Jaki kabel HDMI ?

tdx

New member
Bez reklam
@Skapiec

"Problem z cytatami w internecie polega na tym że każdy wieży w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Można zadać pytanie czytając "Jeżeli płacisz więcej niż 20zł za krótki kabel HDMI, to znaczy, że przepłacasz. " czemu 20zł a nie 9.99zł?

Skoro w kablu HDMI nic nie ma znaczenia to po co płacić 20zł ;)
 

jdos

New member
podałem właśnie swój przykład kupiłem za 9.99 zł i nie działał jak powinien
a poszedłem do sklepu dałem 50zł podłączam i śmiga tak jak chciałem
więc nie można nic konkretnie na ten temat powiedzieć


jeszcze taka ciekawostka,szkoda że wcześniej tego nie wiedziałem
ten kupiony w sklepie miał nowe oznaczenie(tak wyczytałem w internecie będą obowiązywać od 2012r) High Speed HDMI Cable (with Ethernet) czyli inna nazwa 1.4
a ten co podałem wyżej z allegro jest napisane jak widać na obrazku Standard HDMI Cable (with Ethernet) czyli to jest wersja 1.3
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
sprawa jest inna - identyczna jak z kablami USB itp zgodny z 1.2 kupujesz "no name" transfer ok 13m/s problem z zasilaniem dysków (windows nie potrafi wykryć urządzenia itp). Kupujesz lepszy tranfer ok 30m/s i wszystko ładnie śmiga.
To samo z HDMI droższy kabel to lepszy ekran - ferrytowy filtr - takiemu bliżej specyfikacji 10.2 Gbit/s itp

Oczywiście nie każe nikomu kupować kabla za 100/200/300zł typu monster (ale pisanie o przepłacaniu za kabel który kosztuje więcej niż 20zł to demagogia) :)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
jdos - robią wodę z mózgu szczególnie na allegro, jeśli kabel jest typu Standard to przecież to nawet nie prześle sygnału 1080p tylko max 1080i.

Kazdy przyzwoity dzisiejszy kabel HDMI jest typu "High Speed" czyli przesyła 1080p, obsługuje 3D, ARC, dźwięk HD itd.

A połączenie kabla "Standard" z ethernet to tez sie ma nie wiem do czego - kpina jednym słowem nie wiem po co to komu dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:

Skapiec

New member
@Skapiec
"Problem z cytatami w internecie polega na tym że każdy wieży w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln
Można zadać pytanie czytając "Jeżeli płacisz więcej niż 20zł za krótki kabel HDMI, to znaczy, że przepłacasz. " czemu 20zł a nie 9.99zł?
Skoro w kablu HDMI nic nie ma znaczenia to po co płacić 20zł ;)

Ale nie masz się czym przejmować :D
Głupi nie jestem a zawszę trzeba na coś spojrzeć np.parametry itp.
Wiec coś ma znaczenie :hihi:

Podsumowując :
Kupiłem dziś kabel w sklepie komputronik za 50zł (7,5m) i wszystko śmiga bez najmniejszego problemu.
Firmy GEMBIRD.
Na dodatek dostałem rabat :p
Podłączyłem laptopa do TV i :
1) Głos jest (muzyka ) !
2) Filmy Full HD - film "Turysta" odtwarza się znakomicie :D - Blu-ray .
3) Gry również działają super w Full HD z głosem i bez przycinania ( chociaż nie na full ustawieniach :/ )

To na razie wszystko :D
Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
to że nie na full ustawieniach - to chyba nie wina kabla? :)

PS nie ma co brać tych najtańszych kabli - ale też nie ma sensu tych najdroższych. Ja np do połączenia nki z amplitunerem mam kabelek za 8zł co z PS3 w 1080p nie daje obrazu, zaś w xboxem 360 ma przekłamania (czerwone szumy). Zaś do połączenia konsol, playera i TV planuje kupić kabelki ze średniej półki - czyli Alphard Da Vinci
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Ale nie masz się czym przejmować :grin:
Głupi nie jestem a zawszę trzeba na coś spojrzeć np.parametry itp.
Wiec coś ma znaczenie :hihi:

Podsumowując :
Kupiłem dziś kabel w sklepie komputronik za 50zł (7,5m) i wszystko śmiga bez najmniejszego problemu.
Firmy GEMBIRD.
Na dodatek dostałem rabat :p
Podłączyłem laptopa do TV i :
1) Głos jest (muzyka ) !
2) Filmy Full HD - film "Turysta" odtwarza się znakomicie :grin: - Blu-ray .
3) Gry również działają super w Full HD z głosem i bez przycinania ( chociaż nie na full ustawieniach :/ )

To na razie wszystko :grin:
Pozdrawiam
A to wszystko dzięki niezwykłym parametrom tego kabla :hihi:
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
jak nie potrzebujesz tej płynnej regulacji - to bym nie brał - w takich bajerach zawsze mogą gdzieś wystąpić straty oraz najszybciej może coś się fizycznie zepsuć właśnie od zginania tej końcówki
 

mlynek

New member
Nie potrzebuje tej ruchomej końcówki ale właśnie myślałem że dzięki niej dam kabel na dół jak będzie wychodził z TV co będzie plusem :). To co polecisz mniej więcej z tej półki i nie droższego ???
 

maniekn274

New member
Bez reklam
sprawa jest inna - identyczna jak z kablami USB itp zgodny z 1.2 kupujesz "no name" transfer ok 13m/s problem z zasilaniem dysków (windows nie potrafi wykryć urządzenia itp). Kupujesz lepszy tranfer ok 30m/s i wszystko ładnie śmiga.
To samo z HDMI droższy kabel to lepszy ekran - ferrytowy filtr - takiemu bliżej specyfikacji 10.2 Gbit/s itp

Oczywiście nie każe nikomu kupować kabla za 100/200/300zł typu monster (ale pisanie o przepłacaniu za kabel który kosztuje więcej niż 20zł to demagogia) :)
ALPHARD DA VINCI Kabel Optyczny Toslink 0,8m HQ-8 (1887888291) - Aukcje internetowe Allegro Kabel optyczny High End typu toslink 0,8m DaVinci (1849959992) - Aukcje internetowe Allegro siemka możesz mi powiedzieć czym one się różnią ,ten drugi to poprostu dobra kopia
 

AMI0

New member
Witam,
W tescie komputer swiat znalazłem porównanie kabli hdmi i tam polecają firme VIVANCO 22343 . Ja potrzebuje kabel 7,5 m ale tej firmy jest tylko 10m. Kosztuje z 80 złotych. Niby i pozłacany i highspeed itd.
Ale tani.

Pytanie czy dobry. Bo jak wpuszczę już to w peszla, to nie chce mi się później go wyciągać gdy przestanie działać.

Czy możecie coś jeszcze polecić? Czy tylko kable po 300 złotych?

Pozdrawiam,
AMI
 

P1otr

New member
W kablu za 1000 złotych zera są bardziej okrągłe, a jedynki - bardziej spiczaste, co przekłada się na jakość odtwarzanego obrazu, bądź też muzyki ;)
A tak na serio- bierz byle jaki, oby solidnie wykonany, w specyfikacji 1.4b i wystarczy. Oczywiście nie najtańszy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
sprawa jest inna - identyczna jak z kablami USB itp zgodny z 1.2 kupujesz "no name" transfer ok 13m/s problem z zasilaniem dysków (windows nie potrafi wykryć urządzenia itp). Kupujesz lepszy tranfer ok 30m/s i wszystko ładnie śmiga.
To samo z HDMI droższy kabel to lepszy ekran - ferrytowy filtr - takiemu bliżej specyfikacji 10.2 Gbit/s itp

Oczywiście nie każe nikomu kupować kabla za 100/200/300zł typu monster (ale pisanie o przepłacaniu za kabel który kosztuje więcej niż 20zł to demagogia) :)

Chyba pierwszy raz sie zgadzamy jesli chodzi o kable hdmi :) Pozdrawiam.
A kiedys na wolumenie nawet widzialem kabel hdmi za 5,99 zl :) wiec mozna calkiem tanio kupic nawet byl"pozlacany " :) najwyzej pozniej poleci w amplitunerze plyta hdmi ktora bagatela kosztuje prawie tyle co z niskiej polki amplituner KD.
 
Ostatnia edycja:

bidoniasty

New member
Sygnał cyfrowy 1 do 0, spoko. Ale już przy 4K i 60Hz na 1.4 w większości przypadków pojawiają się problemy. Przerobiłem kilka budżetowych przewodów 1.4 z allegro i przy każdym był problem z odświeżaniem.
Zdecydowałem że trza zakupić przynajmniej tani w stand. 2.0 i pierwszy zakup okazał się strzałem w 10'tkę. Nie wiem czy to przypadek czy raczej szczęście ale śmiało moge polecić Wireway na allego.
 

werf

Active member
Bez reklam
Sygnał cyfrowy 1 do 0, spoko. Ale już przy 4K i 60Hz na 1.4 w większości przypadków pojawiają się problemy. Przerobiłem kilka budżetowych przewodów 1.4 z allegro i przy każdym był problem z odświeżaniem.
Zdecydowałem że trza zakupić przynajmniej tani w stand. 2.0 i pierwszy zakup okazał się strzałem w 10'tkę. Nie wiem czy to przypadek czy raczej szczęście ale śmiało moge polecić Wireway na allego.

Łał to są już kable 2,0 a może chodzi ci o 2 metrowy ?: )
 
Ostatnia edycja:
Do góry