Jaki LCD 40-42" do 3500zł

broda1725

New member
Bez reklam
Witam mam do was pytanie otoż stoje przed zakupem jakiegoś LCD 40 - 42 " do salonu, myslałem o Samsungu 40"r82 (Agito.pl cena ok.3000zł) w małym pokoju mam 26r71 kupiłem ponad 1,5 roku temu za 3300 :(. Ale niebyłem w tym temacie (TV) dość długo i co teraz polecacie, jaki model LCD, a może plazme?. Powychodziło dość sporo nowych modeli.

Kwotą jaką dysponuje to 3500zł, ewentualnie jak bedzie warto to podciagne budżet do 4000zł, odległość od tv bedzie ok.3,5 - 4,5 metrów sygnał antenowy z anteny zbiorczej i cyfrowy polsat. I oczywiście filmy DVD i w niedługim czasie podpięcie go pod konsole X360 i może kompa do filmow w 720p.

Czy przy takiej odległości (3,5-4,5m) z jakiej bede oglądał jest sens kupywać Full HD ? czy wystarczy HD Ready ?

Co do Plazmy myslałem nad jakąś ale te złuzycie prądu, męczenie oczu jak przy zwykłym CRT i jakieś duszki, zniechęcił mnie troche.

Co polecacie proszę o doradzenie. Wspomne że moim faworytem był 40r82B.
 

janusz

New member
Bez reklam
Za 3500 widziałem w Mediamarkcie 40N87, a to wyższa klasa od r82. Moim zdaniem to najlepsza oferta w tej cenie i to wcale nie z powodu Full HD (a to też może się przydać jak będą w wypożyczalnich płyty BluRay). Inna sprawa, że R82 można dostać już za około 3000 zł. a to już bardzo tanio.
 

broda1725

New member
Bez reklam
janusz napisał:
Za 3500 widziałem w Mediamarkcie 40N87, a to wyższa klasa od r82. Moim zdaniem to najlepsza oferta w tej cenie i to wcale nie z powodu Full HD (a to też może się przydać jak będą w wypożyczalnich płyty BluRay). Inna sprawa, że R82 można dostać już za około 3000 zł. a to już bardzo tanio.
Zastanawiałem się nad tym modelem w agito teraz promocja 3300zł ale nieznam tego modelu czy jest dobry ten model ? i czy bede widział różnice z odległosci co ogladam, full hd a hd ready?
 

janusz

New member
Bez reklam
pomijając Full HD warto dopłacić te 300 zł, bo N87 to po prostu nowszy model, na matrycy nowszej generacji, posiada większe możliwości podłączeń różnych urządzeń. Moim zdaniem obraz jest super. Niemniej r82 to wcele niezły LCD, a różnica w odbiorze będzie minimalna, Full HD dostrzeżesz dopiero jak będziesz miał taki sygnał, a różnica będzie prawie niedostrzegalna (ale z tym prawie to wiesz jak jest).
Ja bym wziął N87.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Hmm tak mowisz janusz że z tej odległości full hd a hd ready bedzie prawie identyczny obraz? a ten N to nie jstes starszy model ? dopiero M jest chyba nowyszy patrze na design.

Myslałem też o Sony 40" LCD Bravia KDL-40D3500 co sądzicie o tym tv?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
N i M, z tego co pamiętam weszły w tym samym czasie, M to niby wyższy model, ale różnice niewielkie. Zewnętrznie sę różnice, ale różnią się również między sobą np. N występuje jako N86 i N87. Ja mam 37M87 i jestem bardzo zadowolony, gdy widziałem N87 wyglądał na identyczny, tylko nieco zmieniony. Ogólnie seria 86/87 (z literkami N,M,F) weszła do sprzedaży w podobnym czasie.
Możesz kupić M86/87, cena podobna.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
A co sądzisz o plazmie lub tym soniakiem?

I jakie są różnce między M86 a M87 ?

