Jaki internet GSM do Netflixa 4k

kaper.1981

New member
Bez reklam
Hmanager działa z b529 wyśmienicie jeśli jesteś w zasięgu btsa który pozwala na agregacje pasm to powinno być ok. B529 obsluguje tylko 2 pasma na raz.
 

g_felek

Member
Nie masz lepszego zasięgu z Plusa? Możesz zmienić operatora jeszcze dwa tygodnie.

To wg was jakiej prędkości potrzebuje 4K? Bo ciekawe że u mnie na tv pokazuje prędkość 15,52Mb/s idzie netflix w 2160p.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Jak masz 200m do nadajnika to nic nie pomoze.

Poprostu nadajnik jest na tyle obciazony (za duzo klientow) i najzwyczajniej nie ogarnia.

Antena zewnętrzna, kierunkowa jak najbardziej może pomóc. W tym sensie, że kieruje ją na inny BTS, mniej obciążony i zmiana może być na plus. Ale w tej sprawie niech pisze na Forum bez kabli.

Lub na priw. podajesz lokalizację i szukamy na:

BTSearch :: Baza danych oraz mapa lokalizacji stacji BTS / pozwoleń UKE
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz68

New member
Dzisiaj rano sprawdzałem na stronie fast.com prędkość połączenia przez zwykły modem podpięty do laptopa, Play dawał prędkość 80-90 Mb/s a po przełożeniu karty sim TMobile spadała do 40-50 MB/s. Laptop stał w środku mieszkania, nie na parapecie, wieczorem sprawdzę jeszcze w ten sam sposób ale z dotychczasowych pomiarów wynika, że spadnie proporcjonalnie pewnie, do 6-8 TMobile i 12-16 Play. Mam dylemat co robić, chyba oddam ten zestaw TMobile, bo bez sensu płacić abonament przy takich prędkościach.
 

Grzegorz68

New member
Właśnie rozmawiałem z konsultantem Play na czacie, jeśli się weźmie u nich abonament internetowy to można włączyć usługę wideo non stop, gdzie netflix nie pobiera transferu, koszt 20zł miesięcznie do abonamentu internetowego lub 15 zł miesięcznie do abonamentu głosowego. Wychodzi na to, że jeśli np. biorę abonament 50 GB za 40 zł, włączam tą usługę, to mogę oglądać netflix bez ograniczeń i płacę w sumie 60 zł miesięcznie. Oprócz Netflixa ta usługa obejmuje jeszcze HBO GO, showmax i red bull.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
W Twoim przypadku to chyba nie będzie dodatkowe 15zł a raczej 20 zł:
"(...)Dla kogo Usługa jest dostępna dla Klientów indywidualnych i biznesowych, krórzy korzystają z abonamentu w Play.


Cennik

Cena zależy od tego jaką usługę od Play posiadasz oraz w jaki sposób aktywujesz Wideo Non Stop.


Dla Klientów ofert głosowych:
- 15 zł, jeśli aktywowane w Play24,
- 20 zł, w pozostałych kanałach.


Dla Klientów ofert internetowych:
- 20 zł, jeśli aktywowane w Play24,
- 25 zł, w pozostałych kanałach.(...)


Ale tak czy siak jeśli transfery z playa masz lepsze to i tak bardziej opłaca się wziąć internet u nich
 

Grzegorz68

New member
W Twoim przypadku to chyba nie będzie dodatkowe 15zł a raczej 20 zł

Tak, masz rację, konsultant wprowadził mnie w błąd ale sprawdziłem na stronie playa i edytowałem mój post między czasie. Poważnie się zastanawiam nad tym rozwiązaniem, bo prędkość dwa razy większa jak na razie, jeszcze potestuję.
 

Grzegorz68

New member
Zwróciłem dziś zestaw T-Mobile, rozwiązałem umowę bo nie miała sensu przy tej prędkości łącza. Natomiast znalazłem ciekawe rozwiązanie, przynajmniej na jakiś czas. Wziąłem od Playa który u mnie wymiata nawet po 100 MB/s i to bez łaski w środku mieszkania a nie na parapecie, internet 20 GB za 20 zł. Działą to w ten sposób, że się uruchamia usługę "wideo non stop", netflix nie pobiera danych a usługa w tym abonamencie jest GRATIS!
 
Do góry