Jaki LCD 52'-55' cali wybrać?

leggro

New member
Witam, wszystkich na forum. To mój pierwszy post ale czytam je już dość długo.

W ciągu dwóch najbliższych miesięcy będę chciał nabyć telewizor no i po czytaniu forum a także innych stron poświęconych TV oraz przeglądaniu telewizorów w sklepach mam niezły mętlik.

Budżet na telewizor to przedział 10000-15000 zł. Na początku moich poszukiwań myślałem o zakupie dwóch telewizorów których nie ma jeszcze na rynku: LG 55LX9500 lub Sony HX900, ale jak zacząłem czytać forum to okazuje się, że jest jeszcze Sharp LC-52XS1E, Philips 52PFL9704H jakieś dobre Toshiby sam już nie wiem który byłby najlepszy. A niektóre z nich są niedostępne w sklepach (tzn. dostępne tylko na zamówienie więc nie ma szansy zobaczyć jak się prezentują).

Czy moglibyście doradzić na które powinienem zwrócić szczególną uwagę? Telewizor będzie służył głównie do oglądania DVD/BR + telewizja SD/HD (Tuner HD UPC). Wbudowane głośniki nie są istotne bo telewizor będzie miał do dyspozycji nagłośnienie kina domowego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Ares78

New member
O hx900 nie można na chwilę obecną dużo powiedzieć także ciężko tutaj cokolwiek doradzić, niedawno do sklepów trafił dopiero hx800 (dość nowatorskie podejście do sposobu podświetlenia matrycy). Także teraz tak przed wprowadzeniem do sprzedaży to będzie po prostu gdybanie.
 

leggro

New member
odległość od ekranu: 3-6 m
jak słońce świeci w pokoju ? okno wschodnie z roletą tak więc może być regulowane oświetlenie
Jak duży jest pokój ? 30 m2
jaki masz obecnie telewizor? brak - to nowe mieszkanie które jest właśnie wykańczane
jakie programy najczęściej oglądasz? głównie kanały filmowe + naukowe (Discovery, History, NG) + DVD/BR
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 50'-55'
preferowana marka ? Brak
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ? BR, UPC HD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60% TV 40% DVD/BR
jakimi złączami ? HDMI
jaki masz sygnał ? kablówka UPC
ile programów HD ? W tej chwili 12
ma stać czy wisieć ? Wisieć
jaka klasa cenowa ? 10000-15000 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy matrycy matowej aktywnej niczego nie musisz już zasłaniać . A więc pełna radość w świetle jupiterów.
Do DVD i BD obraz ostrzejszy na LCD Sharpa ale to już wynika z różnicy technologii.
Te 12 programów HD - prawdziwa bajka .
Masz jeszcze Znaczną oszczędność energii, local diming i
Nieporównywalny dźwięk specjalnego głośnika zaprojektowanego przez Pioneera.
Oddzielny tuner powoduje że nie ma żadnych zakłóceń na ekranie.
 

leggro

New member
Czyli plazma Pansonica? Albo LCD Sharpa? A jak to wygląda cenowo? Bo np. na Allegro tego VT25 nie widziałem są tylko VT20. Możecie polecić jakiś sklep internetowy gdzie można dobre ceny dostać?
 

Ares78

New member
Jeżeli patrzysz pod kątem prezencji telewizora (świetny do powieszenia na ścianie) to nx800 jest ok. W innym wypadku i przy takim budżecie poczekałbym na nowe modele z miejscowym wygaszaniem bo po hx800 jest na co czekać. Także dokładnie musisz określić to co wymagasz od danego modelu ;)
 

Hartson

New member
Bez reklam
A może Toshiba 55 SV 685 D?

Też jestem przy podobnym wyborze - jeszcze chodzi po głowie Sony 52NX800

SV685 to dobry wybór. Toshiba posiada jeden z najlepszych dostępnych na rynku procesorów obróbki obrazu - Meta Brian, który umożliwia m.in. uzyskanie bardzo dobrego obrazu SD, nie mówiąc już o HD. Co jest ważne telewizor ten posiada bardzo dobrą czerń (jak na LCD). Jeżeli nie przeszkadza Tobie w tym LCD tzw. szyba i mało pochlebne na tym forum opinie o serwisie, to SV685 śmiało możesz kupować.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Masz na forum test.
Podajesz tv o wiele drozsze z innej polki, nie myl watkow.
Bo w takim wypadku wchodzi tu Sharp xs1 i wymiata cale towarzystwo plazmowe.
 

KubaG

New member
Jeśli jest taka możliwość to poproszę o podsumowanie - tzn. plusy/minusy Sharpa XS1 i Toshiba 55SV685D ... i ew. Sony 52NX800
 

Hartson

New member
Bez reklam
Masz na forum test.
Podajesz tv o wiele drozsze z innej polki, nie myl watkow.
Bo w takim wypadku wchodzi tu Sharp xs1 i wymiata cale towarzystwo plazmowe.

Idź do MM i zobacz sobie ile kosztuje 50VT20 i 55SV685. To obecnie podobna półka cenowa.
Tylko tego drugiego coraz rzadziej można spotkać, bo to model z drugiej połowy zeszłego roku, a Toshiba pewnie szykuje coś nowego za SV685.

Faktycznie co do XS1 to wszystko wymiata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
KubaG -
Toshiba w odróżnieniu do Sony ma pełne podświetlenie led, mniejszy pobór energii, local diming, zdecydowanie lepszą czerń i płynność.
O specjalną cenę dla "niebieskich " pytaj na priw.
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/45201-toshiba-46sv685-test-wszystko-o-serii-sv.html
Toshiba ma Autoview - automatycznie dostosowuje się do pomieszczenia nasyceniem podświetlenia. Extra głośniki Onkyo.

Sharp - już nie ma i nie będzie . Może jeszcze gdzieś na ścianie w sklepach
Ale w wysokich cenach.
No i pamiętaj :
Kalibracja telewizora cyfrowego - Audio-wideo - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test
 

korwin

New member
Faktycznie co do XS1 to wszystko wymiata.
W jakim sensie, bo ja jakoś przed swoim ani nie klękam ani nie zbieram szczęki z ziemi. Jeżeli XS1 jest wyznacznikiem jakości to współczuję posiadaczom innych tv, bo muszą mieć niezłą kichę;) Mam wrażenie, że opinie o XS1 to bardziej przekazywanie urban legend niż własnych doświadczeń.
 
Do góry