Jaki HDMI?

bagiennik

New member
Bez reklam
Dlatego dałem "..." ;) Oczywiscie miałem na myśli pojedyncze wiązki w przewodzie :)

A co do tematu ... jak ktoś ma jakieś wątpliwości najlepiej iść do sklepu i porównać HDMI za 29zł z HDMI za 200zł i będzie jasność :>


PS. Miałem wczoraj klienta który kupił sub Wharfedale WH208 za 499zł ...... mówił że kupił sobie do niego jakieś kable 2xRCA za 299zł, poza tym bardzo ubolewał że kabel zasilajacy nie jest odłączany bo by od razu wymienił na jakiś wypas ;) :DDDD
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Tak... Pseudoaudiofile (znaczy: onaniści dźwiękowi bez żadnej wiedzy), którzy wierzą, że grają kable nie kolumny głośnikowe (które nota bene zawsze są najsłabszym ogniwem toru dźwiękowego), a metr złoconego kabla zasilającego w magiczny sposób zniweluje kilkadziesiąt metrów zardzewiałego/pokrytego patyną przewodu w ścianie... Btw. pytanie tendencyjne: jakiej grubości jest przeciętny przewód zasilający wzmacniacz i jak to porównać z przekrojami kabli zasilających kolumny?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kermit

New member
Zastanawiam się nad kupnem kabla hdmi 10 m który według was jest w stanie bez jakichkolwiek zakłóceń przesyłać sygnał?
 

michautoja

New member
przeczytałem ten cały topic, i tak jak nie byłem przekonany do żadnej z dwóch opcji tak nadal nie jestem (drogi czy tani)

więc może któryś z drogich forumowiczów poradzi: potrzebuje kabel hdmi-hdmi, do podłączenia Asusa G1S z Sony46W4500, kabel musi mieć długość 2m do 3m, a jego cena nie przekraczać 100zł, czy przy tych kryteriach można coś rozsądnego polecić? : )

z góry dziękuje za udzielenie pomocy : )
 

darkmajin

Member
Bez reklam
slabo czytales... wniosek jest taki ze kabel za 5 zł i kabel za 400 zł niczym sie nie rózni oprocz wykonania obraz ten sam... chyba ze masz transformator obok tv :)

jak cie ktos przekona do drogiego to kup kabel hdmi za 5zeta i sprawdz tylko sie nie zdołuj :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
szymeks napisał:
Mój znajomy twierdzi że ma lepszy obraz z componenta niż ja z hdmi.
Witaj.
Czy Twój znajomy ma identyczny sprzęt co TY ?
Może niech Ci pożyczy komponenta i zobaczysz sam.
Mije zdanie, podobne do innych , przy krótkich kblach (do 2-3 m) różnicy nie zauważam. Zauważam różnicę w jakości wykonania.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ja mam kabelek 1,6m hdmi ktory kupilem za 6zl, obraz jest taki sam jak na kablu za 60zl, bo porownywalem.

Pomyslcie po prostu czy warto wydawac pieniadze, na nakrecanie marketingu.
Jesli laczysz konsole z tv, czy odtwarzacz z tv to szkoda pieniedzy...


Co do componenta, to rowniez mam znajomych ktorzy po porownaniu wybrali component, lepsze barwy i ogole zywszy obraz.
 

aneks

New member
Kupiłem 5m kabla HDMI i położyłem w czasie remontu pod podłogą. Jak to zwykle bywa okazało sie że do telewizora zabrakło 20 cm :) Kupiłem złaczkę i kabel 1m. Podłaczam komputer w ten sposób i obraz w 1080p żyleta zero problemów.
 

ziutek70

New member
Polecam kabel firmy BEGLI z serii "Perfect" za 3 m zapłaciłem 67 PLN jakość wykonania bardzo dobra i cena również atrakcyjna. Oto krótki opis:
  • metalowe, pokryte 24 karatowym złotem wtyki,
  • solidne, bardzo precyzyjne wykonanie,
  • przewód wykonany z kabla sygnałowego, z miedzi OFC o bardzo wysokim stopniu czystości co praktycznie zapewnia bezstratne przesłanie sygnału audio/video,
  • potrójne ekranowanie żył sygnałowych maksymalnie chroni przed zakłóceniami radiowymi,
  • przewód pokryty nylonowym oplotem dla zapewnienia maksymalnej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • przewód HDMI version 1.3 przeznaczony dla rozdzielczości 720p/1080i oraz 1080p
  • długość 3m, dostępny kolor biały oraz czarn
 

wlodis

New member
podlacz laptopa kablem hdmi do TV a z TV optykiem do kina bedzie chyba najlepszy dzwiek . tak mi sie wydaje.
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
hdmi 1.4

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników,a mianowicie:w specyfikacji tego przewodu występuje Ethernet do czego on służy?czy przesyła on dane z neta?czy można go wykorzystać jako switch?tzn.jeżeli podepnę do bluray'a net'a przez kabelek LAN to czy ten kabel hdmi przekaże mi net'a do tv? Jeżeli nie to do czego jest wykorzystywany?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników,a mianowicie:w specyfikacji tego przewodu występuje Ethernet do czego on służy?
Do niczego. Jak na razie żadne urządzenia z niego nie korzystają i nie wiadomo czy kiedyś będą korzystać.

czy przesyła on dane z neta?czy można go wykorzystać jako switch?tzn.jeżeli podepnę do bluray'a net'a przez kabelek LAN to czy ten kabel hdmi przekaże mi net'a do tv?
No mniej więcej o to w zamyśle twórców standardu HDMI miało chodzić.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ktos z was ma moze kable tej dziwnej firmy :D VEO DC 3D
Kable tanie jak barsz i ciekawi mnie jak z nimi jest,podobno nawet filtr ferytowy maja :)

bk782d Kabel HDMI 1.4a VEO DC 3D ETHERNET 10m NOWY (2162707394) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ważne czy producent tego kabla testował go i zadeklarował jako high speed, czy jako standard. Problem w tym, że pewnie nie znajdziesz nigdzie strony producenta - bo veo czy veovision, to nazwa wymyślona przez sprzedawcę: Regulamin - Sklep internetowy Veovision
 
Do góry