Jaki LCD FullHD 50"?

Deo3

New member
Ostateczna decyzja - z uwagi, że nie wszyscy członkowie rodzinki siedzą na wprost telewizora, zdecydowałem się na matrycę IPS (wieczorami zawsze oglądamy przy zapalonym świetle zewnętrznym). Tym samym przestaję się upierać przy Panasonic TX-50DS630E. Prawie zdecydowany jestem na Sony 49X8309C - co przemawia za?: przede wszystkim matryca IPS (z tego co czytałem, bardzo dobrej jakości obraz), procesor X1, 100Hz. Czy to dobry wybór i czy jeszcze jest do kupienia? A może z nowych modeli Sony jest coś podobnego do tego modelu - jeżeli nowszy model, to na pewno z lepszą jakością obrazu!!! Jak wcześniej wspominałem, granica cenowa to 6000,00zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś decydowanie Sony X8309. Użytkownicy - poczytaj - są bardzo zadowoleni. A kiedy planujesz zakup ?
 

strazakp

Banned
Ostateczna decyzja - z uwagi, że nie wszyscy członkowie rodzinki siedzą na wprost telewizora, zdecydowałem się na matrycę IPS (wieczorami zawsze oglądamy przy zapalonym świetle zewnętrznym). Tym samym przestaję się upierać przy Panasonic TX-50DS630E. Prawie zdecydowany jestem na Sony 49X8309C - co przemawia za?: przede wszystkim matryca IPS (z tego co czytałem, bardzo dobrej jakości obraz), procesor X1, 100Hz. Czy to dobry wybór i czy jeszcze jest do kupienia? A może z nowych modeli Sony jest coś podobnego do tego modelu - jeżeli nowszy model, to na pewno z lepszą jakością obrazu!!! Jak wcześniej wspominałem, granica cenowa to 6000,00zł.

Masz 6000zl na tv a kupujesz 49x83???? Troche dziwne ;-)
 

Deo3

New member
6000zł to granica cenowa, ale niekoniecznie muszę tyle wydać. Jeżeli telewizor spełnia moje wymagania i jest tańszy, to koniecznie muszę szukać za 6000zł? Dlatego też napisałem, że jeżeli nowe modele Sony, odnośnie jakości obrazu, są lepsze od powyższego modelu (49X8309C) to, jeżeli nie przekroczą granicy cenowej, niewykluczone, że się skuszę na taki telewizor. Zakup zamierzam dokonać pod koniec marca - i tutaj dylemat: czy już zdążą się pokazać w sprzedaży nowe modele, a jeżeli nie, to czy do końca marca będą jeszcze w sprzedaży 49X8309C?
 

strazakp

Banned
Gdybym teraz miał 6000zl na tv to bym kupił Sony 55xd9305. Nawet jezeli pojawi sie zaraz model 55xe8505 to będzie kosztował tez 6000zl a wg mnie xd93 jest lepszy.
 

Deo3

New member
Chyba nie przeczytałeś wcześniej - max 50", i nic się nie da zrobić. Gdybym mógł zainstalować 55", to kupiłbym OLED.
 

Deo3

New member
Ok! A na jaki model mam zwrócić uwagę, żeby mieć jakość porównywalną, ca ja piszę, lepszą niż polecany dotychczasowy 49X8309C, czyli bardzo dobra matryca IPS, min 100Hz, 49 - 50" no i zachowane granice cenowe? I tak w przybliżeniu, kiedy będą dostępne?
 

