jaki Dysk Zewnetrzy USB/Ethernet do PS3

MMrozo

New member
[mk5461]Chyba tego szukam...
Mam parę pytań
1. w specyfikacji pisza ze ma mediaserver UPnP. Jak rozumiem ten serwer jest zgodny z DLNA?
Tak
2. czy można robić na nim mirror na 2 dyskach?
Tak

3. czy z dyskiem, który używasz nie ma problemu z chłodzeniem? Czy bardzo jest głośny?
Cichy nie jest ale słychać go tylko w nocy jak się kładę spać, problemów z chłodzeniem nie miałem ale raz po zaniku napięcia skanował się ponad tydzień więc go zresetowałem i wyjąłem dysk z obudowy - był gorący pewnie około 60^C (nie dało się go trzymać dłużej niż 30 sekund)
4. gdzie kupiłeś?
Agito
Przepraszam, że nie odpowiedziałem wcześniej ale jest koniec roku i w pracy urwanie głowy.
Jeśli będą jeszcze pytania to postaram się szybciej odpowiadać :grin:
 

MMrozo

New member
[ps_user]Ponawiam pytania, bo nie padła żadna odpowiedź.

Ad.1 DLNA to wg mnie tylko certyfikat potwierdzający zgodność urządzenia z pewnymi standardami. Jeżeli jest to Mediaserwer UPnP to PS3 powinna znaleźć treści zapisane na dyskach tego serwera. Oczywiście te, do których przetworzenia jest zdolna ;)
W teorii tak jest ale np. avi kompresowane są rożnymi kodekami i czasami po mimo występowania na liście filmu ps3 nie odczyta pliku. Pliki mkv nie pojawiają się na listach (nawet foldery) tylko takie, które są rozpoznawane przez konsolę. Z tego co pamiętam to oficjalnie tej obudowy nie ma na liście zgodności z dlna ale działa.
Pozdro
MM
 

ps_user

New member
Bez reklam
No i zgdoność z DLNA ci tego nie załatwi, czyż nie? Bo pliki zobaczysz, tylko ich nie odtworzysz.
Tutaj sprawę rozwiąże streaming z rekodowaniem w locie, lub uprzednia obr óbka np, VirtualDub'em.
 

mk5461

New member
MMrozo napisał:
Przepraszam, że nie odpowiedziałem wcześniej ale jest koniec roku i w pracy urwanie głowy.
Jeśli będą jeszcze pytania to postaram się szybciej odpowiadać :grin:

Dzięki za odpowiedzi. Niestety w Agito nie mają aktualnie, a w innych sklepach kosztuje od 540PLN do 600PLN. Poczekam, może się pojawi w Agito.
Wydaje się, że jest to. Potrzebuję urządzenia, do którego będę się mógł łaczyć zarówno z komputera jak i z PS3 (a może i z Kissa DP600 jeżeli się da) i wrzuscać tam pliki do późniejszego odtworzenia.
Czy ktoś ma doświadczenia z innymi tego typu urządzeniami? Ważne, żeby
- działały z PS3
- miały serwer NAS (gigabit ethernet byłby dodtkowym atutem)
- nie były zbyt dużych rozmiarów, w miarę estetycznie wyglądały (urządzenie będzie widoczne), nie były zbyt głośne
- miały tryb standby dysków włączany po określonym czasie bezczynności.
- miały miejsce na dwa dyski 3.5" i możliwość zrobienia mirroru
- były w podobnej cenie co ten Linksys (~500PLN bez dysków)

Pozdrawiam
MK
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mnie jak na razie w tym LinkSysie brakuje klienta torrenta a rozwiązania go mające są jednak droższe niż moje obecne rozwiązanie.
Gdyby ktoś coś wiedział w sprawie takich urządzeń to proszę dajcie znać :)
Są jeszcze qnapy, synology ale to wszystko droższe sprzęty.

Pozdrawiam,
 

mk5461

New member
MMrozo napisał:
Jeśli będą jeszcze pytania to postaram się szybciej odpowiadać :grin:
To ja mam jeszcze jendo pytanie - we wszystkich recenzjach piszą, że problemem jest mała prędkość zapisu i odczytu tego NASa (ma tylko Fast Etherenet).
Czy przy odtwarzaniu filmów na PS3 nie stanowi to problemu?

Pozdrawiam
MK
 

mk5461

New member
Masta_J napisał:
Mnie jak na razie w tym LinkSysie brakuje klienta torrenta a rozwiązania go mające są jednak droższe niż moje obecne rozwiązanie.
Gdyby ktoś coś wiedział w sprawie takich urządzeń to proszę dajcie znać :)
Są jeszcze qnapy, synology ale to wszystko droższe sprzęty.

