Jaki LCD/LED 37 - 40'' w cenie ok 2 500

marglcia

New member
Witam! Panowie bardzo proszę o pomoc w zakupie tv.... ;-) Mój budżet to 2500 +/_ 200 zł
Zastanawiam się nad: Panasonic LCD LED TX-L37E30 (niestety na razie niedostępny) i Toshiba 40 VL748
Nie używam tv do grania ani oglądania Blu-ray... Odbieram Cyfre+ (SD) ale w przyszłości myślę o tunerze HD. Jak na babę przystało kompletnie się nie znam :x i nie wiem co kupić - może jakieś inne propozycje - może w tej cenie jakaś plazma? Panowie - proszę - pomóżcie baabie ;-)
 

hanzo1987

New member
Witam najlepszym rozwiązaniem jest porównanie własnym okiem obu modeli w sklepie jesli jest taka mozliwość. Oba modele były testowane na forum hdtv.
Ja osobiście wybrał bym toshibę.

aha proszę powiedzieć do czego prócz oglądania ma służyć tv.
 

don111

Banned
nie wiem co kupić - może jakieś inne propozycje - może w tej cenie jakaś plazma? Panowie - proszę - pomóżcie baabie ;-)
plazmy w tej samej cenie są niemal zawsze lepsze od LCD, ale sporo zależy od warunków, czy oglądasz więcej w dzień, nocy, warunków oświetleniowych pokoju itd
 

marglcia

New member
Tv używam tylko do odbioru cyfry na razie SD ale myślę o HD.... Pokój jest raczej ciemny oglądany można powiedzieć od rana do nocy ;-)
 

marglcia

New member
Wygrzebałam jeszcze Toshiba seria WL768 (pomijam bajery 3D)- co sądzicie o tej serii w porównaniu do VL748... tzn.:
co z tymi Hz'ami - WL768 ma "Active Vision M200HD" (200 Hz ?) - VL748 ma "tylko" 100 Hz - czy jest to odczuwalna różnica przy obrazie w ruchu ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
oglądałem tą Toshibe 768, bardzo dobry model w świetnej cenie (jak na LCD) no i z 3d
w tej cenie z plazm jest Panasonic 42ST30 (również 3d) jak i G30, oraz są plazmy LG 50 calowe (jeśli masz >3m to warto rozważyć), świetnie się je ogląda w zaciemnieniu, mają bardzo łagodny, nie męczący oczu obraz, no i są w fajnych cenach (np 50' PV350 ok 2,2 tys, 3d 50' ok 3 tys.)
to w sumie wszystko z myślą o HD, jeśli sporadycznie będziesz oglądała hd a w większości SD to nawet lepszą jakość zobaczysz na jeszcze tańszych plazmach hd ready od LG (pt353 i PW451 z 3d)
 

emer

Member
Bez reklam
kurcze ... no to wszedł pod rozważanie jeszcze plazma Panas 42g30 ...
Prosze pomózcie - Panas 42G30 czy Toska 40WL768 (podobna cena ok 2650-2700) czy troooszke tańsza toska 40VL748 (ok 2500).
Uzytkowanie to praktycznie oglądactwo TV szeroko rozumiane - analogowy + cyfra+ + polsat cyfrowy (sygnał SD i za niedługo HD).
 

marglcia

New member
eeeh... zdecydowałam się i kupiłam jednak plazmę - PANASONIC TX P42G30... mam nadzieję, że dobrze zrobiłam i będę zadowolona :niewiem: dziękuję za pomoc ;-)
 

emer

Member
Bez reklam
Tylko napisz czy jesteś zadowolona.
a czy wg Ciebie dokonała dobrego wyboru ? (pomijam fakt róznicy w przekatnej)
Jedno nie ulega wątpliwości - kąty w przypadku plazmy zdecydowanie lepsze.

