Jaki internet GSM do Netflixa 4k

Grzegorz68

New member
Proszę o podpowiedź, może ktoś ostatnio miał podobny problem i już jest zadowolony z rozwiązania. Dotychczas używałem w Playu 10GB za 10 zł ale po podłączeniu nowego tv do Netflixa Premium zżera gigabajty w takim tempie że nie zarobię na nie ;) Pasowało by coś bez limitu danych pewnie i w miarę płynnie działające, żeby nie rwało.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

g_felek

Member
Jak abonament to
T-Mobile bez limitu.

Z sieci Plus jeśli imasz zasięg LTE to masz 100 GB po wykorzystaniu których LTE jest nie limitowany do tego dostajesz HBGO za 20 zł.

Na Kartę
RedbullMobile ( Play) - 40 zł 100GB do niedawna był jeszcze LTE nielimitowany
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Plus zaklada lejki, nie polecam. Niby masz bez limitu ale po ilus GB dostaje maly priorytet a wymowka jest to ze siec jest obciazona.

Na dzien dzisiejszy najlepszy jest Tmobile. Sa dwa abonamenty z predkoscia do 60mb i 20mb. Nie ma zadnych lejkow. Kupilem dwa takie internety jeden do monitoringu jeden do Netflixa.
Na netflixie zuzyc 300GB w miesiacu to nie zaden problem i tyle podobno wynosi srednia (tak mi powiedziano w salinie).

Ja czekam az Play zrobi neta bez limitu, w Pomorskim powstawiali nowe maszty, nadaja na nowych czestotliwosciachbi internet smiga do 60mb. T-mobile u mnie to w granicach 20mb i przy weekendzie potrafi zamulic bardziej. Wina sa stare maszty, ktory dodatkowo sa wspolne z Orange


Na tej mapie znajdziesz w jakim jestes zasiegu i gdzie najblizszy nadajnik
http://beta.btsearch.pl
 

Grzegorz68

New member
A play? Teraz dają na pół roku Netflixa gratis jak się weźmie abonament.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bardzo ciekawy temat. Szwagier ma na zapupiu jedynie 8Mb od dawnej telekompromitacji i o ile do HD jeszcze styka to przy 4k będzie musiał bazowac na mobilnym. Chętnie zapoznam się z waszymi doświadczeniami.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Mam t-mobile domowy i jestem zadowolony , jedyne co to polecam włączyć agregacje pasm za pomocą zewnętrznego oprogramowania bo t- mobile wykastrował z tej funkcji routery i trzeba sobie radzić samemu. Wykorzystuje miesięcznie oko 500gb i wszystko śmiga.transfer na poziomie 40mb netflixa ciągnie na maxa .bardzo ważne jest aby przed zakupem sprawdzić na mapce btsserch jakie częstotliwości i w jakiej odległości są w danej sieci i na tej podstawie podjąć decyzję najlepiej aby mieć zasięg sieci 1800 i 2600hmz i te dwie częstotliwości zagregowac.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bardzo ciekawy temat. Szwagier ma na zapupiu jedynie 8Mb od dawnej telekompromitacji i o ile do HD jeszcze styka to przy 4k będzie musiał bazowac na mobilnym. Chętnie zapoznam się z waszymi doświadczeniami.

Na BTsearch sprawdz do jakiego nadajnika szwagier ma najblizej i na jakich czestotliwosciach nadaja. Nak tylko 800mhz to slabo (u mnie maks 20mb i wieczorami spada mocno).
 

Grzegorz68

New member
Tak jak radziliście, wziąłem Internet Domowy od T-Mobile. Do wyboru są dwie opcje z różnymi prędkościami, wybrałem tą droższą, ponieważ oferuje prędkość do 60 MB/s a Netflix zaleca do konta Premium minimum 25 Mb/s. Na razie włączyłem w pracy, czyli nie pod docelowym adresem i pomiar prędkości na fast.com pokazał 12 MB/s. Zobaczymy jak będzie w domu. Wg informacji z salonu, powinien być tam transfer z pełną prędkością. Dobre jest to, że umowę do 14 dni można wypowiedzieć bez konsekwencji albo jeśli by prędkość nie spełniała warunków tej droższej umowy a tańszej spełniała (czyli do 20 Mb/s) to można zamienić abonament na ten tańszy.
Jedno pytanie jeszcze: jak można włączyć agregacje pasm? Jestem zielony w temacie.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Agregacje pasm można wymusić poprzez pobranie z Internetu apk hmanager. Podeślij mi na priv adres e-mail to ci wyślę. Instalujesz apk na telefonie lub tablecie - wpisujesz login i hasło dostępu do ustawień routera - wymuszasz pasma które są dostępne w twojej okolicy.https://youtu.be/SvzH7zwI-yk
 