Pozdrawiam,

A czy ktoś miał do czynienia z Netgear ReadyNas Duo działającym z PS3? Jest trochę droższy - cena około 900 zł bez dysków - ale ma gigiabit ethernet.

Pozdrawiam
MK
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Za tyle to sobie można kupić najnowszego Popcorn Hour i nie bawić się w przerabianie, transkodowanie filmów.
I ja właśnie zaczynam się w tą stronę rozglądać :)

Pozdrawiam,
 

MMrozo

New member
[mk5461]To ja mam jeszcze jendo pytanie - we wszystkich recenzjach piszą, że problemem jest mała prędkość zapisu i odczytu tego NASa (ma tylko Fast Etherenet).

Czy przy odtwarzaniu filmów na PS3 nie stanowi to problemu?
Generalnie nie ale zależy od filmu np. 1080p z wysokim bitrate może się przycinać (sieć 100mb/s transfery dochodzą do 130mb/s np. w filmie Auta). Jeśli w tym samym czasie nic nie korzysta z dysku to nie powinno być większych problemów. Oglądałem ten film kilka razy i nie zacinał się (może w ps3 jest mechanizm buforowania o czym może świadczyć kilkunasto sekundowy czas startu filmu).

Pozdrawiam

MM
 

MMrozo

New member
[Masta_J]Za tyle to sobie można kupić najnowszego Popcorn Hour i nie bawić się w przerabianie, transkodowanie filmów.
I ja właśnie zaczynam się w tą stronę rozglądać :)


Właśnie się tez nad tym zastanawiam :). Jak zabiorę dzieciom ps3 to będzie problem co kupić :confused:. Myślałem nad pionkiem 410 albo toshibą z nowym skalerem jednak przy tym rozwiązaniu powstaje problem dostępu do plików i trzeba by je kopiować na dysk zewnętrzny na usb. Taka konfiguracja to około 600zł (w zależności od pojemności dysku) więc popcorn za 250$ to tylko parę złotych więcej a uniwersalność bez porównania większa.

Pozdro
MM
 

mk5461

New member
Masta_J napisał:
Za tyle to sobie można kupić najnowszego Popcorn Hour i nie bawić się w przerabianie, transkodowanie filmów.
I ja właśnie zaczynam się w tą stronę rozglądać :)

Pozdrawiam,

Fajny sprzęt, ale...
Niestety nie da się tam wsadzić 2 dysków (mirror)
Nie ma karty Gigabit Ethernet

Szukam NASa, na którym bedę trzymać zasoby wszystkich kompów i który będzie udostępniał dane PS3 (muzykę, filmy, zdjęcia)
Mógłby być NMT533 tego samego producenta, ale cena jest sporo wyższa.

Orientujesz się, czy można to gdzieś zobaczyć/kupić w Polsce? Czy w grę wchodzi tylko sprzedaż wysyłkowa z zagranicy? Jeżeli z zagranicy, to czy ktoś to wysyła do Polski z EU czy też trzeba doliczyć cło/vat?

Pozdrawiam
MK
 

mk5461

New member
mk5461 napisał:
A czy ktoś miał do czynienia z Netgear ReadyNas Duo działającym z PS3? Jest trochę droższy - cena około 900 zł bez dysków - ale ma gigiabit ethernet.

Pozdrawiam
MK

Znalazłem jeszcze Dlink DNS323. Może ktoś używa tego cuda z PS3? Wada w stosunku do NetGear i Linksys to brak portu USB do podłaczenia dodatkowych dysków zewnętrznych. Za to ma Gigabit Ethernet i kosztuje około 650PLN (bez dysków).

Pozdrawiam
MK
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czy NMT533 to Popcorn B110?

Za takie dodatkowe ficzery trzeba płacić - zobacz np. TVIX HD7000A czy TVIX HD6500A - oba już mają 1 gbit/s.
Jeśli nawet dane urządzenie nie ma dwóch miejsc na wewnętrzne dyski twarde to można czasami mirror zrealizować na zasadzie drugiego dysku USB.

Co do różnych NMT zobacz stronę:
http://humanmedia.pl/

[+]
http://hbox.pl/

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mk5461

New member
Masta_J napisał:
Czy NMT533 to Popcorn B110?

Za takie dodatkowe ficzery trzeba płacić - zobacz np. TVIX HD7000A czy TVIX HD6500A - oba już mają 1 gbit/s.
Jeśli nawet dane urządzenie nie ma dwóch miejsc na wewnętrzne dyski twarde to można czasami mirror zrealizować na zasadzie drugiego dysku USB.

