Jaki elektryczny ekran 16:9 do 2 tys. złotych?

stefan86

New member
Witam.

Poszukuję ekranu do projektora o proporcjach 16:9. Ekran sufitowy, elektryczny, sterowany z pilota (najlepiej radiowo, nie na podczerwień). Konieczne również jest aby miał góry czarny pas o wysokości min. 30 cm.

Polecicie jaki dobry, nie falujący za kwotę do 2 tysięcy złotych?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy w tej cenie znajdziesz, sam jestem ciekawy, ale ja jakbym miał kupować ekran na dzień dzisiejszy, to tylko z możliwością zmiany proporcji, ręcznie lub na pilota, to już bez większego znaczenia. Oczywiście sam ekran rozwijany elektrycznie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, troszkę za mało precyzyjnych informacji podałeś:
- jaka jest wielkość ekranu którą chcesz kupić (przekątna):
- jaką masz odległość od swojej głowy do powierzchni aktywnej ekranu
- czy preferujesz czarną ramkę wokół ekranu czy tylko sam top górny
- ekran z napinaczami czy bez
Od razu Ci powiem, że do dobrej jakości ekranu same takie żeczy jak np: czarny top górny (0,2-1,0m cena 700-1000zł,ramka wokół ekranu (300-500zł), napinacze (700-1000zł) do tego sterowanie na pilota z wbuduowanym modułem w środku kasety ekranu tak aby tylko sam kabel zasilający wystawał po za kasetę ok 700-800zł. Jqk sam widzisz za same dodatki do ekranu to wydatek 2-3tyś a do tego dolicz teraz sam ekran.... który zależy od wielkości. Mówię oczywiście o ekranach np. K.a.u.b.e.r. Adeo czy Suprema, które szczerze polecam.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie borderów to nie jest taka prosta sprawa, w salonach w Warszawie praktycznie wogóle nie jest taki ekran do kupienia. W jednym miejscu mogą sprowadzić taki ekran z zagranicy ale to będzie ekran podwójny dual. Czyli 2 ekrany elektryczne w różnych proporcjach rozwijane w zależności w jakim formacie chcemy oglądać obraz. Ale cena wzrasta podwójnie...;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To bardzo ciekawa sprawa, bo dla mnie taki ekran jest kwintesencją kina (w domowych skromnych warunkach)
Większość filmów i tak jest w formacie ultrawide.
Chodzi dokładnie o coś takiego:
ws-s-multiformat-anim.gif

Są jeszcze inne, czyli 2 bordery naciągane po bokach. Jak wspomniałem, nie musi to być elektryczne, nie wspominając już o tym że jest sporo konstrukcji DIY.

Dziwi mnie to, że żaden z Polskich producentów nie pokusił się o budżetowe rozwiązanie takiej konstrukcji, przecież tam nie ma za wiele do zrobienia.

Dla mnie ideałem jest to.

[youtube]107pn-ChHhE[/youtube]

image.jpg

image.jpg


image.jpg

image.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niooo ekrany z borderami super sprawa.....;-) widziałem te filmiki jak się rozglądałem za moim. Pytając sprzedawcę czy takie cuś można u nich kupić to jego głowa skręcała się od lewej do prawej....szkoda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Super! O to właśnie chodzi.
Zajmij się lepiej produkcją pojedyńczych egzemplarzy i zacznij sprzedawać na allegro, nie żartuje.
 

full2g

New member
Super! O to właśnie chodzi.
Zajmij się lepiej produkcją pojedyńczych egzemplarzy i zacznij sprzedawać na allegro, nie żartuje.

To raczej konstrukcja custom-made pod dany typ ekranu.
Sama konstrukcja jest bardzo prosta i polecam kazdemu .
Silnik do rolet , rura , materiał maskujacy , 2 kątowniki by Castorama

jaki materiał wykorzystałeś na ekran?

Ekran to fabryczna konstrukcja Supremy ( Andromeda IM MGrey).
Materiał maskujacy to jakiś plusz zamszopodobny , który mi pozostał z poprzedniej konstukcji maskowania sufitu .



Teraz tak naprawde chodzi mi po głowie mechanizm maskowania sufitu , oczywiscie rozwijany na żądanie :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To raczej konstrukcja custom-made pod dany typ ekranu.
Sama konstrukcja jest bardzo prosta i polecam kazdemu .
Silnik do rolet , rura , materiał maskujacy , 2 kątowniki by Castorama

Kupujesz 1-3szt. ekranu (np.) Supremy, przerabiasz i wystawisz.
Do tego odpowiedni opis. Z tego co widzę, jest ogromna nisza na rynku w tym temacie.
Ja bym się nie zastanawiał nad kupnem. Po wszystkich kosztach doliczyłbym 500zł marży, myślę ze te min.2-3szt. (msc.) byś sprzedał.
W każdym bądż razie, jak będę kupował ekran i nie zdecyduje się sam na taki upgrade, to uderze do Ciebie ;)
 

jgx

New member
Bez reklam
jaki silnik konkretnie wykożystałes? Jaką średnice dałeś rury nawojowej (to jest standardowa rura z rolety czy cos innego?)
 

jgx

New member
Bez reklam
silnik - najprostszy do rolet z zintegrowanym sterowaniem radiowym
ile kosztował silnik (ze sterowaniem, bez) - moze masz konkretną nazwe/symbol ew. linka do tego gdzie kupowałeś? przymiezam sie do zrobienia ekranu div tylko z sama szmatą (materiałem) są problemy :(
dzieki za odpowiedz i pozdro
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Do full2g: patent super, dobrze Armanig mówi bierz się za sprzedaż...;-) jakby coś pisałbym się już jako pierwszy i zamawiałbym z montażem ...;-) Pozdr.
 

Ultro

New member
No dobra ale chyba mi coś uciekło, przecież żeby ten ekran miał sens to musiałby być również border rozwijany z dołu, bo niby gdzie ma być wyświetlany ten dolny border?

co do ekranu po wielkich bojach został Ekran Adeo Linear Refrence Grey.
 
Ostatnia edycja:
Do góry