Jaki konwerter do N?

LaaLuuSh

New member
Witam wszystkich!
Chce kupić jakiś dobry konwerter do enki bo niedługo będę zamawiał. Będę miał zwykły tuner, ale patrząc przyszłościowo to przydał by się jakiś quad. Pod lupe mi wpadły te konwertery:
Konwerter Maximum Quad P-4 Pro-Line
Konwerter GI-204S Quad Platinum X
(niestety nie moge jeszcze wstawiać linków)
Te konwertery chyba są lepsze od Konwertera QUAD (Triax) który daje N?

Pozatym mam stary talerz... pare długicha lat do tyłu mielismy jakąs satelite analogową i antena została.To taki dość duży metalowy talerz, średnica to jakieś 100-115 cm. Taka antena będzie dobra do odbioru tv w wysokiej jakości?
Jest to dość duży talerz, więc chyba jest lepszy od tych co dostajemy od N?

Pozatym wiem, że N nadaje oprócz z hotbirda to i z astry. Antene trzeba ustawić na hotbirda, zatem czy będę mógł odbierać kanały z astry? Czy żeby móc odbierać z astry to trzeba miec jakiś specjalny konwerter "Monoblock"?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Do Twojej anteny monoblock nie będzie pasował ( za duża), a do H.Birda i Astry będziesz potrzebował dwóch konwerterów przełącznika DiSEqC (jeżeli recorder to dwa przełączniki) i uchwytu mocującego konwertery t.z. ;zez;.
 

LaaLuuSh

New member
Już prawie wszystko wiem (rozmawiałem z kolesiem który juz ze 2 lata ma n, troche nie pamietał jak to podłańczał ale domyślilem się jak to biega).
No tylko jakie te konwertery??
A i jeszcze jedno pytanie... gdybym mial 2 recordery to do każdego konwertera musiał bym podłączyć po 2 kable ktore spiol bym w tym przełączniku DiSEqC i z niego bym puścił 2 kable do tunera?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Konwertery firm które wymieniłeś są dobrej jakości , do dwóch recorderów potrzebujesz ( H.Bird i Astra) dwa Quady i cztery przełączniki ( po dwa na recorder).
 

LaaLuuSh

New member
Dzięki, no ale narazie i tak będę miał tylko zwykły dekoder cyfrowy...
A co do odbierania z astry to to tylko trzeba bedzie podlaczyc normalnie, nic nie tzreba będzie ustawiac i bedzie chodzic?
 

rojter

New member
Witam

Jestem posiadaczem n i mam Quad-Monoblocka, który obsługuje
-n Recorder (Astra i HotBird)
- DVB na PC
- Cyfrowy Polsat.

Trzeba tylko dobrze talerz ustawić i wszystko będzie działało.
Quad-monoblock wyjdzie taniej niż 2 quady + 4 przełączniki + 12 dodatkowych eFek + uchwyt.

Oczywiście należy jeszcze wziąć pod uwagę region gdzie mieszkasz.


Pozdrawiam

ROJTER
 
Ostatnia edycja:

bochaczyk

New member
Witam,

poszukuję konwentera do podłączenia dwóch nbox recorder`ów.

Po dłuższym poszukiwaniu mam dwóch kandydatów:
- Golden Interstar GI-204S Quad Platinum X
- Inverto Quad Black Ultra IDLB-QUDL40-ULTRA-OPP

początkowo byłem nastawiony na Inverto black - ale spotkałem się z opiniami że nie warto dopłacać ponieważ nie jest wcale lepszy od GI-204S a nawet gorszy (!). Czy ktoś ma doświadczenie z którymś z tych konwerterów? Będę wdzięczny za każdą opinię.
Pozdrawiam!
 
Do góry