Jaki Komp do Obróki AVCHD

mareckki

New member
Jaki komputer do obróbki AVCHD? czy 1GHz wystarczy GeForce 2 mx400.Wiem ze staroc ale ja tylko pytam:) a jak nie to jaki???cena max 2000.- no i zeby mozna podłoczyc do Lcd(samsung 551) za odpowiedz z góry dzieki
 

robhary

New member
?!

Odpowiem na twoje pytanie tak :

Pentium 4 _ 2,4 Ghz , 1 GB RAM , Karta Radeon 9200 , Pinnacle 10 ( wersja 11 i 12 juz sie poci )

Renderowanie godzinnego filmu do postaci DVD zajmuje ok 6 godzin.
Czyli totalna beznadzieja . Bioradz pod uwage 6 godzin pracy kompa , i jesli np. cos bys chcial poprwic nastepne 6-8 godzin
Juz przy procesorze 2 Duo 2,4 Ghz i 2 GB RAM praca trwa jeden do jednego ( czyli godzina filmu stworzonego przez ciebie - na postac DVD )
Jesli chodzi o AVCHD , nie mialem jeszcze z tym do czynienie
Ale samo AVCHD do czegos zobowiazuje ....kom z dobra grafika np.Radeon HD 4870, klocek Intel Core 2 Quad Q9300 2,5 GHz 6MB cache s. 775, to żad ok , 4 GB ram , to jakies 3000 złociszy .

Tak by wygladal na dzien dzisiejszy moj PC ......

Ty masz kase i ty decydujesz
 

mareckki

New member
Podziekowania

Dzieki. Tak myślałem:( porazka, tym bardziej ze nie mam 3tys.
ps pisownią sie nie przejmuje(moja skromna opinia) byle tresc była
"treściwa" ;) pozdro
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Inwestuj w najlepszy jaki się da i na ile pozwalają Ci fundusze. U mnie wygląda to tak (porównań ciąg dalszy):

Dwuletni Laptop Pentium M 2.0 GHz, 2 GB RAM, Ati X700 256MB, Pinnacle 12:
Wczytywanie projektu 20 minutowego - 5 minut
Docelowy format DVD - rendering ok. 4 godziny
Docelowy format 1280x720 Mpeg2, DivxHD - rendering ok. 6 godzin
Docelowy format AVCHD - rendering ok. 12 godzin

Czteroletni Desktop Pentium IV HT 3.2 GHz, 1 GB RAM, GeForce 6200 128MB, Pinnacle 12:
Bez rezultatów. Pinnacle12 tak się "poci", że praca z nim jest na tyle uciążliwa, że aż niemożliwa
Wczytywanie projektu 20 minutowego - 1 godzina

Obie konfiguracje nie spelniają minimalnych wymagań programu do obróbki HD (pozostale rozdzielczości - ujdzie, jeśli brać 4-6 godzin liczenia w stosunku do 20 minut filmu za znośny wynik)
Ponoć 2 rdzenie wyraźnie poprawiają pracę.
Wg mnie można też wywnioskować, że ważniejsza jest ilość RAM niż procek, choć oba kompy to już dziś prehistoria.
 
Ostatnia edycja:

AMD_KIller

New member
witam , mareckki zaczne od pocztatku a więc od konfiguracji komputera , bo to co tu przeczytałem śmieszy mnie i to bardzo :D

Płyta Głowna ---ASUS P5N32-E SLI PLUS 410 zł
Procesor Q6600 2,4 GHz/8MB/1066MHz 389 zł
Dysk SEAGATE 320GB 16MB CACHE ST3320620AS 7200 320 zł
Napęd DVD-ROM BLU-RAY LITEON DH-4O1S SATA 360zł
Pamięć GEIL DDR2 4096MB PC800 2x2048MB CL4 EVO 320 zł
karta graficza --ASUS GEFORCE 8800GT 512MB GDDR3 256BIT 399 zł

