Jaki głośnik centralny i tylne do Denona X2400H

kiu86

New member
Za waszą rada udało mi się okazyjnie zakupić aplituner denon AVR X2400H. Podłączyłem do niego swoje kolumny Cabasse Jersey MT31 (kolor wenge) + subwoofer Tannoy TS 8 Xlr. W stereo sprzęt spisuje się świetnie. No ale po to wymieniłem onkyo TX-8250 na Denon X2400H żeby przejść ze stereo na kino 5.1. Nie planuję wymieniać kolumn frontowych ani subwoofera dlatego proszę o pomoc w doborze kolumny centralnej i tylnych tak aby wszystko dobrze się zgrało. zarówno komodę jak i głośniki mam w kolorze wenge i centralny chciałbym mieć w tym samym kolorze. Natomiast tylne mogły by być czarne. Problemem jest też umiejscowienie drzwi przy kanapie i fakt że kanapa jest przy samej ścianie i nie chcę tego zmieniać.

a40ef887f0c24.jpg


Pomiędzy kanapami jest małe biurko z komputerem. Kolumny frontowe są na brzegach komody gdzie stoi TV natomiast subwoofer obok kolumny frontowej w wolnym narożniku. Najchętniej chciałbym głośnik centralny cabase socoa mt31 lub 30 w kolorze wenge, ale nigdzie w Polsce go nie znalazłem i nie wiem czy "dźwignąłbym" jego cenę. Ze względu na budżet rozpatruję głównie kolumny używane fajnie jak by udało się zmieścić w kwocie 1500zł jak będzie drożej dozbieram i kupię później. Inna kwestia jakie głośniki na tył proponujecie - zwykle podstawkowe czy może dipolowe lub bipolowe?
 

kiu86

New member
Ogólnie kompromisem może być kolor czarny i wtedy byłby większy wybór kolumn. Inna kwestia to głośnik centralny lepiej jest ustawić we wnece komody na wysokości 50cm czy na komodzie pod TV na wysokosci około 85cm. Między komodą, a kanapa jest ława 9 wysokości około 50cm.
 

kiu86

New member
Co sądzicie o tej ofercie?. Myślę o zakupie i próbie renowacji samodzielnie albo przez kogoś. tylko patrząc na te uszkodzenia obudowy boję się w jakiej kondycji ogólnej może być kolumna. No i opinie o sprzedającym też są średnie.
 
Ostatnia edycja:

kiu86

New member
Głośnik centralny zakupiony padło na głośnik z linku powyżej czyli Cabasse Socoa 360. Głośnik zostanie oklejony lub pobejcowany w kolor wenge, ale nie to jest tematem. Pozostaje kwestia głośników tylnych. Co polecacie biorąc pod uwagę mój salon (rysunek powyżej). Max jaki chciałbym wydać na tył to 1400zł im mniej tym lepiej. Tył prawdopodobnie będą to głośniki dipolowe (chyba, że lepszy był by inny wybór). Co sądzicie o Klipsch RP 402 S warto czy szukać czegoś innego? Głośnik był by zamontowany w narożniku pomiędzy kanapami, a drugim głośnik za drzwiami przy kanapie dwuosobowej (drzwi zamknięte przy filmach). W samym narożniku (między drzwiami) nie chce montować gdyż przeszkodą mogą być drugie drzwi, które zawsze są otwarte i przysłaniały by głośnik.

Ewentualnie co powiecie o Monitor Audio Bronze BX-FX
 
Ostatnia edycja:

kiu86

New member
Przemeblowanie nie wchodzi w rachubę. TV wisi na ścianie i doprowadzona jest antena satelitarna itp. i on zostaje tam gdzie wisi ściana na przeciwko to tylko ok. 12cm (jedna cegła) wiercenie w niej do duże ryzyko uszkodzenia ściany w drugim pokoju (z drugiej strony). Inna kwestia, że ten mój rysunek nie do końca oddaje umeblowanie w pokoju. Środek TV jest miej więcej tak jak środek kanapy dwuosobowej. Ponadto stół to jakieś 2mx1m z 8 krzesłami i między krzesłem a ławą jest tylko 1m przestrzeni. Do tego przy oknach idą rury od ogrzewanie które są zasłonięte przez kanapę. Stare budownictwo (kamienica) wysokość 3m.
 

kiu86

New member
Co powiecie o tych głośnikach na tył biorąc pod uwagę ustawienie pokoju? Będę się starał jakoś wyszko zaaranżować tak żeby kanapę od ściany odsunąć chociaż z 30-50 cm- wiem że to nie wiele, ale zawsze lepiej niż przy samej ścianie.

fronty to Cabasse Jersey MT31
centralny Cabasse socoa 360
subwoofer Tannoy TS 8 Xlr

Na razie biorąc pod uwagę niski budżet moim faworytem na tył są:
Monitor Audio Bronze BX-FX lub Monitor Audio Bronze BR-FX.

