jaki kupić TV ok. 26''

limak00

Member
Witam,
poszukuje tv który ma zastąpić crt mam teraz 25'' pewnie coś 26'' zastanawiam się nad 32'' ale wydaje mi się duży dla mnie:D
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
-pokój 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
-2,5m ok.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
na Wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać raczej na stoliku lub w ostateczności jakoś boczne montowanie do ściany
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
okno za tv z tyłu
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Tuner tv cyfrowej, USB
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
6-7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
błyszczącą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
rożne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Ma służyć tylko jako tv
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie
17.Preferencje co do wielkości ?
23-26 mam teraz 25'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
W sumie nic-dluga zmiana kanalow
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
all day
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
1000zł-1300zl
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Nie
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy 26" znam tylko jeden model według mnie spełnia swego rodzaju warunki "jakości" - czyli obraz jest na nim całkiem dobry, pomimo braku full hd. Jest to Toshiba 26EL933. Mógłbym też ew. polecić Sony EX550, ale cenowo to już ponad 1600zł.
 

prze_cinek

New member
no muszę spr jeszcze na żywo jak wygląda:D a jak firma w produkcji tv jest oceniana bo mi sie kojarzy z komputerami?

Dobra jakość i duże możliwości. Baa nawet mogę zaryzykować stwierdzenie, że teraz lepiej im idzie w telewizorach niż komputerach. Na twoim miejscu jednak jeszcze raz bym się zastanowił nad 32 calami. W twoim przedziale cenowym spokojnie coś znajdziesz, a po pół roku w ogóle nie będziesz rozumiał jak wcześniej mogłeś mieć telewizor 25 cali.
26" to trochę nietypowy rozmiar przez producentów traktowany po macoszemu (np. ze względu na brak full hd, często montują w nich matryce starszych generacji - bo i tak mało kto je kupuje), dodatkowo musisz pamiętać, że tv lcd jest znacznie szczuplejszy od CRT, przez to nowy tv będzie trochę bardziej z tyłu, i po pewnym czasie tych cali może Ci zacząć brakować. Przy 32" można też odczuć pierwsze zalety HD.
 

limak00

Member
a jak wygląda zmiana kanałów(szybkość zmiany kanału z jednego na drugi bo nieraz trzeba kilka przeskoczyć żeby coś znaleźć ciekawego a mam kontakt z samsungiem to długo się ładuję) w tym philips i toshiba(biorę je pod uwagę)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam, to dobrze radziły z tym sobie niektóre zeszłoroczne modele Sonego, w tym roku nie miałem okazji testować.
 

limak00

Member
a jak ten tv samsung ue32s5500

w mm nie polecali mi philipsa choc nie wiem czy to nie tylko taktyka sklepu a polecali tv samsung ue32s5500
 
Do góry