Jaki LCD do grania na PC ???

gajo333

New member
Witam. Bardzo proszę o info na temat TV LCD. Jaki kupić aby na przyzwoitych rozdziałkach mozna było sobie pograć z PeCeta??? Co posiadacie, na jakich rozdziałkach śmigacie? Proszę o info
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To od początku !!
Jaka klasa cenowa?
Jakie potrzeby ?
jaka przekątna?
Jak daleko siedzisz od ekranu ?
 

gajo333

New member
gajo333 napisał:
8 tys
FULL HD
46 cali
2.5 metra


czy na takim TV i takiej odległośći wystarczy mi rozdziałka 1280x960 albo 1280x1024? Troche sie zdeformuje, ale kolejna rozdz to dopiero 1900x1080 a mój komp STALKERa w takiej nie pociagnie
 

gajo333

New member
kiki napisał:
no to masz większy wybór:
46 Xl1 Sharp
46 JVC Z 70
46 Sharp Xd1
46 Sharp X20
46 Samsung M 86
46Toshiba XF 350
http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id3_222.aspx
=====================
Ale jeśli nie mają służyć tylko do grania - to sprawdź co bedziesz jeszcze ogladał?
Bo wazne jest skalowanie . Jeśli tylko do grania - to Sharp 46 XL1.


A dlaczego do grania Sharp, czym sie sugerujesz? Prosze mi wyjasnić bo troche ciemny w tym jestem. Dzięki z góry :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma najszybszą matrycę na rynku - wyprzedzajacą o generację konkurencję co dla gier ma olbrzymie znaczenie.
Również 100 Hz - pokazywane na wszystkich prawie stoiskach LCD w Berlinie na targach - wyraźnie demonstrowało kto jest lepszy i dlaczego .
Czerń równie do pozazdroszczenia przez konkurencję.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14711 - sprawdź.
 

gajo333

New member
kiki napisał:
Sharp ma najszybszą matrycę na rynku - wyprzedzajacą o generację konkurencję co dla gier ma olbrzymie znaczenie.
Również 100 Hz - pokazywane na wszystkich prawie stoiskach LCD w Berlinie na targach - wyraźnie demonstrowało kto jest lepszy i dlaczego .
Czerń równie do pozazdroszczenia przez konkurencję.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14711 - sprawdź.


Dziekuje Ci bradzo

Wiesz znalazłem ze w trybie 16:9 Samsung odtwarza tylko rozdziałke 1900x1080 a SHARP puszcza rozdziałke WXGA czyli 1360x768. To bedzie napewno lepsze do gier. Też tak sądzisz :) ?

Do stron które podesłałes nie mam dostepu

Dzieki za pomoc
 

huronpl

New member
Ja trochę z innego świata, ale też dotyczy on PC
Czy komuś z Was udało się podłączyć do PC tv JVC G80, bo ja dzisiaj próbowałem w sklepie dla idiotów przez przejściówkę D-Sub >> component i się nie udało - w ogóle nie było obrazu...

Jeżeli tak, to w jakiej rozdziałce udało się go ustawić??

Próbowałem też na Sharpie WD1 i bez problemowo (juz bezpośrednio D-Sub>>D-Sub) ustawiłem natywną rozdzielczość lcd
 

gajo333

New member
huronpl napisał:
Ja trochę z innego świata, ale też dotyczy on PC
Czy komuś z Was udało się podłączyć do PC tv JVC G80, bo ja dzisiaj próbowałem w sklepie dla idiotów przez przejściówkę D-Sub >> component i się nie udało - w ogóle nie było obrazu...

Jeżeli tak, to w jakiej rozdziałce udało się go ustawić??

Próbowałem też na Sharpie WD1 i bez problemowo (juz bezpośrednio D-Sub>>D-Sub) ustawiłem natywną rozdzielczość lcd


MAM PYTANKO

Czy TV FULL HD 1920x1080 potrafi w grach PC puszczać zarówno rozdzielczość 1980x1080 badź do wyboru 1360x760 ? Mówie o jednym TV. CZY POOTRAFI coś takiego czy nie ?

Jeżeli tak to poprosze o info jaki to TV :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
gajo333 napisał:
MAM PYTANKO

Czy TV FULL HD 1920x1080 potrafi w grach PC puszczać zarówno rozdzielczość 1980x1080 badź do wyboru 1360x760 ? Mówie o jednym TV. CZY POOTRAFI coś takiego czy nie ?