Ostatnio jeden z użytkowników forum zaproponował mi Tannoy Hts 101 XP. Czy warto wziąć te głośniki? zarówno monitor Audio jak i te Tannoye cena około 750zł.

Inna kwestia co sądzicie gdzie lepij zamontować lewą tylną kolumnę tuż przy drzwiach na krawędzi kanapy czy jednak lepiej za drzwiami ? Filmy raczej oglądam wieczorem jak dzieci śpią i te drzwi są zamknięte.
 
Ostatnia edycja:

Stratoss

Member
Bez reklam
Witaj.
Lewą tylną kolumnę zdecydowanie zamontuj za drzwiami, inaczej będziesz ją miał za blisko głowy... Jeżeli chodzi o kolumny to Monitor Audio zawsze dobrze współpracowały z Denonami.
 
Ostatnia edycja:

kiu86

New member
Biorąc pod uwagę, że jestem zadowolony z frontów i głośnika centralnego firmy Cabasse co sądzicie o tym aby jako surround zamontować monitory Cabasse Antigua MT31 lub MT30. Czy lepiej pozostać przy pomyśle Monitor Audio Bronze BX-FX lub Monitor Audio Bronze BR-FX. Cabase to wydatek około 1500zł za używki natomiast Monitor Audio Bronze BX-FX lub Monitor Audio Bronze BR-FX to koszt około 800zł za używki. Czy warto płacić prawie dwukrotność ceny czy przy moim pomieszczeniu lepszym rozwiązaniem były by monitory Cabasse? Żonie ze względu na rozmiar bardziej podobają się głośniki Monitor Audio Bronze :p Czy warto dopłacić drugie tyle co kosztują monitor audio i wziąć Cabasse?
 

kiu86

New member
Dziwi mnie to, że łatwiej i często taniej lub w tej samej cenie można kupić kolumny podłogowe Cabasse Jersey lub Tobago niż monitory Cabasse Antigua MT31 lub MT30. Czy podłogówki nadają się jako kolumny tylne?
 

kiu86

New member
Udało mi się w dobrej cenie kupić nowe głośniki Cabasse Antigua MT32. Na razie nie podłączałem wszystkiego w system 5.1 (muszę zrobić małe przemeblowanie i ogarnąć jakieś podstawki lub zrobić "półki"). Podłączyłem monitory tylko zamiast głównych i grają bardzo dobrze wiec na efektowe dadzą radę na pewno :p. co prawda każda "strefa" to inny model:
Fronty: Cabasse Jersey MT31
centralny: Cabasse socoa 360
tył: Cabasse Antigua MT32
ale wszystkie z jednej firmy i podobne modele no i grają super. Jak poprowadzę przewody na tył i ustawię kolumny i wszystko podłączę dam znać czy jestem zadowolony z efektu kina 5.1.
Dzięki wszystkim za rady
 

kiu86

New member
Już jakiś czas korzystam z systemu 5.1 i mogę co nieco powiedzieć takie własne odczucia. Tak jak pisałem ze swoich frontów byłem i jestem zadowolony i nie4 żałuję ani złotówki wydanej na nie. subwófer też bajka spisuje się świetnie i w razie czego świetnie spisuje się w muzyce choć z niego w muzyce praktycznie nie korzystam tylko do wieczonych seansów filmowych. Głośnik centralny mega super sprawa w końcu dialogi są głośne i wyraźne ampli mocno go przyciął bo głośniki przód i tył są 6 ohm a centralny 8 ohm więc był znacznie głośniejszy ale denon x2400 i jego kalibracja spisał się świetnie. Co do tyłu Cabasse Antigua MT32 tutaj mam mieszane odczucie. Same kolumny są bardzo dobre podłączyłem je zamiast frontów i grają naprawdę dobrze. Co prawda w muzyce czuć czasem niedosyt basu i dzwięk jest mniej przestrzenny (nie wypełnia pomieszczenia tak ja kw kolumnach podłogowych jednak sprawę załatwia wtedy wspomaganie w muzyce subwooferem. Natomiast przy moich frontach subwoofer w muzyce jest całkowicie zbędny. Natomiast jako kolumny na tył wydaje mi się że jest to "przerost formy nad treścią". nie mam efektu "wow" jest przestrzennie itp. ale liczyłem na coś więcej. Wydaje mi się, że spokojnie mogłem kupić tańsze głośniki i efekt byłby podobny lub taki sam. Głośniki stoją na dość masywnych standach prezentują się świetnie. ale czegoś mi brakuje nie jestem w stanie powiedzieć czego - poprostu liczyłem na więcej :p Fakt, że oglądając TV od razu słychać kiedy amplituner przechodzi ze stereo do 5.1. nie mam bluray itp. swoje odczucia opieram o filmy z netflixa lub disneya+. Pobawię się jeszcze z ustawieniami głośności może to coś pomoże i pokombinuje z katem skierowania kolumn względem słuchacza.
 
Do góry