jaki kabel audio między komputerem ze zintegrowaną kartą dźwiękową a LG 47LG5010

Leszek5551

New member
Cześć,

Zamierzam zakupić LG 47LG5010 i go podłączyć do kompa ze zintegrowanym Realtekiem HD Audio. Mam kabel DVI-HDMI i przy moim obecnym telewiorze Sharp nie chce iść dźwięk przez ten kabel. Jakiego oddzielnego kabla audio użyć, żeby mieć dźwięk z kompa na głośnikach tego LG? Na tylnym panelu płyty głównej jest 6 jacków analogowych i 2 cyfrowe SPDIF. Wyjście Line Out jest zajęte przez głośniki do kompa.

Jaki kabel kupić i jak go podłączyć?

Pozdrawiam,
Leszek
 

Mike_D

New member
Wydaje mi się że TV nie będzie miał wejścia cyfrowego, co najwyżej analogowe (pewnie typu mini jack) - a skoro masz tylko jedno line out to będzisz musiał przełączać kable na płycie głównej.
 

yarson

New member
Jak kupujesz taki TV to zainwestuj w kino jakieś..
poza tym wydaje mi sie że dużej różnicy nie będziesz miał pomiędzy głośnikami w TV a głośnikami podłączonymi do kompa...

W ogóle po co Ci takie kombinacje ?
 

Leszek5551

New member
yarson napisał:
Jak kupujesz taki TV to zainwestuj w kino jakieś..
poza tym wydaje mi sie że dużej różnicy nie będziesz miał pomiędzy głośnikami w TV a głośnikami podłączonymi do kompa...

W ogóle po co Ci takie kombinacje ?

Chodzi o to, że telewizor oglądam z łóżka i uszy mam za komputerem, więc z głośników jest bardzo kiepski dźwięk, a z telewizora wprost na mnie. Zamówiłem kabel analogowy jack-jack 3,5 mm., bo mam zintegrowanego Realteka, który może jednocześnie puszczać line out przez dwa różne wyjścia, więc powinno zadziałać.

Pozdro,
 
Do góry