JAki kabel połączeniowy między dekoderem a LCD

Biker50

New member
Witam. Szukałem ale nie znalazłem. Chodzi mi o to że w dekoderze polsatu są tylko gniazda euro lub cincze. LCD jaki kupiłem to samsung LE32R81B
podłączając dekoder przez euro jakość obrazu jest nie za rewelacyjna zastanawiam się czy tak poprostu jest na lcd czy może kupić jakis inny kabel teraz mam podłączony na euro dość dobrym pozłacanym. Jako laik prosze o pomoc. Prosze również nie pisać że niepotrzebnie zakładałem temat bo to już było. Szukałem i nie znalazłem.
 

anti2k

New member
Witam. Przyłączam się do pytania. Po wymianie tv na lcd panasonica lx70p zauważyłem zmianę w jakości obrazu, teraz widać jak kiepsko nadaje zarówno cyfra jak i polsat (w porównaniu do pakietów zagranicznych). Wymieniłem tandetne euro na ekranowane (różnica jest znaczna), ale nadal nie jest dobrze, dlatego pytanie czy jest sens wymieniać kabel na coś lepszego np. coś z serii profigold albo monster cable ?
 

anti2k

New member
Jako, że nie ma odpowiedzi sam odpowiem po wykonaniu pewnego testu :). Po wymianie kabli na kilka różnych, w tym zwykłe euro, ekranowane z media za 50zl (drogo, ale dostalem za free :)), profigoldzie za 120 i kompozycie za kilkanaście zł muszę stwierdzić, że między zwykłym euro ekranowanym a profigoldem nie zobaczyłem róznicy, natomiast podłączenie przez komponent znacznie poprawiło jakość obrazu i taki też kabel zakupiłem.
 

fotto

New member
Przymierzam się do kupna cyfrowego polsatu i telewizora lcd i też jestem ciekaw jak to można ze sobą połączyć. Chodzi mi o component, bo powyżej nie jest to dokładnie opisane. Wszystkie dekodery które oferuje obecnie polsat mają jak mi się wydaje tylko wyjścia euro, nie mają componenta. Znalazłem na sieci kabel euro-component, co chyba jest rzadkością, bo babka w sklepie z antenami zrobila na mnie wielkie oczy gdy o taki spytałem. W opisie na sieci jest dopisek

Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby urządzenia które posiada gniazdo EURO miało możliwość przełączenia sygnału z RGB na Component (inaczej YUV lub YPbPr) - w innym wypadku połączenie nie będzie działało.

W jaki sposób mogę sprawdzić czy to będzie działać czy nie ?

anti2k jeśli możesz podaj szczegóły w jaki sposób podłączyłeś tv do dekodera

Nie interesuje mnie dekoder HD który się za niedługo ma pojawić, chodzi mi o podstawowe dekodery z aktualnej oferty (dokładnie Echostar DSB-717)
 
Do góry