jaki LCD 47"??

assassino-x

New member
Witam, oczywiście zastanawiam się nad zakupem lcd 47, o to odpowiedzi na pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: salon łącznie z jadalną 30 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: około 5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem: maksymalnie 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju: drzwi tarasowe z prawej strony tv (bardziej południowo-zachodniej), słonce raczej nie powinno przeszkadzać
7.Jaki masz obecnie telewizor: Sharp WD1 37 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał: Wifi, DLNA, DVBT i DVBS, USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: cyfra +, naziemna cyfrówka
10.Jakie urządzenia: ps3, laptom
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: około 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: raczej mat, ale jeśli słonce nie będzie przeszkadzało to chyba nie większego znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: filmy, sport, bajki dla dzieci
14.Czy zamierzasz serfować po internecie: raczej nie, ale nie można tego wykluczyć
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie: tak 30 %
16.Preferencje co do marki: kiedyś Sharp, teraz nie wykluczam LG i Panasonica
17.Preferencje co do wielkości: wydaje mi się, że 47" będzie odpowiedni
18.Co Cię denerwuje w telewizorach: dostęp do złącz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: max 3800, ale wolałbym się zamknąć w 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne: może mieć, a jesli już to pasywne

Po lekturze forum najbardziej odpowiada mi LG 660, ale tutaj troszkę odstrasza mnie cena nadal powyżej 3800, zastanawiam się też nad Panasem ET5E, tutaj cena jest bardziej przyjazna, myślałem też nad Sharpem 730, ale po lekturze forum odpuściłem sobie. Wszyscy zachwalają nowe Philipsy, ale jakoś nie mam przekonania do tej marki. Zależy mi w szczególności na dobrej jakości obrazu przy oglądaniu filmów również po USB (polskie napisy), sportu i graniu na ps3. Być może macie jakieś inne ciekawe propozycje, albo pomożecie mi wybrać pomiędzy LG, a Panasem, bądź też ktoś przekona mnie do Philipsa. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

assassino-x

New member
dzięki kiki, ale philips jest raczej poza moim zasięgiem finansowym (chyba że 42"), czyli pozostaje mi wybór pomiędzy Sharpem 830, a Panasonic ET5E, który z nich będzie bardziej pasował do moich potrzeb? cenowo lepiej prezentuje się Panas, ale nie to jest najważniejsze, no i chyba Sharp jest troszkę starszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest tylko dopłata 200 zł więc się zastanów dobrze bo zakup na lata.
A Sharp jest bieżącym modelem.
 
Do góry