Razem ------------- 2198 zł
do tego trzeba doliczyć obudowę z zasilaczem plus monitor ok 650 zł ale to zależy od wymogów.
Na tym sprzęcie system operacyjny tylko Windows Xp x64, linux, mac os, normalna winda x32 nie wykryje 4 GB ramu, visty nie polecam bo to syf.
Co do programu, to Pinacle Studio to niezbyt dobry wybór bo potrzebuje zbyt wiele pamięci ram, co wydłuża przeróbkę filmu do jakości HD bo o taką ci chodzi, polecam Sony Vegas od 7 w zwyż . Nie będę ci mydlił oczu, jaki czas mu zajmnie do obróbki filmu, bo to wszystko zależy jakie dodatkowe opcje poprawiające obraz i dzwięk mu zaznaczysz, radzę samemu zaistalować i zobaczysz który lepszy Pinacle czy Sony, każdy ma swoje wydzimisie. Co do komputera można go zrobić tańszy, wystarczy zmienieć 2 rzeczy procesor na dwu rdzeniowy bo do Video zupełnie wystarczy a różnica jest cenowa i w sklepach i w domu ( 4 rdzenie potrzebują więcej prądu :p ) a przy obróbce video różnicy dużej niezobaczysz i jeszcze wymiana napedu Blu -Ray na DVD . Przy zakupie komputera radzę się poradzić osoby którą się zna a nie słuchać ludzi którzy komputery i programy znają tylko (bez obrazy) z czasopism Komputer Świat itd. oni uważają że co jest opisane i drogie to jest najlepsze.Tacy ludzie nie zdają sobie sprawe że to co jest testowane w czasopismach jest z góry ustalone. Czytając owe forum dotyczące komputerów uśmiałem się niemożliwie skąd tacy ludzie się biorą to ja nie wiem. Ja siedzę w komputerach 15 lat, mam swój sklep komputerowy i znam wszystko z reali a nie z teorii. A nawet kompy w media za 1500 zł są też dobre. Radzę dobrze się zastanowić nad zakupem a nie słuchać innych ludzi, moje motto sprubój sam a potem oceń.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
AMD_KIller napisał:
... ... ...
Płyta Głowna ---ASUS P5N32-E SLI PLUS 410 zł
Procesor Q6600 2,4 GHz/8MB/1066MHz 389 zł
Dysk SEAGATE 320GB 16MB CACHE ST3320620AS 7200 320 zł
Napęd DVD-ROM BLU-RAY LITEON DH-4O1S SATA 360zł
Pamięć GEIL DDR2 4096MB PC800 2x2048MB CL4 EVO 320 zł
karta graficza --ASUS GEFORCE 8800GT 512MB GDDR3 256BIT 399 zł ... ... ...

Też mi się chce śmiać. Nie znasz Pinnacle 12. Dla 10tki i 11 ten "Twój komputer" byłby OK

Ja mam HD 1000GB 64MB Cache, Quad 3GHZ Core 2 , RAM 8GB i co z tego

13 minutowy film renderuje się już godzinę do formatu AVCHD, i zostało mu jeszcze jakieś 70% :p
Idę więc spać.

Na szczęście renderuje się raz jeden przed nagraniem na płytę. Ponieważ chcę mieć jedna AVCHD ( wersja HDTV ) i jedna DVD dla znajomych to czekaja mnie 2 noce renderowania projektu. :confused: Około.

Nic sie na to nie poradzi. :D


Teraz uwaga, pierwszy raz słyszę jak wyje wentylator w kompie. Skutkiem obciążenia 4-rech procesorów QUADA na około 98%. Nawet dzwoniłem do serwisu, ale uspokoili mnie że jak sie "grzeje to wyje"



Osobiście martwi mnie to niezabardzo. Trudno niech pracuje, rano zobaczę co za płytke mi wyprodukował.


Ciekawe jest to że na trzech kartach Asusowych, za 250 zł, za 900zł i za 1800zł czasy są TAKIE SAME. Wyświetla maleńkie okienko, w trakcie renderowania i tylko co którąśtam klatkę. Może działać na śmieciu i na ekstrasie. Jest mu, temu Pinnacle 12 , wszystko jedno. :eek:k:


Tak więc renderowanie na przyzwoitym komputerze
- do DVD to około 2 razy czas filmu,
- do AVCHD około 5 razy czas filmu.

