Jaki LCD do 3500?

Ajsy

New member
wielkość pokoju ? 8x5
preferowana technologia? Raczej LCD, chociaz zastanawiam sie takze nad plazma
preferowana wielkość ekranu? 37-42
jaki sygnał? cyfra+, xbox360 oraz kablówka, ale głównie dwa pierwsze.
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? takze z boku
jaka odległość od ekranu? 2-3m, dopasuje sie do telewizora
jakie urządzenia do podłączenia? xbox360 i dekoder cyfry
jaka klasa cenowa? chcialbym sie zmiescic w 3800, najlepiej okolo 3500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? mniej wiecej po rowno
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? b. duze, ale mam w planach rolety, dopasuje sie do telewizora
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-5, zwykle 2
Jaki masz ulubiony program? nie mam
Ma stać czy wisieć? obojetne
Czego oczekujesz od telewizora? przede wszystkim jakosci obrazu
Full Hd czy HD ready ? FullHD. Zdecydowanie FullHD
Jaki masz telewizor? lcd 32 cale, hdready
Czy masz swoich faworytów? JVC 42r10 lub 37dv1, głównie dlatego że są często polecane.

Tak jak napisałem, przy wyborze kieruję się przede wszystkim jakością obrazu. Przez większość czasu telewizor będzie podłączony do cyfrowego źródła, kablówka będzie wykorzystywana sporadycznie, jeżeli w ogóle. Skłaniam się ku LCD ponieważ plazmy podobno nie nadają się do grania na konsoli (wypalanie się hudu, grzanie itp.) ale mogę zmienić zdanie. Mój budżet jest dość płynny, mogę dołożyć stówkę albo dwie, chociaż będe to robil z bolem serca i wole tego uniknąć. Z góry dziękuje za wszelkie propozycje.

PS. Czy różnica pomiędzy r10 i dv1 jest na tyle wyrazna, ze oplaca sie kupowac mniejszy telewizor za wieksze pieniadze? W czym sie ona objawia? Słyszałem też, że dv1 słabo wyświetla ruch, a dla mnie to wada nie do przyjęcia. Ktoś się z tym spotkał?

Przepraszam, błąd przeglądarki. Proszę o usunięcie zdublowanego tematu.
 
Ostatnia edycja:

Ajsy

New member
Na razie ok. 2,40 m, ale planuje przemeblowanie i telewizor na pewno nie bedzie stal w tym miejscu w ktorym stoi teraz. Po zmianie wystroju pewnie bedzie to około 2-3 m, przy ustawianiu go wezme tez poprawke na jego rozmiar.
 

kapsell

New member
Bez reklam
tvtv

to na pewno tv powyzej 40 cali (ja mam podobna odleglosc i mam 47 cali i nie jest za blisko).
no ale wiadomo wiekszy to drozszy.
Te jvc sa dobre (dv1 polecam, szczegolnie do naslonecznonego pokoju), obczaj toshibe serii xv i sharpa lc700
 

Ajsy

New member
Ktory z tych telewizorow sam bys wybral? I gdzie moge porownac je na zywo? Byłem w kilku sklepach, ale w zadnym nie znalazlem tych dwoch modeli jvc, poza tym w rzadko ktorym sa warunki umozliwiajace miarodajne porownanie. Interesuje mnie tez kwestia zlego wyswietlania ruchu na dv1, gdyby nie to bylbym juz w zasadzie zdecydowany.
 

kapsell

New member
Bez reklam
jvc dv1

Gdybym byl na Twoim miejscu to bym wzial (z tych modeli o ktorych piszemy) JVC dv1, jak napisal kiki , nie martw sie o ruch - jest naprawde dobrze. I miej na uwadze jedno - nie ma idealnego tv - kazdy ma jakies slabe strony.

Mialem ten model i gralem na xboxie360 - i zapewniam cie ze jak odpalisz Forze Motorsport 3, Modern Warfare 2 czy Street Fightera 4 to szczeka ci spadnie na podloge i bedziesz jej dlugo szukal...
 

Ajsy

New member
No to już jest prawie zdecydowany, chciałbym jeszcze tylko zapytać jaka jest główna różnica pomiędzy r10 i dv1 i czy naprawdę warto za nią tyle płacić.
 

