jaki kabel na odleg. 15m.

marek121

New member
Witam
mam takie pytanie
jak najlepiej będzie podłączyć nowy n-box z tv LCD
ale na odległośc aż 15m !
n-boxa będe miał w salonie podłączonego do jednego tv
a drugi LCD jest w sypialni i na nim też chciałbym mieć możliwość
oglądania tv sat.
chyba że jest jakiś inny sposób(poza kupnem drugiego tunera i płaceniu drugiego abonamentu) na oglądanie z jednego tunera obrazu na dwóch
telewizorach (oczywiście jasne jest że będzie to ten sam program )
 

marek121

New member
dodam jeszcze że "bawiłem" się ostatnio zestawem do przesyłu
obrazu i dzwięku bezprzewodowo z tunera sat do telewizora znajdującego się w innym pokoju, ale jakośc była bardzo kiepska , więc takie rozwiązanie raczej odpada .
 

kowal

New member
15 metrowy kabel HDMI to ryzykowna sprawa. Tylko najlepsze ( czytaj najdroższe ) kable dają gwarancję bezproblemowej współpracy urządzeń szczególnie, że prawdopodobnie będziesz chciał transferować 720p/1080i a to jednak duży strumień w porównaniu do 576i. Na plus takiego rozwiązania przemawia fakt, że i obraz i dźwięk poleci po jednym akceptowalnie cienkim kablu. Jednocześnie jeśli w salonie masz porównywalny lub lepszy TV to też będziesz go chciał podpiąć po HDMI a więc do ceny kabla musisz doliczyć jeszcze rozdzielacz.
Połączenie po componencie na tej odległości jest dużo "bezpieczniejsze" jednak potrzeba aż pięciu przewodów, ( 3xvideo 2xaudio ) z czego przynajmniej te 3 powinny być dobrej jakości ( czyli odpowiednio ekranowane a więc zapewne stosunkowo grube ) co w efekcie oznacza niezgorszą wiązkę kabelków.
Połączenie po Euro j.w.
Połączenie po S-Video tylko 1 kabel mniej ( 2xvideo 2xaudio ) w stosunku do component/Euro a różnica w jakości zasadnicza.
Najlepszym rozwiązaniem było by ( po zakupie n-boxa ) wypożyczenie ( kupienie z możliwością zwrotu ) 15m kabelka HDMI i przetestowanie go w połączeniu z twoim LCD na jakimś materiale HD; jeśli będzie OK to masz proste rozwiązanie. Jeśli Ci nie przypasuje to zwracasz i łączysz po Componencie - tu nie powinno być większych niespodzianek...
 

Deimos

Banned
Hdmi-dvi

marek121 napisał:
no właśnie zapomniałem dodać że w LCD mam tylko
DVI , euro , component , s-video
No to nie ma problemu, bo Monster ma w ofercie HDMI-DVI także 15 m
bardzo dobrej jakości... CENA DETALICZNA 1734PLN
Ja mam taki tylko 10m i spisuje sie rewelacyjnie...
 
Ostatnia edycja:

jjf

New member
marek121 napisał:
Witam
mam takie pytanie
jak najlepiej będzie podłączyć nowy n-box z tv LCD
ale na odległośc aż 15m !
n-boxa będe miał w salonie podłączonego do jednego tv
a drugi LCD jest w sypialni i na nim też chciałbym mieć możliwość
oglądania tv sat.
chyba że jest jakiś inny sposób(poza kupnem drugiego tunera i płaceniu drugiego abonamentu) na oglądanie z jednego tunera obrazu na dwóch
telewizorach (oczywiście jasne jest że będzie to ten sam program )
Witam,
Kupiłem kabel HDMI - HDMI 15metrów za 120zł, podłączyłem DVD z rzutnikiem i obraz jest idealny (również przy 720p). Porównałem z 15metrowym komponentem za 760zł i nie widzę żadnej różnicy, oczywiście oprócz automatycznej synchronizacji wielkości matrycy.
Pozdrawiam,
JJF
 

jjf

New member
W sklepie internetowym Elektroland.com.pl. Naprawdę jestem ździwiony, gdyż kabel nie tylko wygląda solidnie, ale jakość obrazu jest super (żadnej różnicy pomiędzy nim, a component za 760 zł). Dźwięku nie testowałem.

Przy okazji, podzielę się jeszcze innym porównaniem kabli. Otóż kupiłem composit 15m za 170 zł (pecon) i byłem zawiedzony jakością (mój drugi odtwarzacz nie ma wyjścia hdmi). Dlatego kupiłem również s-vhs - s-vhs też 15m (prolink) za 36zł. Niesamowita różnica w ostrości i odwzorowaniu barw na korzyść s-vhs.
Na koniec jeszcze dodam, że pierwszy kabel jaki kupiłem do rzutnika to był component 15m za 280zł (digital). Jakość była fatalna, więc zacząłem eksperymentować. Pociąłem go z ciekawości (może ze złości) i zdziwka jak mizerny jest ekran i kilka cieniutkich żyłek miedzi. Plastiku i gumy za to gruba tuleja.

Obecnie mam hdmi - hdmi i svhs - svhs do mojego rzutnika 15 metrowe i obraz jest najlepszy ze wszystkich innych, które probowałem. Obydwa kabelki 160zł.

Pozdrawiam,

JJF
 
Do góry