Jutro, bo teraz idę spać zobacze jaki jest czas renderowania do Blu-Ray,
ale nie sądzę aby znacznie dłuzej niz do AVCHD, bo materiałó mam nakrecony kamera AVCHD.
 
Ostatnia edycja:

WiruSSS

New member
Gucio ...nie wiem ale albo masz coś nie tak z koputerem albo program którego używasz ...nie umie wykorzystać mozliwości twojego komputera :p ...mój Q6600 z 4GB RAMu ..koduje do AVCHD prawie w czasie rzeczywistym!!! (stosując profil slowest w megui, przy insane prędkośc spada do ok 10kl/s co i tak jest sporo szybciej niż u Ciebie) ..oczywiście mówię o samej kompresji materiału przygotowanego za pomocą skryptów AVS (pocięcie i poskładanie do kupy)

Jednak nawet jakbym miał nakładac jakieś efekty to końcowy eksport wolałbym zrobić bez kompresji lub np za pomoca mjpeg a końcową kompresję pozostawić np megui :)
 

ruthless666

New member
Dokładnie popieram przedmówcę, na swoim quadzie 2,5ghz R4850 i 4gb ram do AVCHD dekoduje prawie w czasie rzeczywistym. Komputer Gucia nie jest żadnym wyznacznikiem w tym momencie, ponieważ jest najwyrażniej żle skonfigurowany etc. :p
 

bankrootghost

New member
AMD_KIller napisał:
witam , mareckki zaczne od pocztatku a więc od konfiguracji komputera , bo to co tu przeczytałem śmieszy mnie i to bardzo :D

Płyta Głowna ---ASUS P5N32-E SLI PLUS 410 zł
Procesor Q6600 2,4 GHz/8MB/1066MHz 389 zł
Dysk SEAGATE 320GB 16MB CACHE ST3320620AS 7200 320 zł
Napęd DVD-ROM BLU-RAY LITEON DH-4O1S SATA 360zł
Pamięć GEIL DDR2 4096MB PC800 2x2048MB CL4 EVO 320 zł
karta graficza --ASUS GEFORCE 8800GT 512MB GDDR3 256BIT 399 zł

Razem ------------- 2198 zł
do tego trzeba doliczyć obudowę z zasilaczem plus monitor ok 650 zł ale to zależy od wymogów.
Na tym sprzęcie system operacyjny tylko Windows Xp x64, linux, mac os, normalna winda x32 nie wykryje 4 GB ramu, visty nie polecam bo to syf.
Co do programu, to Pinacle Studio to niezbyt dobry wybór bo potrzebuje zbyt wiele pamięci ram, co wydłuża przeróbkę filmu do jakości HD bo o taką ci chodzi, polecam Sony Vegas od 7 w zwyż . Nie będę ci mydlił oczu, jaki czas mu zajmnie do obróbki filmu, bo to wszystko zależy jakie dodatkowe opcje poprawiające obraz i dzwięk mu zaznaczysz, radzę samemu zaistalować i zobaczysz który lepszy Pinacle czy Sony, każdy ma swoje wydzimisie. Co do komputera można go zrobić tańszy, wystarczy zmienieć 2 rzeczy procesor na dwu rdzeniowy bo do Video zupełnie wystarczy a różnica jest cenowa i w sklepach i w domu ( 4 rdzenie potrzebują więcej prądu :p ) a przy obróbce video różnicy dużej niezobaczysz i jeszcze wymiana napedu Blu -Ray na DVD . Przy zakupie komputera radzę się poradzić osoby którą się zna a nie słuchać ludzi którzy komputery i programy znają tylko (bez obrazy) z czasopism Komputer Świat itd. oni uważają że co jest opisane i drogie to jest najlepsze.Tacy ludzie nie zdają sobie sprawe że to co jest testowane w czasopismach jest z góry ustalone. Czytając owe forum dotyczące komputerów uśmiałem się niemożliwie skąd tacy ludzie się biorą to ja nie wiem. Ja siedzę w komputerach 15 lat, mam swój sklep komputerowy i znam wszystko z reali a nie z teorii. A nawet kompy w media za 1500 zł są też dobre. Radzę dobrze się zastanowić nad zakupem a nie słuchać innych ludzi, moje motto sprubój sam a potem oceń.

kolejny "fachowiec" od komputerów i analfabeta ....
o znakach przestankowych nie wspomnę ....

czy to jakaś choroba ?

przepraszam wszystkich zainteresowanych wątkiem, że się czepiam, ale qźwa nie mogę tego czytać, bo bolą oczy.

Proszę nie wyręczać moderatora w jego obowiązkach i już więcej nie zajmować się ortografią na forum./Moderator
 

razorleaf

New member
Hmm... co jak co ale konfiga pod kompa niezłego podał więc te błędy można mu wybaczyć. Wymieniłbym tylko karte graficzną w jego konfigu na 8800GT AMP ZOTAC jest ona najwydajniejsza ze wszystkich 8800GT dzięki standardowo podkręcanym taktowaniom, no i procka... Q6600 jest robiony w starej mniej wydajnej technologii, radzę patrzeć na Q9300 w górę. Wiadomo jeśli chcecie liczyć na spory skok prędkości przy obróbce AVCHD to hmm jednak rozsądniej będzie spojrzeć na nowe karty graficzne GeForce'a GTX'a 260 i 280... ceny są spore... aczkolwiek kiedyś za ich cene kupowało się 5900XT i było dobrze xD Pozdrawiam!
 

ruthless666

New member
Proponuję kartę ASUS GEFORCE 8800GT 512MB GDDR3 256BIT 399 zł zastąpic Radeon 4850 Gainward 512MB GDDR3 (256bit) 2xDVI - 489 zł dokładamy 90 złociszy i mamy najnowszą technologie w przystępnej cenie. :eek:k:
 

WiruSSS

New member
Wypasiona karta graficzna na wiele się nie zda przy kodowaniu filmów (może pomóc przy dodawaniu niektórych efektów cząsteczkowych, ale to na tyle w czym może się realnie przydać). Wzrost prędkości oraz komfortu pracy można odczuć dopiero korzystając z tego typu aplikacji: http://www.nvidia.com/object/cuda_home.html

PS. jest tam projekt o nazwie:
Badaboom™ Media Converter
http://www.elementaltechnologies.com/products.php

który konwertuje filmy do H.264 używając do tego karty graficznej

Mozna też zainteresować się projektem RapidHD - z tego co doczytałem m.in. jakiś plugin do Premiere CS3 dzięki któremu kodowanie oraz wszystkie obliczenia wykonuje karta graficzna zamiast CPU.
 
Ostatnia edycja:

AMD_KIller

New member
panowie dobrze skonfigurowany komputer (system operacyjny) to podstawa .jak sie juz ktoś bawi w obróbke video powinien zastanowić sie nad zmianą systemu na mniej obciążający Ram , procek itp każdy z nas wie jak winda pożera ram itd

PS.bankrootghost gdybyś był tak dobry w odpowiadaniu ludziom na pytania które zadają w postach a nie czepiał się ortografi to było by dobrze .krótko mówiac zaśmiecasz posty piedołami
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
do Moderatora:

w jaki sposób zajmujecie się Państwp ortografią na Forum ?
Twój apel przypomina mi sytuację, jak strażak prosi przechodnia, który ugasił płonący śmietnik, aby więcej tego nie robił i pozostawił to strażakom.

Ktos kiedys b. mądrze powiedział:

"Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda. Toruje bowiem ona głupocie drogę do opanowania świata".

Najwygodniej rzeczywiście mieć to w d., ja jednak pozwolę sobie takie uwagi zwracać, przynajmniej w wątkach, które czytam.
mam tylko nadzieję, że nie dostanę "warna" lub "bana", bo to byłoby dla mnie niezrozumiałe. Takie coś powinno spotykać "pisarzy", którzy za nic maja zasady języka polskiego.

do "AMD Killer".

w odpowiedzi na tfuj apel nie będe jórz zaśmiecał foróm pierdołami.
Wypowiem sie na temat wontkó:

otusz ówarzam rze zawsze tszeba patszeć na wymagania jakie som podawane przes prodócenta oprogramowania nie ma sensó kópowac procesora kład jerzeli oprogramowanie tego nie fspiera i tak dalej pracóje jako inrzynier telekomónikacji ot 15 lat i zawsze tak robiłem i śmieszom mnie lódzie ktuży kópóją wypasione karty graficzne albo procesory do oprogramowania, kture go nie wspiera.


Uff..... dobrze się czytało ?
 

AMD_KIller

New member
może nie zadobrze się czytało bo , troszku przesadziłeś z tą pisownią , ale co do twojej wypowiedzi w sprawie sprzętu komputerowego w zupełności się z tobą zgadzam :) większość ludzi uważa że jak kupi coś droższego i najnowszego to już wszystko będzie git ,mam kontakt z takimi ludkami na codzień w pracy
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ruthless666 napisał:
... ... na swoim quadzie 2,5ghz R4850 i 4gb ram do AVCHD dekoduje prawie w czasie rzeczywistym. Komputer Gucia nie jest żadnym wyznacznikiem w tym momencie, ponieważ jest najwyrażniej żle skonfigurowany ... ...


Owszem renderuje prawie 1:1 to jest dokładnie 60 sekund(minuta) na 40 sekund filmu ale do FORMATU DVD. :D


Ale ... ... ...
Czy uzywasz Pinnacle Studio 12 :confused: i czy renderujesz do formatu AVCHD i z jakim bitstreamem. (Ja mam 17000b/s)

Do formatu AVCHD to juz inna bajka. :p

Oczywiście moge mieć źle ustawiony komputer ale mam kilku kolegów, we Wrocławiu, którzy maja podobne doświadczenia.

Zresztą, odpowiadałem tylko koledze na jego pytanie, mnie predkość Pinnacle Studio 12 zadawala, edytuję duże pliki i mam ich dużo. Wynikowo film to minimum 30 minut a zwykle mam z wakacji 1,5 godzinu. Renderuję więc w noc, ja idę spaca wentylator mego kompa aż wyje. 4 rdzenei quada mają 95-98% uzycia :mrgreen:
Mam zasilacz ChifTech i jest niezwykle cichy. W trakcie renderowania "budzi się w nim demon", wyje i gwiżdże, a z tyłu obudowy wylatuje gorące powietrze!!!!
 
Ostatnia edycja:

WiruSSS

New member
jak dla mnie to ten program coś dziwnego robi z komputerem, zerknij na to:
http://vimeo.com.inetart.pl/1555577.html
...jest to praktycznie najbardziej dokładny (pomijając insane) profil kodowania x264, co za tym idzie daje najlepszą jakość oraz dość "powolną" kompresję. Wprawdzie jest to przebieg pierwszy ale drugi różni się kilkoma klatkami. W porownaniu z renderowaniem w Twoim programie ten to rakieta :p
...zwróć uwagę że procek przy tym się specjalnie nie męczy ...zadowala się (czyt. nie umie w pełni wykorzystać 4 rdzeni) ok 50% zasobów procesora, pozostałe 20-30% pożerał fraps przy grabbowaniu tego filmiku.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
WiruSSS napisał:
. ... ... ... W porownaniu z renderowaniem w Twoim programie ten to rakieta :p
...zwróć uwagę że procek przy tym się specjalnie nie męczy ...zadowala się (czyt. nie umie w pełni wykorzystać 4 rdzeni) ok 50% zasobów procesora, pozostałe 20-30% pożerał fraps przy grabbowaniu tego filmiku.


O.K. :)

Ale ja od lat posługuję się Pinnacle 8, 9, 10 ,11, 11.2, teraz 12

Lubie ten program i powolne renderowanie NIE jest dla mnie problemem.
Funkcje, mozliwości edycyjne, menu, pokazy slajdw

Wszystko to sprawia, że odeszłem od PictureMotionBrowser, Sony Producer Architect, Nero 8

Soft Sony, najszybszy ale skrajnie nieprzyjazn (Total No UserFrendly) i obraz AVCHD "skakał":confused: .
Nero :p zawalał mi projekty AVCHD. A stare Pinnacle, jakoś się do niego przyzwycziłem. :)

To jak z kobietami, jeden lubi blondynki(ja) inny brunetki i są kumplami. :krol:
 
Do góry