Ajsy

New member
Poza 100hz w dv1 nie widzę większych różnic, na papierze wypadają raczej podobnie. Chociaż z drugiej strony nie znam się na tym i mogłem przeoczyć coś ważnego.
 

piotrflo

New member
Wiem, gdybym brał dv1 to wersję 37 calową.

Zastanow sie nad tymi 37 calami bys nie robil potem zwrotu, ze za maly. Ja 42" ogladam z 2,5 do 3 metrow i nie zaluje, ze sie nie skusilem na 37 lub na 40 cali. O tym przyzwyczajeniu mowia prawde a jeszcze jak bedziesz mial dobry sygnal to .... Przemysl. JVC jest dobra klasa, ale nie wiem czy warto dla niego schodzic z wielkosci.
 

kapsell

New member
Bez reklam
toshiba xv

Tansza jest Toshiba z serii xv635, matowy ekran porzadany w bardzo naswietlonych pomieszczeniach a jakosc obrazu bardzo dobra.
Poszukaj na forum, duzo dobrego pisza urzytkownicy o tym tv.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Czyli co? 42r10 czy cos jeszcze innego? Bo 42dv1 to chyba mimo wszystko za wysokie progi dla mnie.

Model JVC LT DV1 wcale nie jest takim udanym telewizorem tej firmy w porównaniu do chyba najlepszego dotychczas telewizora firmy JVC LT WX70.

Miałem możliwość kalibrować płytą kalibracyjną model DV1 i jest cholernie trudno wyregulować ten telewizor,a to co najbardziej mnie zaskoczyło to jak na lcd ten model ma bardzo ciemny obraz .

Posiada ten model mało regulacji obrazu to już starsze modele tej firmy miały więcej regulacji obrazu .

Kiepsko działa 100 Hz i jeszcze w dodatku jest niewyłączalne jak u innych konkurentów.

Pod kątem czerń popada w granat.a katy nie najlepsze.

No i ten stojak bardziej nadaje się na choinkę niż na telewizor:D

W każdym razie ten model telewizora osobiście uważam za nieudany i nie polecałbym Ci go kupić.
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
Ja obstaje za 42XV635, mam wiec wiem co mowie. Katy ok, czern jak dobrze ustawisz tez bez zarzutu, jakosc obrazu bardzo dobra. Warto. Nie jest to moze szczytem marzen, ale za ta kase chyba nic lepszego w tym rozmiarze nie ma w tej chwili z LCD. Jak cos Cie interesuje w kwestii tego modelu pytaj. Jak bede potrafil to odpowiem.
 

kapsell

New member
Bez reklam
!!!!!!!!!!

Vienna:

Co ty chlopie piszesz?! Ciemny obraz na dv1?! Dokladnie przeciwnie! Mialem ten i kilka innych tv na testach i jezeli cos moge powiedziec o tym tv to wlasnie ro ze ma niesamowicie JASNY obraz! Piekny, ostry z niesamowitymi przejsciami tonalnymi w jasnych partiach (np. karaibskie krajobrazy) czern to juz inna bajka...
Bdybys go widzial na wlasne oczy to bys wiedzial!!!

Co do podstawki kwestai gustu, ale Samsung najnowsze modele swoich tv wypuszcz wlasnie na takich nozkach.
Rozumiem ze jestes lepszym designerem wiec zwroc sie o posade do samsunga i im doradz...
 

Ajsy

New member
Piotrflo
Miałeś moze okazje porownac go z r10? Zamierzam kupic telewizor ktory bedzie mi sluzyl przez dluugie lata (taka mam nadzieje) a wiec wole wydac troche wiecej niz potem sie gryzc.


Zastanawiam sie tez caly czas nad dv1, nawet nad dolozeniem tych paru stowek do wersji 42 calowej. Tylko czy naprawde warto? Czy roznica w wyswietlaniu jest az tak miazdzaca, zeby doplacac tysiac zlotych (porownujac z toshiba)? I co sądzicie o Samsungu LE a656?
 
Ostatnia edycja:

Ajsy

New member
Przepraszam, ze tak niekulturalnie podbijam temat, ale proszę tylko o kilka odpowiedzi i już się zmywam, dokonuje wyboru i nie zawracam wam głowy.
 
Do góry