I co to jest ten - Rodzaj tunera - cyfrowy DVB-T (naziemny) <-- ten twój
ten R82 ma analogowy.
 
Ostatnia edycja:

wader11

New member
Rozwaz Panasonica PV80 albo Samsunga 451 chociaz ja sie sklaniam bardziej w strone Panasa. Sony D3500 fajny ale nie ma matrycy 10 bitowej , kolory przejaskrawione ( testowalem w sklepie ) - a moze lepiej nie przejaskrawione co za bardzo cukierkowe :) . Rozwazalem tego Sony ale padlo na plazme - lepiej gra przy SD :) a wiec przez kilka lat bedzie mialo przewage.
 

janusz

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
A co sądzisz o plazmie lub tym soniakiem?

I jakie są różnce między M86 a M87 ?

I co to jest ten - Rodzaj tunera - cyfrowy DVB-T (naziemny) <-- ten twój
ten R82 ma analogowy.
M86 i M87 to to samo, tylko inna obudowa. Podobnie cała seria 86/87.
Tuner DVB-T jest dodatkowo (analogowy też jest), przeznaczony jest do telewizji naziemnej, która dopiero raczkuje w Polsce. Niestety najprawdopodobniej taki tuner i tak do niczego się nie przyda, bo w Polsce zanim to ruszy to w standardzie MPEG-4 (tunery w większości TV są w MPEG-2).
Sony moim zdaniem jest podobnej klasy jak Samsung M86/87. Plazma warta rozważenia w dużym pokoju, dobrze zaciemnionym.
Jest jeszcze nowy Samsung A551, ale nie wiem czy nie jest droższy.
 
Ostatnia edycja:

klata69

New member
janusz napisał:
pFull HD dostrzeżesz dopiero jak będziesz miał taki sygnał, a różnica będzie prawie niedostrzegalna (ale z tym prawie to wiesz jak jest).
Ja bym wziął N87.
różnica między hd-full a hd-ready będzie bardzo dobrze dostrzegalna po podłączeniu ps3 lub komputera...
 

broda1725

New member
Bez reklam
A co o tej plazmie sądzicie PV80 ?
Mnie to tylko zastyanawia czemu cena miedzy M86 a M87 jest taka duża różnica ok 500zł?.

A co to jest za technologia 24 Hz 1080 24p Real Movie posiada to ten nowy model Samsunga A551.
I co to za panel Clear Panel? chodzi o szybe?
 

KOJOT80

New member
Clear Panel - faktycznie jakby szyba ale daje świetny efekt, wyostrza obraz.
Natomiast jak pada na nią swiatło słoneczne to może je odbijać - to wada.
Ja Clear Panel uznaję za zdecydowany plus. Coś takego mają Sony Bravie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
kiki napisał:
przy takiej klasie cenowej, potrzebach i odległości pozostałbym przy plaźmie Panasonica 42 PV 80.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Do Twoich potrzeb lepiej wypadnie niż proste modele LCD w tej klasie.

Widzisz też myślałem nad tym PV 80 ale nadal jestem niezdecydowany wyczytałem na forum plazm panasonica ze ten model ma jakies dziwne smużenia na divx i grach i tu sie martwie żeby niebylo puzniej problemów.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok czyli jeśli plazma to PV8 lub PV80 ( wszystko zależy jaka bedzie różnica cenowa ) a jeśli LCD to jaki polecasz KIKI ?

- sygnał SD 35 %
- dvd i divx 35 %
- gry komp i X360 30 %

Odległości ogladania 3-4,5 grania do 3 m.

Cena 3000-3500 ( ew.do 3800 zł. )

KIKI prosze o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba 42 X 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976
wracamy do świata gier - pełna kolorystyka musi budzić uznanie
4938253d88d2446cmed.jpg


Sharp 37 X 20
Panasonic 37 LZD 80
 
Do góry