Pozdrawiam,

Dzięki za linki,
widzę, że dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie jednak NAS (DLINK DNS323 lub Netgear ReadyNAS Duo). Podstawowe dwie funkcje, które ma spełniać to miejsce na bezpieczne przechowywanie plików i serwowanie przechowywanych mediów dla PS3 (i ew. Kiss DP600).
Jeżeli będę miał potrzebę odtwarzania plików mkv to wtedy dokupię coś w rodzaju popcorn hour (bez dysku) i wykorzystam go do odtwarzania mediów z NASa. Na razie wystarcza mi PS3 (zdjęcia, muzyka) i Kiss (divx z napisami).

Jeżeli ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tymi serwerami NAS (DLINK, Netgear) w kontekście współpracy z PS3, to proszę o opinie.

Pozdrawiam
MK
 

janoos

New member
Witam.

Zastanawiam się nad dyskiem na którym będę trzymał filmy i zdjęcia, myślałem najpierw o dysku podpinanym przez usb. Z uwagi na 3 źródła korzystania z niego (komp, laptop, ps3) byłby często przenoszony i dlatego składniałbym się do dysku sieciowego. Te trzy urządzenia wymienione wyżej spięte są za pomocą routera bezprzewodowego z modem firmy Linksys (i udostępniona neo oczywiscie).

Moje pytanie jest takie: czy podpięcie dysku do routera pozwoli mi przeglądać bezprzewodowo jego zawartość za pomocą ps3? i czy w takim przypadku musi być DLNA? ma to mieć dysk, obudowa czy nie potrzebne bedzie?

Już wiem, że dysk musi być fat32 i 1 partycja, zastanawiałem się nad taką obudową firmy Welland
NetShareME-740AN
Specifications
Interface USB2.0 & 10/100M Ethernet RJ45
Supported HDD Type 3.5" IDE hard disk
Supported OS Windows 98SE/ME/2000/XP, Mac OS 10.x above
HDD File System USB mode : FAT16/32/NTFS
LAN Mode : FAT16/32
NAS Speed : Half/Full-Duplex
Protocol : TCP/IP
Network file system : SMB , FTP
Firmware upgradable
Web base configuration Network : DHCP server/DHCP client, Auto/Fixed IP
FTP server : Setup for accounts/Status/Access right
Samba server : Share level Access, NBNS support
System tools : Standard Setting, Formatting, SNTP, Firmware

i jakiś dysk 1 TB.

Czy może coś Segate
FreeAgent Extreme
Performance
USB 2.0: up to 480 Mb/s
FireWire 400: up to 400 Mb/s
eSATA — up to 3Gb/s
Rotational Speed: 7200 RPM


tylko, że nie ma podłączenia RJ, to da się to jakimiś przejściówkami do routera podłaczyć.

Inne propozycje mile widziane, budżet w granicach 600-700zł.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Po zwykłym spięciu tego w sieć nic nie uzyskasz.
Musiałbyś mieć gdzieś w sieci MediaServer dla PS3 i w nim udostępnione zasoby tego dysku.

Pozdrawiam,
 

janoos

New member
Czyli jakaś inna obudowa sieciowa?

MediaSerwer to muszę mieć tylko na kompie czy to moze byc osobne urządzenie niezalezne od kompow?

MMrozo napisał:

MMrozo napisał:
Jam mam obudowę Linksys NAS200-EU 480zł + dysk Seagate Barracuda ST31000340AS (1TB, 32MB, SATA/300, NCQ) 400zł wszystko połączone kablami z routerem Linksys WRT54GC-EU 180zł udostępniającym internet z Aster. Śmiga bez żadnych problemów, na PS3 odtwarzam filmy FullHD bezpośrednio z dysku sieciowego bez zacięć (komp się zacina nawet przy 720 i trzeba kopiować na dysk). Dla moich dzieci to raj, wszystkie filmy, zdjęcia i mp3 dostępne zawsze i w bardzo prosty sposób (pilot do PS3). Polecam.

czyli u niego bez mediaserwer działa z tego wynika.

PS. Czyli muszę mieć jakiekolwiek urządzenie typu NAS?
 
Ostatnia edycja:

janoos

New member
Rozumiem, że każda obudowa będąca mediaserwerem się nada?

Pozostaje jeszcze kwestia jak rozpoznać, że to jest mediaserwer, czy te 3 literki NAS (Network Attached Storage) załatwiają sprawę?

To urządzonko firmy Welland je ma w zasadzie, niestety nie mogę linkow powlejac
 
Do góry