Jaki HD Media Player kupic ?

pp56825

New member
Zastanawiam sie nad kupnem jakiego Media Playera, nie chce teraz inwestowac w kompa z super karta graficzna, wiec moze taki media playerek wystarczy do otdwarzania 720 i 1080i ?
Prosze o rade jaki kupic. Jeli jest juz jakis watek na forum prosze tylko o linka [ nie moge znalesc ]
 

hryniek

New member
nie rozumiem po co chcesz kupić... ja mam K-Lite Mega Codec Pack i SubEdit-Player. za darmo. filmy 720 hasają aż miło. niestety moj pc ma za słabego procka i mało ram i filmy 1080 tną jak cholera i jeśli sie nie myle to samo kupno Playera nie pozwoli Ci oglądać filmów jeśli masz za słabego pieca
 

pp56825

New member
Nie wiem czy moj strucel pociagnie ? Tylko orjentuje sie na rynku jesli bedzie cos fajnego i niedrogiego to kto wie.
Najpierw musze sprawdzic co mam za sprzet i jak to sie sprawuje. telewizor bede mial niedlugo to sprawdze.
Minus mam taki ze komp niestety stacjionarny nie lapek i stoi w dugim pokoju ? nie wiem czy istnieje jakas mozliwosc przeslania sygnalu HD z kompa do TV bezprzewodowo :) ??
 

pp56825

New member
wlasnie widzialem to ale jak dla mnie troche za drogie. poszukam tanszego rozwiazania albo poczekam az stanieja bo wejdzie konkurencja.

Jak ktos ma jakis pomysl jak przeslac [ nie drogo ] sygnal HD z kompa do TV bez kabla prosze o info.
 

hryniek

New member
ja mam komputer stacjonarny w jednym pokoju a tv w drugim. na szczęście wszystko znajduje sie na tej samej "ścianie" i jak narazie mam zamiar kupić 5 metrowy kabel vga <-> vga i przebić sie obok gniazdka. mam jednak pytanie czy bliska odległość z źródłem prądu nie będzie powodowała zakłócen czy innych tym podobnych nie chcianych efektów?
 

redlum

New member
Bez reklam
Zastanow sie nad media playerem - za 1500zł da sie juz cos zlozyc nawet w fajnej obudowie. Zawsze bedzie mozna latwo go rozbudowac o dowolne elementy (bd lub hd dvd player) i nie bedziesz mial problemow z kodekami.

Co do x.264 - to nie znam innych odtwarzaczy niz tvix 4100 i 5100 ktore rusza ten format.
 

pp56825

New member
Na swojej padace [ stary AMD 1,7 +512 mb + radeon 9200 ] puscilem HD format x.264 i jakos dziala ale komp stoi zupelnie nie w zasiegu kabla od tv. nie mam pomyslu co tu robic ?
mam lapka lenowo T60 2gb , 2GHz core duo, ATI mobility radeon x1300
problem w tym ze firmowy i nie moge na nim nic instalowac i trzymac filmow ale cos zakombinuje z prywatnym dyskiem.
Widze ze to jedyne wyjscie poza kupieniem lepszego PC lub media playera za 1,5k. pozdrawiam i dzieki za pomoc
 

redlum

New member
Bez reklam
jak zainstalujesz kodeki + jakis player - to nikt sie nie kapnie - do tego jakis dysk na USB 2.0 i bedziesz mial extra playera :)
 

pp56825

New member
Czy ktos wie czy na :
lenowo T60 2gb , 2GHz core duo, ATI mobility radeon x1300
da rade odtwarzac 1080i lub p ? czy pociagnie ?
Czy sa jakies uzadzenia zewnetrzne do lapkow ktore wspomagaja odtwarzanie 1080p ?
 

kobayashi

New member
W Polsce nie ma dystrybutora playerów IAMM. Kupiłem go w jednym ze słowackich sklepów internetowych za 1080 PLN brutto z wysyłką. W środku mam dysk 500GB Samsunga (który oczywiście nie był dołączony...). NTD37HD jest dokładnym odpowiednikiem kanadyjskiego ZIO EUREKA LX351HD. Ma obsługę polskich czcionek w nazwach plików i w subtitles. Są duże możliwości modyfikacji firmware gdyż jest to BusyBox linux (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi).
 
Do góry