Jaki full hd '55?

Juzer

New member
Wiem że temat był wałkowany 100 razy ale zapewne teraz można wychaczyć coś ciekawego. Interesuje mnie telewizor 55 calowy full hd na ktorym obraz z kablówki bedzie wyraźny ( hd i sd )a filmy z usb bedą smigać bez problemu. Obecnie mam sony 40' kdl-40l4000 z ktorego jestem zadowolony jednak czas na coś większego. Oglądam tv z odległości ok 2,5 metra. Filmy, mecze i troche ps4. Budzet myśle do 3 tys jak za full hd, 4k jest raczej zbędnym bajerem bo i tak nie bede z tego korzystał...słabo sie znam na telewizorach ale niektórzy chwala te z matryca 120 Hz np. Philips 55PUS6501 lub panasonic TX50DS630E jednak ten ma 50 cali a niektorzy narzekaja na oświetlenie krawedziowe.Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś zdecydowanie i wielkość i możliwości, wyposażenie i jakość jest po stronie Philipsa. A co ile lat wymieniasz telewizor ?
 

Juzer

New member
Sony mam od ok 7 lat. Panasonic wygląda super takze jest to poki co moj nr 1... ale jeszcze sie rozejrze :)
 

Juzer

New member
Nigdy nie miałem philipsa i zawsze miałem obawy co do marki ale widze że sie myliłem. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwsze masz 5" więcej.
Po drugie masz 4K czyli zakup na długie lata
Po trzecie masz nieporównywalnie lepsze multimedia ( tak 1000 :1)
Po czwarte masz MX Player, Kodi 17.

Fullhd to jeszcze wybór na 3-4 lata max - ale i tak materiałów natywnych 4K nie zobaczysz.
 

Juzer

New member
Jest też pytanie czy siedząc wygodnie na kanapie w odległości 2.4m taki ekran 55 nie bedzie za duży, choć kusi. W sklepie wszystko sie zlewa i trudno o decyzje. Ktoś ma doświadczenia z taką odlegloscią przy 55?
 

strazakp

Banned
Ja mam odległość z kanapy do ekranu ok 2,5 metra a ekran to 58" i muszę powiedzieć że chciało by się już 65" :) Jak masz możliwość finansowa to kupuj jak największy a nie będziesz żałował bo tak naprawdę to całe wow robi właśnie wielkość ekranu a 2,5m spokojnie wystarczy nawet na 65".
 

Juzer

New member
Większy z takimi parametrami jak w/w philips pewnie bedzie dużo kosztował a myśle że ponad 3 tys to jak na moją kieszeń max
 
Do góry