Jaki format wyjściowy

mariof

New member
Bez reklam
Do Romanesku: czas renderingu - jak u mnie.
Stacjonarny Pentium D805 (2x2,6 GHz), 2 GB DDR2 dual Ram i GT6600 z 256MB DDR3.
Na próbę "podkręciłem" procka do 3,2GHz (D805 pracuje bardzo stabilnie przy tej częstotliwości ale temperatura procesora wzrosła do 70 stopni... - normalnie 45 stopni) i uzyskałem wynik 1 min filmu to ca 3,5 minuty renderingu. Mowa cały czas o plikach .mpg 1080i ponieważ wydawało mi się że tylko takie mogę zapisać na płycie DVD. Szczerze mówiąc ja także zauważyłem niewielką degradację jakości obrazu ale tylko z bliska, na 19" monitorze "klasowym" monitorze LG. Na 42" LCD z odległości ca 3 m nie dopatrzyłem się różnic pomiędzy "surowym" obrazem z kamey i tym po obróbce.
Niestety wina leży po stronie S10+:(. Do obróbki HD są lepsze edytory. Piszę o tym m.in. Chip z maja. Przyzwyczaiłem się do Pinnacle... ale spróbuję innych. Muszę też sprawdzić HDV2 - dzięki za inspirację.
Ja także zauważyłem że po konwersji w S10+ do HD DivX obraz jest zdecydowanie gorszy:(. Kolory "wyblakłe", kontrast słabszy... . Ponieważ nie zależy mi na kompresji przy pomocy kodeków DiVx - przeszedłem nad tym do porządku dziennego. Bardzo możliwe, że znowu "winny" jest S10:(.
Do pxl666.
Nie chcę składać deklaracji ale... spróbuję "wrzucić" parę sampli z HC7 w najbliższych dniach skompresowanych DiVx HD i, dla porównania, "surowy".m2t oraz to samo w 1080i .mpg.
 

pxl666

Member
Bez reklam
no byloby fajno - czym kompresujecie do divxa? ja dr.divxem - na samplach ktore uploadowalem nie widac takiej degradacji w stosunku do oryginalu - lekkie arftefakty na plynnych przejsciach tonalnych ale napewno nie obnizenie nasycenia...???no pobawie sie to sie podziele wynikami. ajak mariof znudzil ci sie pinnacle to moze sie pobawisz darmowym AVIDEM?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12742
tu wrzucilem linki do paru programow - miedzy innymi fajnego darmowego kompresora, noi AVID free version
 

Romanesku

New member
Przetestowałem kompresję w UleadVS11 i plik wynikowy materiału w 1080hd jest wiekszy 0 50 mb niż w PinnaceStudio10, a co najciekawsze lepszy jakosciowo.
 

Romanesku

New member
Zapisuje w mpg. Nie potrafie zgrac obrobionego materiału na kamerę wtym programie.W programie jest taka opcja jednak jako urządzenie docelowe mogę wybrac dysk twardy zamiast kamery Może jest jakiś samodzielny program do zgrywania mpg na kamerę mini dv.
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam

Attachments

  • kamera podłączona 1.jpg
    kamera podłączona 1.jpg
    30,1 KB · Wyś: 145

Romanesku

New member
Dzięki , wiem że w studio 10 nie ma bólu, ale plik wynikowy jest słaby. Chciałbym plik utworzony w Ulead VS11 zgrac na taśme a tego nie potrafię zrobic w tym programie i dla tego pytam czy jest inny program którym zgram mpg na kamerę.
 
Do góry