Jaki elektryczny ekran 16:9 do 2 tys. złotych?

Bipo

Active member
Bez reklam
Dolnego borderu nie ma, ekran podciągasz pilotem do góry i likwiduje się w tedy dolny czarny pasek, natomiast od góry opuszczasz border i gotowe.
 

ALEX-77

New member
Witam ,jestem również na etapie szukania jakiegoś elektrycznego 16:9 ekranu ,moja wiedza w tym temacie na razie jest bardzo mała ;\ ale co nieco już wyczytałem ,czy ktoś miał lub ma doświadczenie z tym ekranem ? co to za firma ? czy warto inwestować w niego ? Ekran projekcyjny AVtek Cinema Premium 200BT
zależy mi na jak największym Topie ten ma 89cm ! tylko nie wiem jak z jakością ,lub może polecilibyście jakiś ekran w wymiarach do 200x120 tylko 16:9 ,z góry dziękuję za podpowiedzi.
 

full2g

New member
No ale gdzie się wyświetla ten dolny czarny pasek? na ścianie czy jak bo jakoś nie mogę załapać...

I tu jest cała zaleta używania XBMC do wyświetlania materiału HD . Xbmc pozwala na przesuwanie obrazu w ramach wyświetlanej klatki. Taki dodatkowy Lens shift .
Ekranu nie podnosze tylko obnizam zawartość do dolnej krawędzi. Do tego maskownica u góry i miodzio :)

Takie rozwiazanie może być kłopotliwe przy korzystaniu z napędu BD i filmów z napisami które wyświetlają się na dolnym borderze .Dlatego ja z pełna świadomością zrezygnowałem z BD na korzyść HTPC z XBMC .
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dobrze rozumiesz, czarny pasek byłby w tedy na ścianie pod ekranem, natomiast górny byłby zasłonięty przez border. Odnośnie napisów to jest z nimi taki problem, że w niektórych filmach są wyświetlane na tle aktywnego pola ekranu, a w innych pod czyli na tle czarnego paska, który właśnie jest pod ekranem ( jeśli go podciągniemy go góry). Problem ten rozwiązują odtwarzacze dostępne na rynku, które mają możliwość zmiany pozycji napisów na filmie np. modele Philipsa Blu Ray info można odnaleźć w sieci.
 

profeska

New member
Ja mam Suprema Andromeda no i ostatnio porownalem sobie do zwyklego zagrunowanego plotna malarskiego na ramie drewnianej i obraz jest taki sam koszt przy 100" ekranie to jakies 15 razy mniej a efekt ten sam. Minus ze tego nie zwiniesz ale ja nastepnym razem to montuje na scianie takii sztywny ekran bo to zawracanie gitary jest. Takie moje zdanie.
 

lll

New member
Hmm.. Nawet dałeś mi do myślenia z tym płótnem, tym bardziej że moja partnerka jest malarką i taki ekran można by u nas ładnie wpasować w wystrój mieszkania. Jednak obawiam się, że obraz będzie SPORO gorszy niż ten z dedykowanego projektorom ekranu, widać będzie fakturę płótna itp. Co inni sądzą o takim rozwiązaniu?
 

profeska

New member
faktura na plotnie jest tak mala ze z odleglosci 3-4 metrow to nic nie zobaczysz. ;) a co do jakosci to zapewniam cie ze przynajmniej w stosunku do Suprema Andromeda roznica jest praktycznie zerowa. ale to tylko moja opinia takze kupisz co bedziesz chcial :)
 

lll

New member
Oczywiście. Choć pewnie wielu się z Tobą nie zgodzi, ze swojej strony dziękuję za tą opinię. Przemyślę sprawę, w tej chwili skłaniam się do wyboru płótna, tym bardziej że u mnie projektor w tym miejscu nie będzie stał wiecznie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rewelacyjnie to rozwiązałeś.
Rozumiem, że po opuszczeniu górnego bordera podnosisz docelowy ekran tak aby wpasować się odpowiednią dla formatu 21:9 proporcje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Super sprawa. Mam to samo, niestety tylko ręcznie :) naszukałem się silniczków, ale nie znalazłem odpowiedniej średnicy :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry