Jaki LCD 40-48'' do 2000-2300 zł max??

SKAT

New member
Witam, jest to mój pierwszy post więc od razu proszę o wyrozumiałość jeśli taki temat już się pojawił:)
Do rzeczy: za chwilę będę musiał zakupić nowy TV więc poszukuję jakiegoś ciekawego modelu dla siebie.Wymagania jakie posiadam to przede wszystkim: dobry, szybki Smart TV (będę korzystał z youtube, skype, ipla szczególnie) stabilne szybkie wi-fi (nie zrywające połączeń)
Zrobiłem już lekkie rozeznanie w temacie i Zainteresowało mnie kilka modelów:

LG 43LF631V
Samsung UE43J5600
Philips 42PFH6309/88
Panasonic TX-40CS520E (bądź większy model)
LG 42LF652V
Samsung UE48J5600

Odpowiedzi na pytania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 16m2 (może troszkę więcej)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Max 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obecnie stać, ale nie wykluczam powieszenia :)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Będą rolety, ewentualnie od boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LG6000 (brat wziął ślub więc zabiera TV ze sobą) :-D
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Opisane powyżej może do tego dosyć szybką matrycę
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Dekoder satelitarny (Cyfrowy Polsat)
10.Jakie urządzenia ? Obecnie nic, w najbliższym czasie laptop przez HDMI, Blu-ray, amplituner i do tego jakieś kino domowe.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Ciężko powiedzieć tak 5-6 h ale to max.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka, tennis) filmy/seriale.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak (tak jak wyżej opisałem szczególnie youtube, ipla i skype ale, to sporadycznie)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie planuję.
16.Preferencje co do marki ? Samsung, LG (miałem z nimi styczność ale, nie ograniczam się do nich)
17.Preferencje co do wielkości ? 42-48''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? W Smart TV powolne działanie systemu, smużenie obrazu podczas oglądania dynamicznych scen.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200 zł- jeżeli nie będzie nic ciekawego w tej kwocie to może coś dołożę.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Widzę że, ,,bum" na 3D powoli mija i ten standard jest coraz mniej popularny więc raczej nie potrzebuję go.

Bardzo proszę o jakieś sugestie i oczywiście wasze typy :)
Za co z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

SKAT

New member
Rozumiem czyli mówisz że, z tych moich typów tylko Philips do czegoś się nadaje?? Czyli co chciałbyś przez to powiedzieć?? W czym on będzie lepszy jeśli wszystkie mają matryce 50 Hz?? I czemu tylko większa przekątna wchodzi w grę??
 

SKAT

New member
RHJG a możesz coś więcej powiedzieć na temat tych Samsungów np. wymienić ich wady i zalety?? Który z nich będzie miał lepszy obraz, szybsze Smart TV i wogóle jak wygląda działanie tych TV na tym nowym TIZENIE?? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego większa przekątna , bo będziesz widział więcej szczegółów na ekranie , obraz wyraźniejszy wychodzący z ekranu.
Wszystkie tu omawiane telewizory są na matrycy natywnej 50 Hz, Samsungi również. Philips ma znacznie lepszą czerń i podświetlenie.
Philips teraz ma również przewagę multimedialną - Android, Kodi, MxPlayer, Dual play, wifi smart screen.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Również stawiam na Philipsa - najlepszy obraz w tej klasie telewizorów.Na plus oczywiście również Android jako system operacyjny,
 

SKAT

New member
No dobrze a powiedzcie mi panowie jak wygląda oglądanie dynamicznych scen np. w filmach, podczas transmisji sportowych?? Widać jakieś smużenie?? Pytam bo, to jest dla mnie bardzo ważne (niby Philipsy mają technologię 200 Hz a Samsung chwali się dwukrotnie wyższą a w LG jest nawet 450 Hz) Jak to wygląda w praktyce?? Jest jakaś różnica między tymi odbiornikami jeśli chodzi o ruch?? No i czy w podanym przeze mnie pułapie cenowym znajdę jakąś propozycję od Samsunga w 48"?? To znaczy czy w tej cenie jest możliwość znalezienia jakiegoś Philipsa w wersji o takiej przekątnej ekranu bądź podobnej??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Ty cytujesz jedynie marketingowe dane a ja podaję natywne, czyli rzeczywiste. Tak Samsunga masz 48H 6400.
 