Jeżeli tak to poprosze o info jaki to TV :)

specjalnie dla Ciebie przeprowadziłem test

1. Sharp 46 DX1
2. Iiyama ProLite E2200WS-B1

+ nVidia 8800
+ DVI-HDMI /LCD/ DVI-DVI /monitor/

+ najnowsze sterowniki nVidia

wynik - POZYTYWNY /zarówno 1920x1080 jak i
1360x760/ na obu rozdzielczościach jest obraz b.dobry /chyba na drugiej więcej przycięty ale to kwestia 1-2 cm a więc bez znaczenia dla gry.

pozd
 

MyKey

New member
jarwisz napisał:
specjalnie dla Ciebie przeprowadziłem test

1. Sharp 46 DX1
2. Iiyama ProLite E2200WS-B1

+ nVidia 8800
+ DVI-HDMI /LCD/ DVI-DVI /monitor/

+ najnowsze sterowniki nVidia

wynik - POZYTYWNY /zarówno 1920x1080 jak i
1360x760/ na obu rozdzielczościach jest obraz b.dobry /chyba na drugiej więcej przycięty ale to kwestia 1-2 cm a więc bez znaczenia dla gry.

pozd
Mam w związku z tym dwa queściki ;
Jaki kabelek DVI - HDMI byś polecał do podobnego zestawu (dł 3m - chodzi mi o przyblizony przedział cenowy) ?
Co sądzisz o zastosowaniu 46xd jako 'codziennego' monitora - głownie do gierek ale i do wyświetlania textu - nie ma przeciwwskazań ?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
MyKey napisał:
Mam w związku z tym dwa queściki ;
Jaki kabelek DVI - HDMI byś polecał do podobnego zestawu (dł 3m - chodzi mi o przyblizony przedział cenowy) ?
Co sądzisz o zastosowaniu 46xd jako 'codziennego' monitora - głownie do gierek ale i do wyświetlania textu - nie ma przeciwwskazań ?
ad.1 - ja mam taki
taki
ale może być inny - polecam jednak powyżej 50zł :D

ad.2 - nie widzę przeciwwskazań - jeżeli nie przeszkadza Ci - jak jest w moim przypadku - podnoszenie głowy do góry.U mnie LCD jest na wysokości ok 2m .
Lubię "rozłożyć się" wygodnie w fotelu podczas oglądania.Tekst na LCD jest nawet według moich znajomych wyrażniejszy niż na monitorze.


pozd
 

gajo333

New member
MyKey napisał:
Mam w związku z tym dwa queściki ;
Jaki kabelek DVI - HDMI byś polecał do podobnego zestawu (dł 3m - chodzi mi o przyblizony przedział cenowy) ?
Co sądzisz o zastosowaniu 46xd jako 'codziennego' monitora - głownie do gierek ale i do wyświetlania textu - nie ma przeciwwskazań ?

Hej My Key.

Dziękuję Ci bardzo :)

Mam do Ciebie prośbę. Napisz do mnie na gg 7080384, ponieważ mam pare pytanek. Wiesz chce kupić o sprzęt który troszkę kosztuje, więc chaiłbym zamienić słówko. Dzięki za wyroazumiałość. PS. Zwykle jestem ukryty ale mozesz pisać. Dzięki :)
 

MyKey

New member
gajo333 napisał:
Hej My Key.

Dziękuję Ci bardzo :)

Mam do Ciebie prośbę. Napisz do mnie na gg 7080384, ponieważ mam pare pytanek. Wiesz chce kupić o sprzęt który troszkę kosztuje, więc chaiłbym zamienić słówko. Dzięki za wyroazumiałość. PS. Zwykle jestem ukryty ale mozesz pisać. Dzięki :)
Z GG może byc problem bo chwilowo nie mam 'druta' w domu więc klikam z pracowego kompa - na którym firewall nie przepuszcza żadnych komunikatorów :???: Jeśli chcesz to pisz na mykey@gazeta.pl - często zaglądam wiec powinniśmy się dogadac a że śledzę temat już dosyc długo może nawet uda mie się coś doradzic... 8)

PS. Dzięki wielkie jarwisz za odpowiedz i porady - PozdrawiaM
 
Do góry