanie lepszą czerń :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46027
Technologia Crystal Clear
Konwencjonalny panel rozprasza światło po
powierzchni, co prowadzi do zmniejszenia
intensywności obrazu i pogorszenia jakości czerni.
Technologia Crystal Clear ugina światło praktycznie z jednakową
intensywnością, usuwając je z powierzchni ekranu, co prowadzi do
pogłębienia poziomów czerni.
014_P1060074.JPG
a dlaczego ma odpuscic Pioneera???
 

loco22

New member
Nie ukrywam, ze "napalilem" sie na Pioneera:D. Niestety potwierdzilo sie to co wyczytalem na polskich i zagranicznych forach. Kolory oraz czern znacznie lepsze w Sharpie:confused:. Do tego niskie zuzycie pradu oraz cala ta ekologiczna otoczka. Milo jak nawet przy takim zakupie mozemy pomoc swiatu:cool:. Czekam jeszcze na niezbedna kalibracje. JVC odpadl bardziej ze wzgledu na rozmiar, bo byl pierwszy na liscie:lol: Pioneer mocno rozczarowal. Nie mialem ostatecznie mozliwosci porownania Sony Z4500, ktory ponoc wygrywa na prezentacjacj z Sharpem, ale nie zaluje ani troche wyboru. Pozdrawiam wszystkich!
 

jery--

New member
Bez reklam
loco22 napisał:
...Milo jak nawet przy takim zakupie mozemy pomoc swiatu:cool:. ...
Ludzie jak Wy się dajecie nabierać na te pierdoły fachowcom od marketingu i ekologii. Jak już, to może lepiej nie kupować tych TV i innych sprzętów które ciągną po kilkaset Watt :p Nie damy się zwariować ;-).

Pozdrawiam
 

loco22

New member
Jery, nie bierz tego tak doslownie. Nie mialem na mysli ratowania swiata. Chodzilo mi o to, ze jak na nasze potrzeby Tv jest znakomity a mniejszy pobor mocy tez jest plusem. Pozdrawiam.
 

loco22

New member
JVC byl podlaczony jako pierwszy z Sharpem. Wydawal sie jakby przekontrastowany.. Oczywiscie tv byly przed kalibracja. Poza tym naprawde nie ma duzej roznicy miedzy 37 a 40 cali:). JVC "zniknal" wrecz na scianie a nie mamy duzego pokoju. Nie mwie absoltunie, ze to zly Tv. Bez watpienia wybralbym go do mniejszego pokoju zamiast Pioneera. Rodzinie bardzie podobal sie Sharp rowniez pod wzgledem estetycznym. Oczywiscie to rzecz subiektywna i kwestia gustu. W razie jakichkolwiek pytan bede wdzieczny pomoc. Pozdrawiam.
 
Do góry