Jaki kupić kabel HDMI z PC do TV?

RastaMATI_92

New member
Witam.
Zlozylem nowy komputer i teraz chce podlaczyc go do telewizora 50" kablem hdmi. Zmierzylem ze minimalna dlugosc kabla jaka potrzebuje to 4,6 m. Tutaj prosze was o propozycje jaki najlepszy kabel kupic, najlepiej w postaci linkow. Mysle o tym zeby zaplacic wiecej, zeby miec idealna jakosc obrazu, glownie z gier. Marzy mi sie kabel 4,5 m ale jesli trudno bedzie znalezc jakis porzadny o tej dlugosci to moze byc na 5 m.

PS. Telewizor: SONY KDL-50W685 3D 200Hz (3950zł)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam.
Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na solidność konstrukcji. Parę lat temu zakupiłem taki przewód firmy „HAMA” o dł. 10 m.
HDMI-HDMI 10 m / HAMA (5284759200) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Służy mi on do dziś i działa bez najmniejszych problemów, w połączeniu PC-Amplituner.

Posiadam jeden kabelek firmy hama o dł.2m, dałem za niego coś ok.150zł. Posiada on ruchome złącza hdmi, tak że jak ktoś ma TV blisko ściany i złącze prostopadle w nim to kabelek stworzony dla niego...;-). Taki kabelek zgina się na złączu 90 stopni i jest w tedy pionowo w dół, nie martwiąc się o to że tv za bardzo go dogniata do ściany na zgięciu. UWAGA właśnie dlatego go kupiłem z myślą o tym ruchomym hdmi, kabel łapie zakłócenia w trakcie dotknięcia go przy sprzątaniu, przycina obraz hd, sd idzie bez problemów,NIE POLECAM!!!
Posiadam natomiast inne kable tańsze i droższe bez ruchomych końcówek już ładnych parę lat i działają bez zarzutu:
-najtańszy który mogę polecić to KABEL PRZEWÓD HDMI 1.4 HD 3D PROLINK EXCLUSIVE, mam 3 takie kable o dł.15m i wszystkie śmigają bez problemu:
KABEL PRZEWÓD HDMI 1.4 HD 3D PROLINK EXCLUSIVE 5m (5287152392) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
Ostatnia edycja:

RastaMATI_92

New member
Jesli chodzi o kable od 4,5m do 5m to ktore sa lepsze, marki Hama czy Prolink? Ktory kabel wybrac, biorac pod uwage tylko te dwie marki?:

Hama: HDMI-HDMI - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[4007][10]=10&a_text_f[3346][0]=4.5&a_text_f[3346][1]=5&a_text_f_enabled[3346][0]=1&buyNew=1&counters=1&offerTypeBuyNow=1&order=d

Prolink: HDMI-HDMI - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[4007][17]=17&a_text_f[3346][0]=4.5&a_text_f[3346][1]=5&a_text_f_enabled[3346][0]=1&buyNew=1&counters=1&offerTypeBuyNow=1&order=d

Edit: Zle wczytuje te powyzsze linki, ale zmiencie parametry na: Stan: nowe, kup teraz, marka: hama, dlugosc kabla: 4,5 - 5.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Bardziej markowy jest Prolink. Wersje z metalowymi obudowami wtyczek sprawiają wrażenie solidniejszych konstrukcji. Też takich używam. Dużo może też powiedzieć grubość samego przewodu.
 

RastaMATI_92

New member
Bardziej markowy jest Prolink. Wersje z metalowymi obudowami wtyczek sprawiają wrażenie solidniejszych konstrukcji. Też takich używam. Dużo może też powiedzieć grubość samego przewodu.
Z ponizszej listy aukcji, ktory kabel kupic? Mysle ze bym nie potrzebnie przeplacil kupujac kabel 5m za 169zl, ale jestem w tym kompletnie zeielony. Dodam ze z tylu tv mam duzo miejsca i w pokoju nie mam krzesel jezdzacych ani niczego co moglo by 'najechac' na kabel.

