Jaki LCD 32" do gier i PC?

ziemowitt

New member
Witam,

prosze poradzcie, jak najlepiej wydac 4200 PLN na 32 calowy LCD (nie fullHD), pod ktory bedzie podpiety PC (gry), DVD, kablowka.

Powaznie zastanawialem sie nad Sharpem 32BV9E (czas reakcji, czesto polecana marka).
Ostatnio jednak kilku moich znajomych kupilo (w podobnych celach) Samsungi (np. LE32R72B). Jest tam taka opcja "tryb gracza" - wyglada calkiem niezle. Róznica w cenie miedzy w/w jest znaczna, a kazda zaoszczedzona zlotowka, jesli efekt wizualny jest podobny, bedzie jednak plusem.

PC bedzie podpiety permanetnie do zakupionego LCD wiec kompatybilnosc (zlacza, sterowniki, mozliwosc szybkiego przeskakiwania z TV na PC) jest baaaaardzo waznym czynnikiem.

Z gory dziekuje za rady!

pzdr
Ziemowitt
 

ziemowitt

New member
...a moze cos z JVC? nad tym sie nie zastanawialem. prosze o rade. njlepiej 2-3 podobne modele + krotki komentarz - decyzje pewnie i tak bede musial podjac sam ;-)

pzdr!!
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
mam taki sa dylemat, wczesniej chcialem zakupic plazme panasonica 37", ale wycofali ja z produkcji, teraz mysle o LCD, konkretnie JVC LT-X70, moze jakas TOshiba lub Sharp
 

ziemowitt

New member
Wozim,

dzieki za trop na ten watek. duzo mi pomogla ta lektura. czytajac mozna wywnoskowac ze obraz i parametry sharpa 32bv9e i jvc x70 sa takie same i wlasciwie zaleza od indywidualnych "widzimisie" takich jak np. wyglad, pilot,

telewizora bede uzywal conajmniej w polowie jako monitora PC wiec kwestia kompatybilnosci jest dla mnie kluczowa. stad pytanie: wiesz moze czy w/w sharp podlaczony do PC wyciaga natywna rozdzielczosc 1366x768 bez overscalingu, rozciagania obrazu, wyswietlania pasow itd? Tak poprostu: karta w kompie na 1360x768, 60mhz i wszystko zagra?

Dzieki!
 
Do pokazów gier wykorzystywane są samsungi r72, przynajmniej ja takie widziałem. Nie ma się do czego przyczepić, fajnie sie sprawują i są w miare przystępej cenie.
 

wozim

New member
ziemowitt napisał:
wiesz moze czy w/w sharp podlaczony do PC wyciaga natywna rozdzielczosc 1366x768 bez overscalingu, rozciagania obrazu, wyswietlania pasow itd? Tak poprostu: karta w kompie na 1360x768, 60mhz i wszystko zagra?
Mam JVC, Sharpa nie znam, ale chyba nie. Jeżeli ma działać jako monitor PC to chyba te dwie marki lepiej odpuścić. Np. Samsungi wyświetlają chyba natywną rozdzielczość matrycy na weściu dsub. Może LG, sam nie wiem... JVC to jednak przede wszystkim telewizor.

Zaś jeśli chodzi o gry, to z X360 chodzi bardzo dobrze 720p lub 1080i po componencie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry