Jaki jest Twój ulubiony film wszechczasów?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
X lat temu byłem pod wrażeniem filmu "Siedem", "Adwokat Diabła", "Constantine" czyli takie klimaty dające do myślenia. "Top Gun", "Ostatni samuraj" też robiły na mnie wrażenie. Czyli większość za czasów kufniarza ;). Na liście musi znaleźć się też oczywiście "Forrest Gump" ;)
Potem zacząłem doceniać filmy z Pacino i De niro (czyli sporo tego). Swego czasu zachwycałem się polskim "Rejsem". Dziś niewiele filmów robi na mnie takie wrażenie, ale np. "Interstellar" mnie zachwycił. Lubię filmy nietuzinkowe, inne, oryginalne, dające do myślenia, choć i czasem obejrzę też coś odmóżdżającego czyli jakaś strzelanka lub ekranizacja komiksu. Z Wojennych "Dziewiąta Kompania" nr 1
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie z seriali wojennych najlepszym jest Pacyfik.. a z filmów to nie mam naj naj.. za dużo tego jest żeby jeden wybrać..
 

Dubek

Member
Bez reklam
Moim zdaniem jednego filmu wszechczasów nie da się wybrać, za dużo takich produkcji jest żeby wybrać jeden jedyny film.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amen, trudno o lepsze podsumowanie, a i tak każdy wie, że nic nie przebije Rocco o którym pisałem kilka stron wcześniej.
; )
 

DrWredman

Active member
za mlodu, rodzice kazali mi zawsze isc spac bo film "nie dla dzieci" a ja sie zawsze zakradalem i z korytarza ogladalem. Mama zawsze skumala sie ze siedze w korytarzu i kryla mnie przed ojcem :))

Ja podobnie, zasiadaliśmy z siostrą w przedpokoju gdzie był dobry widok na telewizor w dużym pokoju, ale do czasu. Pewnego razu wczuliśmy się w seans, gdzie nagle coś nas rozśmieszyło i razem persknęliśmy śmiechem, a rodzice parsknęli śmiechem słysząc nas. Jednak oglądanie już się dla nas skończyło. Szkoda, że nie pamiętam co to był za film. ;)

A do puli dorzucę wszystkie filmy w reżyserii Clinta Estwooda.
Filmy Tarantino, kiedyś uważałem za głupie, a jednak od czasu Pulp Fiction, czekałem na każdy kolejny.

Interstellar, Incepcja, też uwielbiam takie klimaty.
A Terminator??? Pierwsza część wg mnie klasyk, a trzecia szacun za fabułę, że pomimo wszelkich starań, podróży w czasie, i tak nie udało się zmienić przyszłości.
Powrót do przyszłości, Great Scott ;)
AI też super,
Z seriali Kompania Braci,
Furia,
Można by jeszcze długo wymieniać.
Ostatnio duże wrażenie zrobił na mnie Drive. Niby prosty film, a jednak ma swój klimat.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Soundtrack z Drive jest genialny, a sam film świetny. Całość robi robotę.
Już samo wejście na KD robi niesamowite wrażenie.
 

zgred72

New member
Za dużo jest świetnych pozycji by wybrać ten jeden.
Generalnie lata 60, 70 były bogate w doskonałe aktorstwo i scenariusze, potem już w dół, z małymi przebłyskami.Ciężko dziś o dobry film i dobre aktorstwo w dobie komputerów i efektów specjalnych.
 
Do góry