Jak ma się wg Ciebie bezpośrednie porównanie jakości obrazu, obrazu w ruchu TEJ plazmy z powiedzmy chyba lepszym (bo 200HZ) WL768 ? Oczywiście bierzemy pod uwage dobre warunki oświetleniowe (tzn nie ma bezpośredniego operowania słońca i nie za jasno), a sygnał video , to dekoder (na razie SD) PC i C+ ..... no i sporadycznie antena naziemna.
Weźmy pod uwagę TYLKO jakość obrazu ....
 

don111

Banned
200hz w LCD nie jest porównywalne nijak z hz plazmy
w LCD herce odpowiadają za płynność przez zastosowanie wstawiania klatek "motion plus" itp ulepszaczy różnie nazwanych przez producentów (co daje mniejszy lub większy efekt tzw teatru) natomiast szybkość matrycy jest mniejsza, plazma natomiast ma szybszą matrycę i niższy czas reakcji (teoretycznie w przeliczeniu na hz w LCD to powinno być ok 1000hz - 0,001ms) , a do pełnej płynności nie potrzebuje ulepszaczy choć przy niektórym sygnale występuje w mniejszym lub większym stopniu tzw judder (klatkowanie) więc nie jest do końca tak idealnie
nie mniej jednak jakby podać sygnał powiedzmy 100 klatek/s to wyszłaby bardzo duża przewaga plazmy w ruchu ale takiego sygnału nie ma ;)
jest 60 klatek z konsoli i tu już zaczynają się poważne różnice na plus dla plazmy
 

marglcia

New member
ehhh... nie nacieszyłam się swoją plazmą :x szkoda, że tak późno przeczytałam opinie na forum o sklepie neo24.pl... Telewizor nawet nie opuścił samochodu kuriera - przywieziony został w pozycji poziomej niczym nie zabezpieczony rzucony z innymi towarami! Oczywiście odmówiłam przyjęcia przesyłki i zrezygnowałam z zamówienia w sklepie - ponieważ podczas zamówienia zapewniono mnie, że telewizor otrzymam w pozycji pionowej (nawet na pudełku jest informacja o pionowym transporcie) - nie mówiąc już o tym, że kurier powiedział, że oni również otrzymali go w pozycji poziomej!
Teraz znowu pozostało mi szukanie po internecie dobrego taniego sklepu - Panowie może jakieś sugestie? Nie chce znowu odsyłać kuriera z telewizorem jak zauważę jak jest transportowany... :x
 

skylla1

Member
Bez reklam
A skąd wiesz jak go wożono wcześniej - fabryka - hurtownia - magazyny itd... Nawet kupując w sklepie nie wiesz jak był traktowany wcześniej...
 

emer

Member
Bez reklam
no ja myslę że przynajmniej do hurtowni cała droga od fabryki - na paletach, poukładane jeden obok drugiej PIONOWO.
A potem własnie przy wysyłkach pojedyńczych sztuk następuje polska bylejakość, aby szybko, aby więcej, byle jak ... cooo tam - głąby klienty łykną.
Baaardzo dobrze zrobiłaś, niech się i w sklepach uczą że klient nasz Pan, a pseudo kurierzy uczą, dostają kary i piszczą za swoją nieudolność, brak respektu i poszanowania dla przedmiotów które wożą !!
 

marglcia

New member
owszem nie wiem jak jest transportowany wcześniej towar - jedyna możliwość to sprawdzić ostatni etap - czyli bezpośrednia dostawa do domu - bo tyle mogę - i jeżeli widzę, że delikatny towar leży rzucony pomiędzy innymi towarami - kurier był u mnie na końcu a przede mną miał 25 klientów! to tylko sobie można wyobrazić jak ten tv latał po samochodzie... to odbiór takiego towaru należy chyba do ludzi kochających wysoką adrenalinę ;-)
 

marglcia

New member
Po poprzednich zawirowaniach związanych z transportem w końcu mogę podziwiać swoją plazmę... oczywisty szok przy przejściu ze starego 21" samsunga :D Jak na razie jestem baardzo zadowolona... piękny obraz no i nic nie buuuczy - tyle mogę napisać jako baba bo się nie znam ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry