Jaki kupić tv 55" do max 5000zł

hnd1

New member
Witam ma zamiar kupic na dniach tv 55" max do 5000zł interesuje mnie jaki jest najlepszy tv w tej kwocie? Wyczytalem gdzieś na forum że tv powyżej 50" najlepiej by miał już 4k ale sam juz nie wiem zastanawiałem sie nawet nad curvedem ale zgłupiałem dlatego proszę was o pomoc. TV ma być najlepszy w tej kwocie bez znaczenia czy będzie mał 3D najważniejszy jest jakość obrazu. Powiem szczerze że zastanawiam się nad LG 55"UB820v i nad SONY 55w829b tylko on jest fullhd nie tak jak LG 4k


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost czasami lekko ze skosu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Centralnie w ekran ale są rolety z 10% przepuszczalnościa światła
7. Jaki masz obecnie telewizor? 32" Sharp modelu nie pamietam kupiony 4 lata temu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bez znaczenia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI, Cyfrowy Polsat
10. Jakie urządzenia? laptop, w przyszłości kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy i seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie mam od tego laptopa
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłości syn zechce konsole
16. Preferencje co do marki? LG, SAMSUNG, SONY a nawet Panasonic
17. Preferencje co do wielkości? 50"-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak czerni, rozmycia obrazu, brak ostrości
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Celuję w granicach 4000 max 5000, jednak w przypadku lepszych opinii/parametrów/jakości adekwatnie do różnicy ceny, jestem skłonny dopłacić
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak, obojętne jeżeli mam stracić jakość obrazu kosztem 3D to wole lepszy obraz niż 3D
 

elliotek

New member
Miałem podobny dylemat, wybrałem Samsunga UH6900 bez 3d, mimo że matryca niby tylko 60Hz świetnie sobie radzi nawet z piłką nożną! Bardzo polecam i cena też super! Ja za 55" zapłaciłem 4tyś.
 

hnd1

New member
Szczerze nad SAMSUNGIEM najmniej się zastanawiam. Najwiekszy dylemat to FullHD a 4k.
Nikt nie jest w stanie podpowiedziec nad czym warto sie zastanowic
 
Ostatnia edycja:

dawid009

New member
Wczoraj w euro miałem krótka okazję ( dzieci w domu z żoną ;) ) obadać polecane na forum tv.
Sprzedawca o dziwo nie polecał samsunga i lg.
Skupił się na modelu sony 55w829
Przy pomocy pena pokazywał mi róznice na plus u soniacza.
pewnie mało obrazowo to przestawię ale na modelu samsunga h6400 od dolu ekranu takie jakby "tęcze" do polowy ekranu...Dla mnie wygladało to tak jakby ktoś brudną szmatka słabo wytarł kurz.
Ogolnie polecał soniacza i co najważniejsze stwierdził, że kupując w sklepie stacjonarnym....mogę oddać tv po przetestowaniu w domu. Do tej pory myślałem, że takie rzeczy tylko przez neta. ( plus dla euro )
Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to kwestia gustu ale jak dla mnie średnio ładny.
W zestawie 1 pilot i 2 pary okularow.

Potem udałem się do sklepu sony. Tam miły pan proponował dołożyć tysiaka i zakupić model 955. ( o ile dysponuje wolnymi środkami )
Twierdzi że ma lepsze kolory - podobno czerwień itp, dodatkowy pilot - okolo 300 zł i kamera 400 zł i lepsze glośniki.
Jak dla mnie dziwny kształt z boku i chyba zbyt awangardowy jak dla mnie ;)
Minus taki, że u nich gdy juz coś kupię , to mogę wymienić na inny model. Plus bo dają 4 lata gwarancji i gdybym chciał raty 20x0%

I teraz jest zagadka...Słabo schodzi czy też większość na forum się myli? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich jest ta sama cena ale ...
Masz jeszcze kalibrację gratis ( kosztuje 350 zł )
I możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat .
 

hnd1

New member
Właśnie kupiłem w euro rtv, a skad np pobrać można uztawienia kalibracji albo jak stać się niebieskm. Co do tv jak narazie wrażenia zajebiste jedyne co delikatnie drażni to przy nocnym oglądaniu jest widoczna delikatnie na ciemnym tle chmurka nad logiem sony wielkości 30 na 20 cm, w czoraj probowałem rozmasować delikatnie zanika ale nie wiem czy na stałe
 

alexrac

New member
Mialem ten sam problem, ale pare miesięcy wstecz.
W salonach SONY czasami daje takie promocje ze daje coś gratis albo np przedlużają gwarancje o dwa lata. Gdy w czerwcu kupowalem swój DKL 50W829B , to w SA****IE w Silesii powiedzialem facetowi ze ma ustawić wszystkie telewizory w ustawienia standartowe, robil to przynajmniej 20minut, i ten sony mial najladniejszy i najbardziej klarowny obraz. Kolry LG i SAMSUNGA wyglądaly przekolorowane i nienaturalnie, a bialy nie byl bialy, jakiś taki rażący. Po niemal pól roku od zakupu obraz jest ok, jestem zadowolony z zakupu. Ciekawe jest jeszcze to ze od czerwca cena nie ruszyla się nawet o zlotówke, a ceny konkurencji niestety spadly.
 
Do góry