Jaki HDTV 32" wybrać?

rassi

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,0-1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Maksymalnie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Lekko pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać. W przyszłości także nie zamierzam go wieszać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Ze słońcem nie będzie problemu.
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 21"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Najlepszą jakość obrazu FullHD, szybki interface, USB, Wi-Fi. Jakieś przyzwoite, wbudowane głośniki.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na razie naziemna telewizja cyfrowa.
10 Jakie urządzenia? Pendrive i/lub dysk zewnętrzny.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Około 5-6h czasem dłużej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie znam się. Proszę o podpowiedź.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sportowe (piłka nożna), Filmy (akcja, komedia), Seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie ale chcę se zabezpieczyć na taką ewentualność.
16. Preferencje co do marki? Philips/Samsung/Sony. Inne tez sprawdzę.
17. Preferencje co do wielkości? Tylko i wyłącznie 32". Więcej nie zmieści się do wnęki.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zbyt dużo modeli na rynku. Ktoś kto się nie interesuje ma problem z wyborem.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~2000 zł (jeżeli znajdzie się cud technologi to może być więcej).
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie chcę 3D.

Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuję
 

rassi

New member
Philips 32PFL 5008

Telewizor posiada 2 funkcję na których mi nie zależy: 3D i Ambilight. Ta pierwsza wiąże się dodatkowo z opłatą za dwie pary okularów. Jeśli chodzi o Ambilight to nie będę w stanie wykorzystać tej technologii bo TV wypełni wnękę praktycznie w 100% i nie zostanie wiele luzu. Nie zamierzam dodatkowo płacić za bajery z których nie chcę i nie jestem w stanie korzystać.

Panasonic 32E6

O tym muszę poczytać więcej.

EDIT
Na stronie internetowej pewnego sklepu wybrałem filtry tak aby odpowiadały temu co w Tv chcę mieć a czego nie chcę. Oto rezultaty:

Samsung UE32F5500
LG 32LN575S
Panasonic TX-L32E6E
Philips 32PFL4258H
Toshiba 32L4333DG
Philips 32PFL5007K
Sony KDL-32EX650
Toshiba 32RL939

Jest wśród nich Panasonic, którego polecałeś wcześniej, a także dwa tańsze i pozbawione nieprzydatnych mi funkcji modele Philipsa. Sony KDL-32EX650 odpada z góry. Dowiedziałem się z opinii użytkowników, że czcionka napisów filmów z USB jest fatalna i nie da się jej zmienić.

Możesz po 1-2 zdaniu napisać opinię i/lub ustawić je w kolejności od najlepszych modeli, które znasz z tej listy uwzględniając moje preferencję z pierwszego posta? Oczywiście jest ich sporo i nie liczę na szybką odpowiedź.

Dzięki za dotychczasową pomoc.
 
Ostatnia edycja:

rassi

New member
Ok. Jeszcze pytanie mam do Ciebie.

Jak wygląda sprawa z nagrywaniem na USB w tym modelu Philipsa? Wiem, że to możliwe ale słyszałem, że do nagrywania i odtwarzania niezbędny jest internet i to szybkie łącze. Po co? Na jakiej zasadzie to działa?
 
Do góry