Jaki jest maksymalny dopuszczalny kąt pochylenia plazmy w czasie pracy ?

jacecek

New member
Witam wszystkich.
Właśnie kupiłem plazmę Panasa 37" i mam zamiar powiesić ją na ścianie w sypialni. Miała by wisieć w "nogach" łóżka, pod samym sufitem. Aby zwiększyć komfort i wygodę oglądania planuję pochylenie TV.
Uchwyty dostępne w handlu oferują max. 20 st. pochylenia a dla mnie optymalne było by ok. 35 - 40 st.
Zwracam się z pytaniem, czy ktoś może spotkał w opisach, albo wie z własnego doświadczenia pod jakim maksymalnym kątem pochylenia w "przód" można eksploatować plazmy Panasa bez obawy o wystąpienie uszkodzeń spowodowanych takim przechyłem ?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
ponieważ w plazmie masz szybę, a szyby jakbyś nie wiedział przewozi się w pozycji pionowej.

nie jest to regułą, lecz znane są przypadki, że ktoś nie miał innej możliwości [finanse] i przewoził plazmę osobówką w pozycji poziomej - jednemu się udało, szyba cała, drugiemu już nie.

spróbuj wyobrazić sobie, że masz taflę szkła 2x2 i poziomo podnosicie ją za narożniki. pęknie. jedyna opcja to postawić szybę i tym samym nacisk na jedną krawędź jest inaczej rozłożona, niż w przypadku całej powierzchni.
 

Cichy123

New member
ponieważ w plazmie masz szybę, a szyby jakbyś nie wiedział przewozi się w pozycji pionowej.

nie jest to regułą, lecz znane są przypadki, że ktoś nie miał innej możliwości [finanse] i przewoził plazmę osobówką w pozycji poziomej - jednemu się udało, szyba cała, drugiemu już nie.

spróbuj wyobrazić sobie, że masz taflę szkła 2x2 i poziomo podnosicie ją za narożniki. pęknie. jedyna opcja to postawić szybę i tym samym nacisk na jedną krawędź jest inaczej rozłożona, niż w przypadku całej powierzchni.

Sposob transpotowania szyb oczywiscie znam, poprostu nie wiazalem teg z TV.

Dzieki juz jest wszystko jasne.
 

jacecek

New member
No to sobie powyjaśnialiście- a ja dalej nie wiem jaki jest ten dopuszczalny kąt.

Bardziej oczekuję na konkretne odpowiedzi a nie na typu "wydaje mi się', "myślę", "chyba" itp.

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi od osób, które mają odpowiednią wiedzę lub własne doświadczenia.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
na youtube znalazlem fajny film,...
ja to chce
swir.gif
 
Do góry