Ostatnia edycja:

g_felek

Member
Tak jak radziliście, wziąłem Internet Domowy od T-Mobile. Do wyboru są dwie opcje z różnymi prędkościami, wybrałem tą droższą, ponieważ oferuje prędkość do 60 MB/s a Netflix zaleca do konta Premium minimum 25 Mb/s. Na razie włączyłem w pracy, czyli nie pod docelowym adresem i pomiar prędkości na fast.com pokazał 12 MB/s. Zobaczymy jak będzie w domu. Wg informacji z salonu, powinien być tam transfer z pełną prędkością. Dobre jest to, że umowę do 14 dni można wypowiedzieć bez konsekwencji albo jeśli by prędkość nie spełniała warunków tej droższej umowy a tańszej spełniała (czyli do 20 Mb/s) to można zamienić abonament na ten tańszy.
Jedno pytanie jeszcze: jak można włączyć agregacje pasm? Jestem zielony w temacie.
Jak działa po testach w domu??
 

Grzegorz68

New member
Na razie kiepsko, nie miałem wczoraj niestety czasu, żeby przysiąść nad tematem, dziś może się uda spróbować pobawić się z ustawieniami i coś więcej będę wiedział.
 

Grzegorz68

New member
Próbuję ustawić tą agregację ale sobie nie radzę. Dostałem od kaper.1981 aplikacje hmanager i nie potrafię połączyć się nią z routerem. Wyświetla mi komunikat, że błędne hasło albo logowanie: błąd.
Ok, zmiana sytuacji, logowane udane ale po wyborze poszczególnych pasm pokazuje się komunikat: niepowodzenie
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Agregacje pasm można wymusić poprzez pobranie z Internetu apk hmanager. Podeślij mi na priv adres e-mail to ci wyślę. Instalujesz apk na telefonie lub tablecie - wpisujesz login i hasło dostępu do ustawień routera - wymuszasz pasma które są dostępne w twojej okolicy.https://youtu.be/SvzH7zwI-yk
A czy taka aplikacja zadziała na tv z android tv? No bo telefon czy tablet to spoko, ale filmy najczęściej ogląda się właśnie na telewizorze. Czy to działa tak, że tel lub tablet jest tylko narzędziem do wymuszenia agregacji na poziomie routera? Mój ojciec ma internet z T-mobile i transfery do HD są wystarczające ale 4K już nie ruszy. W teorii ma abonament do 60mbit/s, w rzeczywistości rzadko wyciąga ponad 20mbit/s o weekendach nie wspominając.
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz68

New member
Czy to działa tak, że tel lub tablet jest tylko narzędziem do wymuszenia agregacji na poziomie routera?
Dokładnie tak to działa. Zainstalowałem w telefonie i po uruchomieniu w nim apki pojawia się panel do sterowania ustawieniami pasm w routerze. Tyle, że coś u mnie nie działa. Apka łączy się z routerem, ale nie wyświetla żadnych danych dotyczących BTSa i jakości połączenia.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powtorze to 3 i ostatni raz. Linki podawalem.

Sprawdz jakie nadajniki masz najblizej i w jakich szestotliwosciach nadaja. Bo piszecie o konfiguracjach a jestes w zasiegu tylko 800hz i wielkie "G" zrobisz i zadne agregacje nie pomoga.
 

Grzegorz68

New member
Ja w odległości w linii prostej ok 200 m mam BTS taki: GSM1800 GSM900 LTE2600 UMTS2100 ale po drodze są wysokie kamienice i jak stawiam router na parapecie to prędkość jest mała.
Ten hmanager nie działa chyba prawidłowo na modelu B525 .
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja w odległości w linii prostej ok 200 m mam BTS taki: GSM1800 GSM900 LTE2600 UMTS2100 ale po drodze są wysokie kamienice i jak stawiam router na parapecie to prędkość jest mała.
Ten hmanager nie działa chyba prawidłowo na modelu B525 .

No to masz tylko jedna czestotliwosc LTE wiec zadne agregacje nie pomoga.
 
Do góry