Jaki kupić TV?

hosee87

New member
Witam

Jeszcze przed EURO chciałbym kupić jakiś fajny telewizorek, by móc się cieszyć przede wszystkim meczami i sportem. BUDŻET 5000 zł

Moje kryteria:

1. Odległość od ekranu: 3 - 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno na południowy-zachód, telewizor będzie wisiał bokiem do niego, ale w letnie popołudnia bije światło po oczach
3. Jak duży jest pokój: 30m2
4. Preferowana technologia: raczej LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: 21 cali CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: piłka nożna!, sport,
filmy, potem to wszystko po trochu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnia i wieczorami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: pomiędzy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem

11. Preferowana wielkość telewizora: 46"
12. Preferowana marka: Sony, ale jestem otwarty też na inne marki
13. Czego nie lubisz w telewizorach: przesadnego wyglądu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kino domowe, DVD, w przyszłości także Blu-Ray
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% tv, 10% odtwarzanie filmów
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi: TAK ale nie musi być wbudowane
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: być może
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie koniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie, usb wystarczą
24. Ma mieć tuner DVB-C: nie
25. Jakimi złączami chcesz podłączyć: usb, hdmi
26. Jaki masz sygnał: satelitarna platforma cyfrowa, DVB-T
27. Ile programów HD: kilka
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, bezawaryjność
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: średnio 8 h
33.Ile osób ogląda: standardowo 2
34.Jaka klasa cenowa? do 5 tyś lub minimalnie więcej ale po dokupieniu zewnętrznego adaptera wi-fi czy uchwytu do zawieszenia na ścianie, bo okularów 3D i tak chyba na razie używał nie będę bo jakoś mnie ta technologia nie kręci


Mój pierwszy wybór padł na Sony 46 HX720, porównywałem go w sklepie z EX720 i zdecydowałem że jednak wersja droższa czyli HX. Podobał mi się też Samsung D7000, ale wychodzi drożej. Niższych modeli Samsunga nie oglądałem. Natomiast jeżeli chodzi o LG, to jakoś mnie ta marka, nie wiem czemu nie przekonuje, chociaż mój aktualny TV CRT jest właśnie LG i sprawuje sie ok.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

eM!

New member
Ależ skrupulatny i rzetelny post ;)
Wyszukałeś sobie Sony HX720. Do tego co opisałeś spełni wszystkie kryteria. Od siebie dodam abyś nie przesadził z wielkością (np 55HX820 - wyższy model). Ja mam TV 42" i oczy oddalone o 2,5m. Jest idealnie jak dla mnie. Daje poczucie, że oglądasz coś dużego, ale nie przytłacza mnie wielkość obrazu, czyli u Ciebie powinien sprawdzić się TV wielkości około 46".

Jeśli chodzi o kwestie obrazu (ostry/łagodny) i tego co będziesz oglądał (mecze, filmy akcji, zdjęcia, etc.) nie musisz się martwić. HX ma tyle opcji ustawień obrazu (są gotowe przykładowe ustawienia obrazu w internecie), że swobodnie dobierzesz sobie taki obraz, jaki się Tobie podoba.

Samsung też wygląda niekiepsko ;), ale tak jak zauważyłeś jest trochę droższy. Zależy jakim budżetem dysponujesz, a raczej ile z tego chcesz wydać na TV, a ile zostawić sobie w portfelu na inne rzeczy.

Jak miałbym wybierać z tych dwóch postawił bym na HX720. Samsung jest również bardzo dobrym TV, ale kiedyś zawiodłem się na tej firmie (nie chodzi o TV, tylko o drobną elektronikę), a że jestem pamiętliwy to jakoś tak bym go nie kupił ;) - takie zboczenie moje.
Oczywiście polecam jeszcze raz przed zakupem pojechać do sklepu (lub zamówić prezentację w domu) i pobawić się tymi dwoma TV i wynik sam Ci wyjdzie podczas zabawy.
 
Ostatnia edycja:

hosee87

New member
No właśnie też mi to chodzi po głowie. Palić mi się nie pali bo TV planuję kupić dopiero koło maja, tylko że wiadomo jak to jest z nowościami i ceną za nie :-?
W każdym razie śledzę cenę tego TV, a gdy wejdą nowe na pewno się im przyjrzę
 
Do góry