Jaki LCD do konsol next-gen??

Nothomas

New member
Jestem pośiadaczem 360 ,w przyszłości zamiezam kupno PS3 . Zastanawiam sie jaki Lcd Samsunga bedzie najleprzy ?? Wacham sie pomiedzy Le32r71b Le32M61b i Le32M71 . Na konkurencyjnym forum potraktowano mnie jak idiote , więc mam nadzieje , że tutaj znajde pomoc .
 

Przemcio73

New member
Nothomas napisał:
Jestem pośiadaczem 360 ,w przyszłości zamiezam kupno PS3 . Zastanawiam sie jaki Lcd Samsunga bedzie najleprzy ?? Wacham sie pomiedzy Le32r71b Le32M61b i Le32M71 . Na konkurencyjnym forum potraktowano mnie jak idiote , więc mam nadzieje , że tutaj znajde pomoc .
Witam. Nikt Cię tu za idiotę nie weźmie;) . Jak do konsolek to chyba jedynie ten, który obsłuży pełne hd - seria f. Tylko wymagany znacznie większy budżecik:D :D Ale z tych wybrałbym m71.
P.S.
Jak Cię widzą tak Cię piszą:p :p popraw orty.
pozdrawiam
 

Przemcio73

New member
Nothomas napisał:
Full HD to przesada tyle kasy to ja nie mam , powiedzmy ... moge dać do 4000 zł
To tak jak Ci napisałem - wybierz serię m. Polecam samsunga bo takowego posiadam;)
pozdrawiam
Bierz też pod uwagę serię f- na pewno się sprawdzi w konsolce. Mam r32, podłączyłem go raz do kompa po hdmi-dvi, włączyłem grę i obraz okazał się dobry - brak smużenia.
 
Ostatnia edycja:

Mistic

New member
To czysty marketing że prezentują nowe X360 na TV samsunga, ale fakt jest taki że samsungi naprawde nieźle grają.
Pozdrawiam.
 

Nothomas

New member
Powiem wam ,że mam wiele watpliwości co do M. Ogólnie przyjmuje sie ,że jest to jeden z najbardziej udanych modeli (przedewszystkim M61B ). Ale... widziałem wiele skarg na tak zwane różowe twarze , których nie uwzgledniał serwis, nastepnie M71B i słynne Dynamic Dimmer oraz Dynamic Contrst których nie da sie wyłączy bez wchodzenia do menu serwisowego . Na Tv z literka F mnie poprostu nie stać więc zostaje R71B który wszyscy polecaja i jest w miare tani.
 

Wiciu

New member
Nothomas napisał:
Full HD to przesada tyle kasy to ja nie mam , powiedzmy ... moge dać do 4000 zł

No to sie wstrzymaj jeszcze, ja wstrzymuje sie z kupnem PS3 conajmniej dwa miesiace po premierze, wiecej gier bedzie no i wyjda na jaw bugi i wtedy dopiero bedzie mozna zobaczyc co faktycznie bardziej atrakcyjne X360 czy PS3, wraz ze wzrostem popularnosci PS3 beda taniec telewizorki LCD Samsunga(tak za darmo sie nie pokazuje Microsoft z Samsungiem, tu chodzi o biznes) i zapewne innne FullHD tv.
 

Nothomas

New member
Wiciu napisał:
No to sie wstrzymaj jeszcze, ja wstrzymuje sie z kupnem PS3 conajmniej dwa miesiace po premierze, wiecej gier bedzie no i wyjda na jaw bugi i wtedy dopiero bedzie mozna zobaczyc co faktycznie bardziej atrakcyjne X360 czy PS3, wraz ze wzrostem popularnosci PS3 beda taniec telewizorki LCD Samsunga(tak za darmo sie nie pokazuje Microsoft z Samsungiem, tu chodzi o biznes) i zapewne innne FullHD tv.

PS3 gra tu drugożędną role a Tivika chce kupic do końca maja i ponizej 4000 zł !!!
 

pietia

New member
Nothomas napisał:
Powiem wam ,że mam wiele watpliwości co do M. Ogólnie przyjmuje sie ,że jest to jeden z najbardziej udanych modeli (przedewszystkim M61B ). Ale... widziałem wiele skarg na tak zwane różowe twarze , których nie uwzgledniał serwis, nastepnie M71B i słynne Dynamic Dimmer oraz Dynamic Contrst których nie da sie wyłączy bez wchodzenia do menu serwisowego . Na Tv z literka F mnie poprostu nie stać więc zostaje R71B który wszyscy polecaja i jest w miare tani.


