Jaki konwerter?

Levy_

New member
Witam.
Szukam jakiegoś konkretnego modelu konwertera cyfrowego. W najbliższym czasie chcę wymienić całą instalację pomiędzy dekoderem a konwerterem, czyli:
- zmiana talerza na ~100cm
- zmiana kabla koncentrycznego (Televes T-100 PE Cu???)
i pozostaje kwestia wyboru konwertera... Myślę, że TWIN w zupełności wystarczy. Dodam, że umowę podpisaną mam z NC+.
Z góry dzięki za pomoc

@EDIT:
Słyszałem coś o konwerterach MONOBLOCK, ale czy warto go kupować?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Konwerter Twin stosuje się do dekodera z nagrywarka lub dwóch dekoderów
Monoblock służy do odbioru dwóch satelit odległych od siebie o kilka stopni np. 13E+19,2E (Asrta+Hotbird)
Televes to bardzo dobry kabel ,w niektórych modelach zarówno rdzeń jak i ekran jest wykonany z miedzi podobnie jak np.Technisat premium ,niektóre kable zapewniają ekranowanie na poziomie 120db

Z konwerterów single (pojedynczych ) świetne są Inverto (np.black ultra) ok.48zł z tańszych Inverto premium 19zł ,Megasat Diavolo 29zł ,Televes 26zł
 

Levy_

New member
Konwerter Twin stosuje się do dekodera z nagrywarka lub dwóch dekoderów

Czyli jeżeli chciałbym nagrywać dajmy na to filmy, ale za pośrednictwem TV, a nie dekodera to również muszę podłączyć do niego kabel?


Monoblock służy do odbioru dwóch satelit odległych od siebie o kilka stopni np. 13E+19,2E (Asrta+Hotbird)

Ma to jakiś wpływ na rzeczywistą jakość odbieranego sygnału?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Domyślam się że chodzi Ci o jakość pomiędzy konwerterem single a monoblockiem .Tak naprawdę monoblock to są dwa "zlepione" pojedyncze konwertery z wbudowanym przełącznikiem DiSEqC który za pomocą sygnału steruje przełączaniem konwerterów .Monoblock bardzo ułatwia instalację bowiem wystarczy jeden przewód i jeden konwerter , w innym przypadku trzeba by 2 konwertery single + przełącznik DiSEqC

Jeżeli nie masz zamiaru odbioru z satelity Astra to po co Ci monoblock? ,wszystkie polskie platformy nadają z satelity Hobird 13E więc do odbioru wystarczy pojedynczy konwerter chociaż tak naprawdę przy takiej średnicy talerza aż się prosi o instalację (multifield) złożoną z kilku konwerterów umożliwiająca odbiór z kilku satelitów

Parametrem opisującym jakość konwertera jest współczynnik szumów oraz wzmocnienie tzw .gain co ma szczególnie znaczenie przy małych antenach lub problemach z odbiorem sygnału w niektórych miejscach
Ja używam konwertera Inwerto - jest dobry również termicznie ,mieszkam na południu gdzie w ciągu roku są duże wahania temperatury i nie ma problemu

W przypadku odbioru najbardziej istotny jest prawidłowy montaż ,gdyż wtedy nie pomoże nawet konwerter wyścigowy
 
Ostatnia edycja:

turboni

New member
Jeśli chodzi o konwerter to mogę polecić Inverto Black Ultra, co do kabla to Triset-113 w dwóch wersjach (na zewnątrz czarny i biały do wewnątrz) i nie zapomnij o dobrych złączach F - mogę polecić Cabelcon 4.9 samokompresyjne.
 

szubert

New member
Ja u siebie też mam Inverto Black Ultra, do tego kabel Triset 113 i talerz 100 z Triax'a - śmiało mogę polecić taką konfigurację.
 

Levy_

New member
Poczyniłem zmiany i poprawa jakości jak i siły sygnału jest widoczna, w porównaniu z tym co było wcześniej.

W chwili obecnej część kabla roboczo leży na podłodze za grzejnikiem i koło rury CO. Temperatura emitowana przez grzejnik może w jakiś sposób wpłynąć (negatywnie) na ten kabel, czy raczej nic się nie powinno stać?
 
Do góry