Deo3

New member
Chyba czekam na nowe modele. Czy są już (nawet w przybliżeniu) znane ceny nowych modeli: chodzi mi modele 49", matryca IPS, 100Hz, procesor X1. A przy okazji, w poprzednich modelach, 49XD8305 i 49X8309C, ten drugi jest z procesorem X1 o który pisze się, że "procesor obrazu 4K X1 zapewnia fantastyczną jakość obrazu z każdego źródła — telewizji, płyt Blu-ray i DVD", o co przede wszystkim mi chodzi. Ten pierwszy nie ma tego procesora, ale jest produktem roku 2016 (tamten 2015) i jest droższy od tego z procesorem X1. Czy ewentualnie kupując 49XD8305 "jakość obrazu z każdego źródła — telewizji, płyt Blu-ray i DVD" będzie tak samo "fantastyczna" jak z 49X8309C? Czy nowe modele 49" będą dostępne z matrycą IPS, 100Hz, procesorem X1 "zapewniającym fantastyczną jakość obrazu z każdego źródła — telewizji, płyt Blu-ray i DVD"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele SOny to koszt około 5799 zł
To ja bym został przy X8309 - jeśli go jeszcze kupisz.
 

Deo3

New member
OK! Jak widzę bardziej preferujesz model z 2015, ale z procesorem X1. Czy ten drugi model (2016), 49XD8305, jakościowo pod względem obrazu z "różnych źródeł" jest gorszy od 49X8309C? Na jak długo sprzętowo i jakościowo model 2015 wystarczy - nie będę musiał zbyt wcześnie go wymienić? Czy w 49X8309C Android jest jeszcze aktualizowany do najnowszej wersji (podobnie czy w 49XD8305 też jest aktualizowany do najnowszej wersji - i jakiej?). Nowe modele, z tego co czytałem już mają najnowszą wersję Androida, z gwarancją aktualizacji najnowszych wersji. Prawdę powiedziawszy, już prawie byłem zdecydowany na zakup 49X8309C, ale niedawno wyczytałem, że to model 2015. No i datego to moje zawahanie.
 

Deo3

New member
Czy wiadomo już kiedy i w jakiej cenie pokażą się nowe model Sony, interesuje mnie 49" z serii XE90. Czy warto czekać na ten model, czy też w jakości (przede wszystkim obrazu) nie będzie się za bardzo różnił od 49"XD8305 i może nie czekać i kupić ten XD83? Znalazłem na stronie Sony (Sony Center), że aktualnie z nowych modeli dostępny jest 49" z serii XE80, ale jest on 50Hz. Czy tym modelem warto się zainteresować (mimo 50Hz), jeżeli będzie wykorzystywany do codziennego oglądania (też sport) z NC+, DVD?
 

Deo3

New member
Teraz doczytałem się, że model 49" serii XE90 jest na matrycy VA, a ja się nastawiłem na IPS. To jednak zostaje kupno 49"XD8305.
 

Deo3

New member
Ale mi chodzi też, że niektórzy "oglądacze" będą siedzieli nie na wprost telewizora - w odległości około 2,5 - 3,0 m pod kątem do osi telewizora około 30 +- 5 stopni - dlatego myślę o matrycy IPS. Wieczorami zawsze oglądamy przy zewnętrznym świetle. A tak przy okazji, kiedy mogą się pojawić w sprzedaży modele XE90 i w jakiej cenie?
 

Deo3

New member
Biorąc pod uwagę mój wcześniejszy wpis, biorę pod uwagę telewizory, które będzie się dobrze oglądało (będzie dobra jakość obrazu) na wprost ale też pod kątem do osi telwizora ok. 30 +- 5 stopni. Matryce VA raczej nadają się do oglądania na wprost. Nie chcę "katować" pozostałych członków rodziny, którzy będą oglądali pod ww. kątami, dlatego myślałem i dalej myślę o matrycach IPS. Czy uważasz, że ten nowy model XE90 na matrycy VA nie spowoduje, że mnie rodzina "razem z telewizorem wyrzuci"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczerze to tego jeszcze nie wiem jak gra.
Będą u nas w czwartek z fabryki z tym telewizorem to będę wiedział jak gra.
Te kilka dni mam nadzieję, że dasz radę wstrzymać się z zakupem.
 

Deo3

New member
Jasne, że wytrzymam. Jak wcześniej wspominałem, zakup telewizora planuję na koniec marca, ale też mogę poczekać do połowy kwietnia - jeżeli miałoby się okazać, że warto poczekać na ten nowy model XE90.
 
Do góry