HDMI-HDMI - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[4007][17]=17&a_text_f[3346][0]=4.5&a_text_f[3346][1]=5&a_text_f_enabled[3346][0]=1&buyNew=1&counters=1&offerTypeBuyNow=1&order=d
^Zmien parametry na -Stan: nowe, Kup teraz, Marka: Prolink, Dlugosc kabla: 4,5 - 5
 

RastaMATI_92

New member
Wiesz co kolego, to może coś takiego:
KABEL PRZEWÓD HDMI V1.4 HIGH SPEED 5m VITALCO HIT (5301335711) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Wygląda na dość solidną konstrukcję i za rozsądne pieniądze.
Czy ten ww. bylby lepszy/taki sam jak drozszy kabel Prolink? Myslalem ze porzadne kable zaczynaja sie od ok 100zl w gore, teraz juz mi sie wszystko myli. Nie wiedzialem ze tak trudno bedzie wybrac kabel hdmi...
Jesli by wrocic do tamtej listy kabli Prolink na allegro, to ktory bys mi poradzil kupic?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, co Ci napisać @RastaMATI. Nie sugeruj się ceną. Myślisz, że to coś zmieni? Dla innych „porządne kable” mogą zaczynać się od 400 zł. albo i wyżej. Jak pisałem, dla mnie najważniejsza jest solidność konstrukcji. Nie zauważysz różnicy między tymi przewodami, które już zostały wymienione w temacie, łącznie z tym, który podał kolega RHJG. Być może gdybyś porównał te wymienione z przewodem za powiedzmy 300 zł. to może, powtarzam może, usłyszał/zobaczył byś różnice. No ale to twoje pieniądze.

Jeśli chcesz wiedzieć, to ja używam m.in. dokładnie przewodu takiej serii: Prolink Exclusive: Kabel HDMI 1.4 3D 1,2m Warszawa (5287645596) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam tego Prolinka, ale 10m z tego co pamiętam. Jest ok.
Natomiast od siebie polecam DaVinci. Mam wszystkie rozmiary, a samych kabli chyba z 5-7 sztuk. Wykonanie bardzo ok.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wrażenie solidności najważniejsze. ;-)

Nie o wrażenia tutaj chodzi. :) Dla jednych, ważna będzie solidność konstrukcji, a dla innych marka. Nie ważne, że przewód (wielożyłowy) będzie miał średnicę gwoździa. Ważne, że się nazywa. Tak też można. ;)

Kolego @Armanig. Również użytkuję różne przewody Alpharda z serii DaVinci i nie narzekam. Niektóre z nich, sam sobie konfekcjonowałem.

Tutaj ukłon w stronę kolegi @Lolka, :) odnośnie wspierania rodzimych producentów.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@RastaMATI 92. Najważniejsze, aby klient był zadowolony. A że czasem uda się komuś pomóc, tym większa satysfakcja. :)

Co do przewodów. Nic niezwykłego. Być może słowo „konfekcja” w tym przypadku, to za dużo powiedziane, ale za to ładnie brzmi i nie wiem, czego się spodziewacie. Dla mnie, to zwykła robota, jak każda inna, bez szumnego nazewnictwa. Chyba każdy potrafi połączyć wtyk z przewodem? Tak myślę. Zresztą, co tu oglądać, kiedy oba przewody, fabryczny vs. „samoróbka”, są nie do odróżnienia - dla Was, będą takie same. Proszę bez uszczypliwości i insynuacji, że oszukuję. To było dawno. Po prostu z dwóch długich przewodów musiałem zrobić kilka krótszych, bo taka wówczas była potrzeba chwili, a ja nie miałem wyjścia. Chodziło mi o zachowanie jednolitości wszystkich przewodów jako serii, bo tak lubię. Może przewód do subwoofera, który upodobniłem do DaVinci?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co byś nie zrobił, wklej ;)
Ja też robiłem sobie kabelki, ale po za walorami użytkowymi zastosowałem czynnik wizualny, czyli oploty i takie tam bananowe sprawy ;)
Z HDMI nie miałem jeszcze przyjemności się zabawić.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@armanig, chyba Cię rozczaruję. :sad: Może wynikło to z tematu wątku, ale nie miałem na myśli HDMI. Tego nikt w domu nie zrobi, na odpowiednim poziomie. ;)
No ale, nie mogę Cię zawieść. Przynajmniej tyle. :wink:

I to jest to, oczym mówię; solidność konstrukcji. Oczywiście mam więcej takich przewodów. W większości, własne rękodzieło. :) Kilka, zmuszony byłem sprzedać.

P1020455c.jpg

Tylko jeden z tych przewodów jest fabryczny. Gdyby nie pewien szczegół, sam bym ich nie rozróżnił. :smile:
 
Do góry