Jaki LCD do około 2000

wojtekmax

New member
Witam jest to mój pierwszy post na forum i zaznaczam, że nie interesowałem się nigdy telewizją od strony technicznej więc do rzeczy.



Jakie masz warunki
- pokój 4 na 4,2m
Preferowna wielkosc matrycy - 32"-37" raczej 37" ale 32" nie wykluczam
Preferowane marki - brak
jaki sygnał ? -
jaka odległość od ekranu ? 2,5-3m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD,dekoder tv SHD 85 z TPSA przynajmniej na razie może kiedyś Telewizja N, czasami chciał bym podłączyć komputer do oglądniecia tego co DVD nie odtworzy.
jaka klasa cenowa? - do około 2000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? noc i dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - średnie (rolety w oknach)
ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2
Jaki masz ulubiony program? seriale, filmy akcji, sport
ogladasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? - Samsung 17"
Ma stać czy wisieć? - wisieć

Dziś byłem w sklepie i widziałem włączony film na Samsungu LE37A330 i był OK ale jestem laikiem więc nie wiem czy ma dobre opinie i wystarczające wejścia. Proszę o propozycje jakiegoś dobrego Telewizora.
Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w sklepie jest OK. Ale w domu nie zawsze.
Sprawdziłbym modele o większej płynności i lepszym skalowaniu SD:
Panasonic 37 PV 8
Sharp 37 D 44
 

wojtekmax

New member
Troszkę się naczytałem na forum i widzę że polecasz mi plazmę 37 pv8 myślę też o 37 pv80 lub czymś podobnym cenowo. Widzę że ten telewizor to HD redy czyli poradzi sobie z full HD i innymi wynalazkami? Będzie to telewizor na lata więc pytam bo jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.
 

acabek

New member
Proponuje plazmowy Panasonica PV 80 bo PV 8 nie posiada wejscia PC. W telewizorach 32" i 37" nie będzie praktycznie różnicy w obrazie pomiędzy FullHD a HD Ready, nawet jeżeli korzystasz z sygnału FullHD, więc kupywanie telewizora o tych rozmiarach z rozdzielczością FullHd jest zbędne. Jak dobrze poszukasz to dostaniesz PV80 do 2000zl. Pozdrawiam
 

wojtekmax

New member
Byłem przed momentem w sklepie zobaczyć jak wygląda obraz na tym PV80 i jest OK. Mam nadzieje, że przy sygnale sd będzie też OK. Oczywiście sprzedawca pokazał żonie Jakiegoś LG LCD z serii 5000 fuul HD i podobał się jej bardziej ale raczej będę polegał na waszej opinii.
Być może w tym tygodniu będzie zakup.
 

acabek

New member
Lepszym wyborem będzie 100 Hz HD Ready Panasonica niż Full HD 50 hz LG:) Do sygnału SD tym bardziej polecam plazmę bo lepiej radzi sobie z odbiorem takiego sygnału. LCD sprawdza się tylko przy cyfrowym sygnale, przy analogowym obraz jest fatalny.
Życzę udanego zakupu:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry