Jaki kabelek do dźwięku HD?

Koci

New member
Witam :)

W instrukcji obsługi amplitunera (Onkyo) mam informację, że fajnie by było podłączyć odtwarzacz z amplitunerem za pomocą kabla HDMI High Speed, fajowo, tylko jak go rozpoznać....
Czy kabel w standardzie HDMI 1.3b to już High Speed? Chodzi o dźwięk DTS HD (HD w każdym bądź razie......................
Znalazłem takie info:

----------------------------
Kable High Speed (lub „kategoria 2”) zostały przebadane na działanie z prędkością 340Mhz, co jest obecnie najwyższą przepustowością dostępną przez kabel HDMI i mogą z powodzeniem obsługiwać sygnały 1080p włącznie ze zwiększoną głębią kolorów i / lub zwiększoną częstotliwością odświeżania. Kable High-Speed są również w stanie obsługiwać wyświetlacze o większej rozdzielczości, takie jak monitory kinowe WQXGA (rozdzielczość 2560 x 1600).
----------------------------

Super, tylko sprzedawcy nie chwalą się czy ich super fajny kabel pracuje z prędkością 340Mhz czy może z mniejszą, w ogóle niewiele jest w opisach produktów, dlatego chciałbym się upewnić, czy standard HDMI ver. 1.3b zapewni mi przesyłanie dźwięku w DTS HD, czy faktycznie kabel High Speed jest do tego niezbędny. Na razie mam dźwięk po coaxial'u, ale już wiem, że to zbyt cienki standard na przesyłanie dźwięku HD...... :-o

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Pozdrawiam

Koci
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam :)

W instrukcji obsługi amplitunera (Onkyo) mam informację, że fajnie by było podłączyć odtwarzacz z amplitunerem za pomocą kabla HDMI High Speed, fajowo, tylko jak go rozpoznać....
Czy kabel w standardzie HDMI 1.3b to już High Speed?
Nie.

Super, tylko sprzedawcy nie chwalą się czy ich super fajny kabel pracuje z prędkością 340Mhz czy może z mniejszą, w ogóle niewiele jest w opisach produktów,
Staraj się zwracać uwagę nie na to czym chwalą się sprzedawcy, tylko na to co na opakowaniu kabla napisał jego producent. Jeśli nie ma tam adnotacji, że kabel jest kategorii 2, lub, że jest to kabel High Speed to możesz śmiało założyć, że jest to kabel o niższych parametrach.

Sprzedawcy, szczególnie wielu tych z allegro, chętnie w opisie kabla umieszcza wszystko co tylko im do głowy przyjdzie, ale niekoniecznie musi to mieć coś wspólnego z tym kablem, który sprzedają.

dlatego chciałbym się upewnić, czy standard HDMI ver. 1.3b zapewni mi przesyłanie dźwięku w DTS HD, czy faktycznie kabel High Speed jest do tego niezbędny.
Nie. Kabel High Speed jest niezbędny do przesyłania obrazu z Deep Color lub w progresywnym 3D. Jeśli kabel jest tylko kategorii 1, to również format 1080p60 może iść na nim z przekłamaniami.
 

Koci

New member
:)

Jak dobrze rozumiem (albo nie) do przesyłania poza obrazem Full HD dźwięku w DTS HD i jego odmianach wystarczy mi kabelek HDMI 1.3b?


Dziękuję za pomoc!

Koci
 
Ostatnia edycja:
Do góry