[FONT=&quot]M61b polecam, bo sam taki posiadam.Dzisiaj podłączyłem go do kompa i pograłem w sieci w Call of Duty 2, aby zobaczyć czy nie smuży i ogólnie z ciekawości jaki będzie efekt. Gra jest b. dynamiczna i efekt smużenia nie występuje , a wrażenia z gry na 32" rewelacyjne.
Co do dziwnych kolorów na twarzach to problem występował w moim TV.Nie wiem jak jest obecnie i czy dotyczy to wszystkich telewizorów m61b.Serwis zna problem i usuwa usterkę od ręki przez wgranie nowego softu.Cała operacja trwała 15 min , ale mam to szczęście , że mieszkam 20 min drogi od serwisu centralnego i dostarczyłem go osobiście.[/FONT]
 

Nothomas

New member
pietia napisał:
[FONT=&quot]M61b polecam, bo sam taki posiadam.Dzisiaj podłączyłem go do kompa i pograłem w sieci w Call of Duty 2, aby zobaczyć czy nie smuży i ogólnie z ciekawości jaki będzie efekt. Gra jest b. dynamiczna i efekt smużenia nie występuje , a wrażenia z gry na 32" rewelacyjne.
Co do dziwnych kolorów na twarzach to problem występował w moim TV.Nie wiem jak jest obecnie i czy dotyczy to wszystkich telewizorów m61b.Serwis zna problem i usuwa usterkę od ręki przez wgranie nowego softu.Cała operacja trwała 15 min , ale mam to szczęście , że mieszkam 20 min drogi od serwisu centralnego i dostarczyłem go osobiście.[/FONT]

DZIEKUJE właśnie ułatwiłeś mi życie , ale mam jeszcze jedno pytanie czy w M61B da sie wyłączyć Dynamic Dimmer oraz Dynamic Contrst ??
 

pietia

New member
Pewnie się da , ale ja nie widzę potrzeby w ingerencję w menu serwisowe.Dynamic dimmer nie jest uciążliwe w tym TV, albo wręcz niezauważalne.Co do dynamic contrast , jesli to "optymalizacja kontrasu" to można ją wyłączyć z poziomu ogólnego menu TV.(nie polecam bo czerń robi się szara)
 

Nothomas

New member
Byłem dzisiaj w Krakowskim Saturnie i le32r71b jest za 3299 zł co nie jest zbyt wygurowana cena , w zadowolenie.pl jest natomiast za 2899 , w tym tygodniu sprawdze jeszcze MM . Aha , wiedzieliście , że standy z 360 są z Le26R71B i czemu na tviku pisze kontrast 3000:1 skoro producent podaje 5000:1 ??
 

mada

New member
Rozdzielczość Linuxa z PS3 na Samsungu LE 32R71B/72B

Witam!
Szukam odpowiedzi na ważne moim zadaniem, dla użytkowników PS3 pytanie:

Jaką rozdzielczość zobaczymy na ekranie Samsunga LE 32R72B , 71 B, przy- podkreślam!- podłączeniu go przez kabel i wejście HDMI!!
z PS3 i uruchomieniu LINUXA (jak wiadomo Linuxa można zainstalować na PS3).
Czy będzie to rozdzielczość
1366 x 768 ?
Czy też
MNIEJSZA...?

(Podobno wejście HDMI we wspomnianym telewizorze nie jest przeznaczone do podłączania komputera pc, trzeba wykrzystać inne gniazdo, konsola to nie pc, ale Linux, to przecież rzecz pecetowa.)
Chciałbym po połączeniu przez HDMI PS3 z telewizorem zobaczyć Linuxa w rozdzielczości 1366x768, a nie niższej.

Podobno (wg wypowiedzi użytkowników forum) PC po polączeniu przez HDMI z LE 32R72B widzimy obraz ucięty lub zniekształcony w inny sposób, przy tym w niższej rodzielczości niż moje upragnione 1366x768.

Czy znajdę tv lcd 32. calowy , który będzie wyświetlał Linuxa (w tym linuxowy edytor tekstu) w rozdzielczości 1366x 768, a nie niższej, po połączeniu konsoli PS3 z tv lcd kablem HDMI??

Będę wdzięczny za odpowiedzi.:blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w pełnej rozdzielczości grał nam 32 Loewe Xelos.
Oczywiscie Samsung M 61 - zagra z PS 3 - absolutnie rewelacyjnie.
 

mada

New member
Linux+ PS3+TV LCD HD Ready (1366x768)= rozdzielczość?

Dziękuję Kiki.
Czy stąd wniosek, że: na telewizorze o rodzielczości natywnej 1366x768 (32 cale, HD Ready) Linux (z PS3) wyświetlany jest w rozdz. 1366x768 czyli wyższej niż gry ???? (gry bowiem na takim telewizorze HD Ready osiagają rodzielczośc 720p, czyli niższą od 1366x768.
Chcę żeby PS3 wyświetlało mi Linuxa w rozdz. natywnej telewizora, czyli możliwie najwyższej. Docierają jednak do mnie sprzeczne informacje. :eek:k:
 
Do góry