Jaki kabel HDMI do "N"

manifestus

New member
Witam, od razu ionformuje, że nie wiem, czy w dobrym dziale piszę ;)
Wiem, że jest duzo postów na temat kabli, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Mam "N", jak wiadomo, nie dołączają do niego kabla HDMI. Do piątku powinienem mieć TV (Panasonic 50PPY800) i nie wiem jaki kabel powinienem kupić.
Na jednym z tematów Tutaj napisano, że przy krótkim kablu cena jest niewazna, wystarczy dowolny kabel. Mi wystarczy w zasadzie nawet metr, przecież dekoder nie bedzie stać po przeciwnej stronie pokoju. Z kolei gdzieś indziej napisano, że że kable za 30 zł czy 50 to szmelc, i najlepiej brać za ok. 100, bo w droższych jużnie widać tak różnicy. W dodatku gdzieśznalazłem, że tańsze kable mają problemy z wyświetleniem obrazu 1080p ( w przypadku 'N" 1080i). Czy to prawda?
Jakiej firmy najlepiej kupić kabel, który będzie potrzebny mi tylko do n-ki? na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?
Bardzo proszęo pomoc :)
 

corass

New member
podpinam się pod temat, bo jestem w takiej samej sytuacji jak kolega i nie ukrywam, że liczę na pomoc n-użytkowników (n->oo :mrgreen:)
 

corass

New member
hehe raz mówią, żeby kupić taki za 2zł a raz żeby za 40zł:) poczekam na większą ilość głosów, także panowie i panie proszę o swoje typy:mrgreen:
 

vib

New member
ale tu nie ma co glosowac :p
hdmi to transmisja cyfrowa, bezstratna i nie ma ze dziala lepiej, albo gorzej

albo dziala
albo nie dziala bo po prostu kabel jest uszkodzony

bajki o wyzszosci kabli super-firmowych-mega-hiper po 300zl moga albo opowiadac sprzedawcy tych kabli, albo audiofile, ktorzy po prostu nie zdaja sobie sprawy, z tego, ze to nie jest polaczenie analogowe - i tu zadnych strat byc nie moze

natomiast oczywiscie jest pewna roznica zapewne miedzy drogimi a tanimi kablami - drogie pewnie przechodzaca kontrole wykonania i odrzucane sa kable niedzialajace i nie kupisz kabla zle wykonanego, a tanie nie sa sztuka po sztuce sprawdzane i stad czasami sytuacje, ze ktos kupic kabelek i nie dziala mu cos


natomiast i tak i jedne i drugie sa robione w tych samych fabrykach w chinach, przez tych samych robotnikow na tych samych maszynach - tylko jedne sa no-name a drugie maja nadruki firmowe i cala roznaca :p
 

damaioshin

New member
A czy podlączając monitor do karty graficznej uzywasz kabla za 400PLN/metr? Czy moze zwyklego, ktory byl razem z monitorem?

Sorry, do monitorow nie ma mozliwosci kupna kabla high quality.
A przeciez DVI i HDMI to sygnaly cyfrowe. Wiec tylko roznice widac na tv, ale na komputerze juz nie, tak?

oj snoby snoby.

a pozniej sie chwalicie jakie to kable nie macie.

pzodro
 
Do góry