Jaki LCD, a może OLED?

robertoos188

New member
Saturn - RABATOLOGIA - Nizsze ceny - Wybór TV

Witam, otóż, w Saturnie wystartowała kolejna promocja RABATOLOGIA , telewizory w nowych niższych cenach, warto pokusić się na zakup, zresztą zostałem bez tv, a oglądac na monitorze 24 cale, troche lipa co nie? moi faworyci:
UE55MU7002T- 4498zł, a w afgcomputers jest za 4800zł ale z dodatkowa roczną gwarancja więc 3 lata gwarancji.
UE55KS8000 - 5149zł i 4 lata gwarancji w sklepie matrixmedia, w Saturnie jest po ekspozycji
UE55KS9000 -5400zł, jak dla mnie wadą jest zakrzywienie, wolę proste matryce
LG OLED55EG910V - 4840zł, słyszałem ze w wcześniejszych oledy maja słabszą żywotność matryc, albo bym musiał kupić inny uchwyt, bo ma inny VESA , albo wierdzić dziury w uchwycie,
PANASONIC TX-58EX780E - 5700zł, wada o wiele wyzsza cena, podobno nie będzie rozwijany firefox, ubogi smart w porównaniu z samsungiem
Nie rozwazam zakupu Sony, Philipsa, TCL, dlatego ze maja androida ( miałem duże problemu z androidem podczas odwarzania filmow z dysku, przestawiony dźwięk, mikro przycięcia obrazu itp )

Ciekawi mnie jeszcze ile pobieraa produ ks8000,9000 , i mu7000 wersje 55 cali, bo wczesniej miałem 55w809c i wieczorem jak było ciemno pobierał mi około 50 wat a w dzień jak było w miare slonecznie 65-max 70 watt, ( miałem podlonczony watomierz ) tez nie chce mieć duzych rachunków za prad bo tv gra u mnie różnie od 2h nawet do 7h
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na dniach wchodzą modle z kropką kwantową Philips i TCLa w extra cenach.
A kiedy planujesz zakup ?
 

pantomima

Banned
Na dniach wchodzą modle z kropką kwantową Philips i TCLa w extra cenach.
A kiedy planujesz zakup ?


Kiki - wiadomo , ze Oled oferuje najlepszy obraz.
Nie raz/ nie dwa powtarzales/powtarzasz ,ze najwazniejsza jest czern/kontrast , plastycznosc obrazu , wiec po co te sugestie na kropke kwantowa, skad brak namiaru na oleda ?

Robertoos rowniez akcentuje zakup oleda , pod jego katem dopytuje , a Ty glownie wyskakujesz z kropka kwantowa...

Sorry , ale nie rozumie tego typu dzialania...

Kawa na lawe - co oferuje oled , jak na jego tle wypadnie kropka , a nie takie pitu pitu .
 
Ostatnia edycja:

robertoos188

New member
zrobiłem trochę edycje tematu bo przez pomyłkę dodałem źle skonstruowany temat, pożniej dodałem drugi temat już dobrze napisany, ale admi mi skasowali temat i dali ostrzeżenie za dublowanie tematu, więc , najprościej było teraz zrobić edycje tematu
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Jak najszybciej ? - zwolnij , a tylko skorzystasz .
Nie ma sie co spieszyc ;)

Teraz zaczkaj na uzasadnienie Kikiego , dlaczego kropka kwantowa a nie oled ?

Sam z checia chcialbym sie dowiedziec .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam pewności - sprawdzę jak QD wjadą nowe modele Philipsa i TCLa.
Testowałem QD Samsunga więc mam pojęcie jakie takie o jakości Qleda.
Modele OLED 2017 - to naprawdę extraklasa - ale w tym przypadku raczej nie mieszczą się w oczekiwanej klasie.
Więc zostanie raczej QD - chyba, że zmieni się przedział cenowy.
Oczywiście różnica ceny będzie pewnym uzasadnieniem.
 

pantomima

Banned
Domyslam sie , ze miales styk z Qled'ami . Inaczej bym nie startowal z tematem ;)

No wiec - jak wypadaja te Qledy 2017 w stosunku do oledow z tego samego rocznika ?

Smiem twierdzic , ze przegrywaja ze starszymi oledami , a co dopiero mowic o tych z roku biezacego.
 

andrju75

New member
Witam serdecznie.Z tą jakością Qled Samsunga tak do końca w porządku chyba nie jest , skoro od Qleda sam bardziej proponowałeś np.Sonego XE9005 na matrycy VA.Ps. To w końcu jak z tymi Qledami jest , jest lepiej niż na matrycach VA?Ps2.Wszelkie testy pokazują , że Oled to inna klasa jakości,król może być tylko jeden-Oled.Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledy 2017 - to jedyne które dają trzy elementy jednocześnie.
Jakość LCD, plazm oraz Oled.
Ale Telewizory LCD mają swoje zalety.
Więc pytanie na czym Ci najbardziej zależy ?
 

robertoos188

New member
Jak bym miał tyle kasy i jak bym miał wybierać Qled czy oled w cenie 8-9 tys to logiczne ze bym wybrał bez wątpienia oled, nawet bym się nie wahał, za 8-8,5 tys mozna kupic dobrego oleda lg.
 

robertoos188

New member
W moim wypadku w gre wchodzi mu7002 za 4500zł, ks8000( troche za wysoka cena w porównaniu do ks9000), ks9000 za 5400złszkoda ze jest zakrzywiony, i został jeszcze LG OLED55EG910V i nie wiem którego wybrać
 

robertoos188

New member
Chodzi mo glownie o jakosc obrazu, smart samsunga mi wystarczy, tv bedzie mi sluzył tylko do ogladania filmow z dysku 720p-1080p, telewizja z ipli czasami i youtube, nie bede miał podłonczonej żadnej telewizji.
 

robertoos188

New member
Pomiędzy mu 7002 a 8002 jest duza roznica cenowa 1200 zł, zresztą mu8002 chyba nie ma quantum dots , a dlatego wlasnie myślałem nad ks8000 i 9000 bo ma quantum dots
 

pepka

Member
Bez reklam
Teraz w Saturnie są 7002 w b. dobrej cenie (prawie 1000 taniej)... jednocześnie cenę 8002 większe sieci podniosły o 100pln.
 

robertoos188

New member
tzn mu7002 strasznie staniał można go wyrwać za 4500zł w Saturnie, a mu8002 za 5700zł, więc moim zdaniem nie opyla się przepłacać 1200zł, tylko czy nie lepiej kupić ks8000 albo ks9000? tylko cenowo lepiej się opłaca ks9000 bo ks8000 jest bardzo mało egzemplarzy, bo seria ks ma quantum dots a seria mu7002 i 8002 chyba nie ma, allbo jeszcze ten oled co wczesniej o nim pisałem
No faktycznie jeśli KSy są dużo taniej to nie ma po co przepłacać.
 
Do góry