Jaki ekran do epson Tw9400

lukasz9401

New member
Witam, w raz z żoną przymierzam się do zmiany mieszkania, co z za tym idzie nadszedł czas na zmianę tez kina domowego, dotychczasowo używałem projektora Acer H6510Bd
z ekranem elektrycznym white matt od AVTEK. chyba 105" jest bez napinaczy i są zauważalne zagięcia po bokach, po za tym 0 problemów w ciągu ostatnio kilu la.
Jasny salon Projektor obecnie podpięty do Deonona x2400h z dwoma wyjściami na tv sony bravia xe9005 (2017) i projektor Takie samo rozwiązanie planuje tez zrobić w nowym mieszkaniu, Jeśli chodzi o projektor padł wybór na epsona TW9400 (głównie do netflix, czasem ps4pro potem może ps5 :) Oglądanie FHD 105" z 3m jest dla mnie komfortowe jeśli chodzi o filmy.

Salon nię będzie totalną jaskinią ze względu na to że będą się w nim znajdowały inne meble i ścian na pewno też nie będą pomalowane na czarno jak to w pokoju dziennym.. Seanse wieczorne, aczkolwiek pewnie i tak wskoczą rolety zaciemniające.
Ekran w jaki mierzę to 100-120 cali max z górnym topem +ramki. Wtedy zostaje mi jeszcze po pół metra na kolumny obok ekranu. szerokość pokoju to 3.7m

Ekran będzie się znajdował w odległości ok 3.5m od widza.
Dla lepszego kontrastu Lepiej szary? ale czy szary nie zabije to zabardzo efektu HDR? (lampa jest dosyć mocna w tw9400 aczkolwiek po zastosowaniu filtru jasność spada o połowę.)

Pewnie większość z Was zaproponuje kaube.ra sprawdzone itd.
Jak myślicie czy nie iść w 100"max 110 cali by zmniejszyć jego szerokość w celu oddalenia go od bocznych ścian? by odbicia były mniejsze?

zastanawiam się nad tańszym ekranie z amazona z napinaczami i to tanim x5. Wiem że z jakością wykonania może być różnie ale czy ten też spełni swoją funkcje jak inne markowe?
ten jest szary 120" Gain 0.9 elektryczny z napinaczami

""ESMART Professional TATENSO ekran enzyjny szary 266 x 149 cm (120") 16:9 ""

Najlepiej by ekran nadawał się do zabudowy sufitowej. aczkolwiek Jeśli nie będzie dedykowany myślę że uda mi się w jakiś sposób go schować w Suficie z regpisu

Jaki ekran byście polecili ?
ile cali?
szary czy biały?
jaki GAIN ?

view

view
niestety nie mogłem dodać zdjęcia poglądowego i wizualizacji pokoju..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Przy tym projektorze i wielkości 120" ekranie ,oraz nie przystosowane pomieszczeniu dałbym szary. Przy gain ekranu 0.9 będziesz miał w HDR ok.180 nit jasności. Spokojnie możesz dać nawet 0.8 gain. Jasności Ci nie zabraknie, przyjmuje się iż HDR wygląda dobrze od 100-150 nit. Powyżej już może męczyć wzrok przy tak dużych ekranach.
 

laush

Member
I co wybrałeś ?
Tez zmieniłem właśnie projektor na tw-9400W plus Yamaha rx-a1080 i stoję przed zakupem ekranu. Odległość od widza podobna.



Witam, w raz z żoną przymierzam się do zmiany mieszkania, co z za tym idzie nadszedł czas na zmianę tez kina domowego, dotychczasowo używałem projektora Acer H6510Bd
z ekranem elektrycznym white matt od AVTEK. chyba 105" jest bez napinaczy i są zauważalne zagięcia po bokach, po za tym 0 problemów w ciągu ostatnio kilu la.
Jasny salon Projektor obecnie podpięty do Deonona x2400h z dwoma wyjściami na tv sony bravia xe9005 (2017) i projektor Takie samo rozwiązanie planuje tez zrobić w nowym mieszkaniu, Jeśli chodzi o projektor padł wybór na epsona TW9400 (głównie do netflix, czasem ps4pro potem może ps5 :) Oglądanie FHD 105" z 3m jest dla mnie komfortowe jeśli chodzi o filmy.

Salon nię będzie totalną jaskinią ze względu na to że będą się w nim znajdowały inne meble i ścian na pewno też nie będą pomalowane na czarno jak to w pokoju dziennym.. Seanse wieczorne, aczkolwiek pewnie i tak wskoczą rolety zaciemniające.
Ekran w jaki mierzę to 100-120 cali max z górnym topem +ramki. Wtedy zostaje mi jeszcze po pół metra na kolumny obok ekranu. szerokość pokoju to 3.7m

Ekran będzie się znajdował w odległości ok 3.5m od widza.
Dla lepszego kontrastu Lepiej szary? ale czy szary nie zabije to zabardzo efektu HDR? (lampa jest dosyć mocna w tw9400 aczkolwiek po zastosowaniu filtru jasność spada o połowę.)

Pewnie większość z Was zaproponuje kaube.ra sprawdzone itd.
Jak myślicie czy nie iść w 100"max 110 cali by zmniejszyć jego szerokość w celu oddalenia go od bocznych ścian? by odbicia były mniejsze?

zastanawiam się nad tańszym ekranie z amazona z napinaczami i to tanim x5. Wiem że z jakością wykonania może być różnie ale czy ten też spełni swoją funkcje jak inne markowe?
ten jest szary 120" Gain 0.9 elektryczny z napinaczami

""ESMART Professional TATENSO ekran enzyjny szary 266 x 149 cm (120") 16:9 ""

Najlepiej by ekran nadawał się do zabudowy sufitowej. aczkolwiek Jeśli nie będzie dedykowany myślę że uda mi się w jakiś sposób go schować w Suficie z regpisu

Jaki ekran byście polecili ?
ile cali?
szary czy biały?
jaki GAIN ?

view

view
niestety nie mogłem dodać zdjęcia poglądowego i wizualizacji pokoju..
 

lukasz9401

New member
Hej, ekran na który padł wybór to Celexon dynamic ALR slate 100" do 4000 nic nie znalazłem ciekawego do jasnego pomieszczenia( białe meble szare ściany), użytkuję go od 2 miesięcy. w porównaniu do byłego ekranu w białym macie jest przepaść. kontrast wzrósł znacznie, Jedynie na co mogę narzekać to widocznie linie odbicia materiału po nawinięciu na wałek ekranu, widoczne jedynie w jaśniejszych scenach. Nie wydaję mi się by miały kiedyś zniknąć. Projektor aktualnie względem ekranu jest ustawiony tymczasowo do przeprowadzki na biurku i w skrajnie lewym położeniu względem ekranu by mógł w pełni wyświetlić obraz na ekranie. Nie wiem czy gdy zainstaluję projektor w nowym mieszkaniu na suficie w odpowiedniej odległości od ekranu czy będzie miało to wpływ na jakość czy coś się polepszy z obrazem, ale na chwilę obecną jestem zadowolony z jakości
 
Do góry