Jaki kabel coaxial do Onkyo TX-NR 609

arcisas

New member
Witam! Chcę połączyć wysokiej jakości kablem coaxialnym amplituner Onkyo TX-NR 609 (z którego będą wychodziły jeszcze kable na głośniki JBL Northridge Cine Pack 5.1) z kartą muzyczną X-Fi Titanium HD.
Jaki kabel powinienem użyć? 2xRCA-2xRCA czy RCA-RCA, czy może jeszcze jakoś inaczej. Chcę uzyskać wiadomo efekt 5.1, a karta wygląda tak:

ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=9167455

A tu jej opis techniczny:

redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B262674/cid/8236/refId/ceneo/

I na koniec, czym różnią się poszczególne kable firmy Monster Cables (bo to kabel tej firmy chciałbym kupić po przeczytaniu niektórych wątków na tym forum).

monstercable.com/home_av/audio_cables/digital_coax.asp

i czy mogę dostać je w Polsce (znalazłem na razie tylko to, a to chyba trochę co innego niż na tej stronie):

sklep.rms.pl/index.php?p1302,interkonekt-coaxial-rca-rca-monster-cable-i100-127128-1-21m

Dzięki,
Pozdrawiam
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
wyciagnij dzwięk optykiem to najlepsze rozwiazanie - bo tam nie ma coxiala digital tylko normalne analogowe czincze:popcorn:
 

PeterMac

New member
Bez reklam
a do zestawu z tą kartą nie dostałeś kabli optycznych ?
[FONT=verdana,geneva]2 X Mini Toslink to Toslink Cable


[/FONT]
 

arcisas

New member
a do zestawu z tą kartą nie dostałeś kabli optycznych ?
[FONT=verdana,geneva]2 X Mini Toslink to Toslink Cable


[/FONT]

wyciagnij dzwięk optykiem to najlepsze rozwiazanie - bo tam nie ma coxiala digital tylko normalne analogowe czincze:popcorn:

Nie, nie, nie. Ja dopiero zamierzam kupić tę kartę, jak i kabel (z tego co czytałem coaxial jest minimalnie lepszy całokształtowo). A, że optical jakiś jest dołączony to wiem, ale też nie wiem jakiej klasy optical. A co do pierwszej odpowiedzi, to czy jesteś/jesteście pewni, że ona nie ma coaxialnych wyjść? No bo z jej opisu na stronie producenta wynika chyba, że jednak ma ("wejście liniowe (RCA), wyjście liniowe (RCA) połączone z wejściem S/PDIF, wyjście S/PDIF").

Proszę o dalsze odpowiedzi

Pozdrawiam

P.S.
Może ten filmik wam też coś wyjaśni i będziecie mogli mi powiedzieć lepiej, o co tu chodzi ;)

http://pl.store.creative.com/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-titanium-hd/1-19749.aspx i klik w "prezentacja flash"
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
w zestawie z tą kartą masz dwa przewody

[FONT=verdana,geneva]2 X Mini Toslink to Toslink Cable

czyli optyki i to najlepsze mozliwe podłączenie z amplitunerem coaxial nie jest lepszy pod zadnym względem, bo jest narażony na zakłócenia zewnętrzne a optyk nie.

Kabel optical nie ma róznicy jakiej jest jakości, on przesyła tylko światło i tu nie ma róznicy czy będzie za 10zł czy za 500zł, taka sama sytuacja jak w kablach HDMI, albo jest obraz albo nie ma.

Nie ma co kombinować bo i tak nic nie wyciśniesz lepszego :)
[/FONT]
 

crimson-pirate

New member
a ja bym pokombinowal , kupilbym przedewszystkim karte Asusa ,a nie przestarzalego SB. I podlaczylbym to coaxialem , nie ma zadnych zaklocen , sam korzystam z coaxiala przez wiele lat na 2 komputerach i na roznych kartach muzycznych , nawet na integrze. Pytanie czy chodzi Ci o dzwiek w grach czy o dzwiek w filmach ? bo jesli zalezy CI na grach i chcesz korzystac z EAX SB lub emulatora EAX w Asusie to musisz polaczyc karte rca cincz. Jesli natomiast film lub zwykla muzyka to coaxial lub ewnetualnie toslink.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
ten SB Titanium HD to żadna przestarzała karta to najnowszy model od Creative'a i wcale nie jest zły, dobre ampy, przetworniki Burr-Browna itd

Nie wiem po jakiego grzyba upieracie sie na coaxiala :) skoro juz sam producent wie co robi i daje 2 kable Minitoslink - Toslink które sie najlepiej sprawdzą.
 
Ostatnia edycja:

crimson-pirate

New member
Titanium HD , zwykle nabijanie ludzi w butelke bo jest znazcek HD , niedlugo bedzie wszystko z HD ... Polecam poczytac testy kart muzycznych Asusa a SB , wiekszosc z nich wypada na korzysc Asusa . Ja powiem , ze gdybym to ja byl w skorze autora watku to kupilbym Asusa + coaxial :) dac odpada...
 

arcisas

New member
Titanium HD , zwykle nabijanie ludzi w butelke bo jest znazcek HD , niedlugo bedzie wszystko z HD ... Polecam poczytac testy kart muzycznych Asusa a SB , wiekszosc z nich wypada na korzysc Asusa . Ja powiem , ze gdybym to ja byl w skorze autora watku to kupilbym Asusa + coaxial :) dac odpada...

A autor jednak chyba zostanie przy swoim wyborze karty i będzie korzystał z dołączonych opticali ;-). A to, że "wiekszosc testow KART (nie konkretnych nawet tylko ogólnie) X-fi vs. ASUS wypadało na korzysc asusa" w tym wypadku nie ma znaczenia. Nie porównuję tutaj firm tylko konkretne modele (czyli jak już to nie X-fi vs. ASUS, a co najwyżej Titanium HD vs. Xonar STX.

A jako, że dla mnie jednym z głównych zastosowań (obok filmów i muzyki :p) jest granie (czyli chyba wszystkie możliwe zastosowanie zważywszy, że oprócz słuchania muzyki także tworzę) wybiorę Titanium HD. Asus Xonar Essence vs Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD

Mam tylko nadzieję, że bez problemów będę mógł połączyć swój przedni panel, który mi się ostanie po X-fi Platinum, i ważniejsze, że bez problemów prześlę z niej sygnał 5.1 na amplituner i dalej na głośniki tym dołączonym toslinkiem.
 
Do góry