SKAT

New member
Aha czyli mówisz że, ten Samsung 48H6400 będzie lepszy od tego nowego z tego roku z serii J?? Ale, bez Taizena?? A może jednak warto poczekać nad tym Philipsem 48"??
 

slawko_23

New member
Bez reklam
48j5600 model z tego roku. Lub poszukaj 48as640 z Panasonica. Panas ma płynniejszy ruch przy filmach i sporcie. Ewentualnie Samsung też z 2014 48H6400. Ale to modele 2014 a jest już październik 2015.
 

SKAT

New member
No właśnie już końcówka 2015 r. więc ten Samsung już się troszkę mógł zestarzeć :p Czyli powinienem wybierać między tymi Philipsem 48PFH5500 z Android TV o którym wcześniej pisaliśmy (a może dopłacić troszkę do jego odpowiednika w 48"??) lub tym Panasonicem TX48AS640 tak?? Który według Ciebie będzie najlepszym wyborem dla mnie??
 

kamairadek

New member
Czytam w opiniach, że 42pfh6309 jest strasznie wolny - wolno przełącza kanały, wiesza się i generalnie wolno reaguje na komendy pilota. Czy znawcy sprzętu mogą jakoś to skomentować? I jak to wypada w porównaniu z innymi tv?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

chreasy1

New member
Sprzedawca PHILIPSa zawsze będzie zachwalał Philipsa

Dokładnie, zabawne jest to, że zawsze wciska philipsa. Miałem philipsa 50PFH6550/88, dobrze, że oddałem do sklepu. SmartTV; totalna tragedia, działa bardzo wolno, aplikacje wczytują się długo, mało aplikacji, przeglądanie stron www to już w ogóle porażka, nie działa aplikacja MyRemote mimo że Miracast działa bez problemu.- Osiągi; kanały przełączają się około 2 sek. więc bardzo długo, dodatkowo telewizor potrafi sam włączyć się w nocy! (tak miałem aktualne oprogramowanie). Nie tylko ten model miał z tym problem, fatalny maja support. Philispa ratuje tylko ambilight. Poza tym korzystając z przeglądarki, często są zawiechy, problem z flashem, którego nie ma. Mimo, że ma androida to i tak zapomnij o doinstalowaniu wtyczki etc. Podsumowując: potwornie powolny system operacyjny, bardzo niestabilne oprogramowanie, bezużyteczne funkcje dlna i smart tv - wiesza się. Radzę poczytać opinie na różnych forach i wtedy podjąć decyzje a nie słuchać sprzedawcy zapatrzonego ślepo w philipsa.
 
Ostatnia edycja:

chreasy1

New member
Dowód:
philips.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W modelach 6309 był wolniejszy, obecnie działa tak samo szybko jak każda inna marka.

Flash jest wspierany w Philipsach w serii androida poprzedniego w formie update. W nowych modelach jest KODI, i MxPlayer.
Jak chcę serfować po internecie to nawet średnio inteligentny użytkownik wie że wystarczy skorzystać z miracast i mam wszystko czego dusza zapragnie z całego świata , nie ruszając 4 liter z fotela.
Jeśli ktoś chce komputer w telewizorze też wystarczy go podłączyć.
Dla mnie zawsze najważniejszą rzeczą jest jakość obrazu !!!
I ten madel ma bardzo dobrą czerń, płynność , równość podświetlenia matrycy, niski input lag. Pozostałe rzeczy mam pod palcem leząc wygodnie na kanapie.

Philips pozostawił też wszystkie własne aplikacje , jeśli ktoś ma słaby internet to należy to zgłosić do swojego operatora.
A opinie faktycznie należy poczytać, tych co kupili i potrafią obsłużyć telewizor nowej generacji.
Ten telewizor - jak widać nie każdy ma pojecie- ma KODI , gdzie przy pomocy wtyczek nawet przy przesyle internetowym 1,5 GB - streamig dziesiątek tysięcy filmów najnowszych z polskimi napisami w jakosci HD - czeka na każdego. Telewizor sam potrafi pobrać napisy brakujące polskie z innej platformy i je wyświetlić we właściwy sposób.Dla fanów filmów - to tysiące nieprzespanych nocy. Wtyczki pozwalają również na dostęp do wielu , wielu bardzo ciekawych stacji telewizyjny jak choćby HBO GO.
Moja babcia już mówiła - trochę techniki i już się gubimy.
Widać miała rację !!!
I wcale nie trzeba wówczas pluć na oślep.
 
Ostatnia edycja:
Do góry