jaki dysk zewnętrzny pod serię C650

squibosh

New member
Witam,

Moje pytanie wypływa z faktu, iż zakupiłem dysk zewnętrzny Seagate Free Agent 500 Gb, i po podpięciu go do telewizora, ten (tv) nie widzi napędu. Włączam "media play" i wyskakuje komunikat taki jak w sytuacji, kiedy nic nie jest podpięte. Nie wiem czy to wada egzemplarza czy ogólnie dysków tej firmy, niemniej pytam posiadaczy dysków zewnętrznych - jakie macie modele dysku zewnętrznego, które na pewno funkcjonują po podłączeniu do TV? Przypominam, że chodzi tu o Samsungi C650 (choć nie wiem czy to jakaś różnica).
 
Co do Seagetów to sporo złego czytałem więc zdecydowałem się na Westerna MyBook 1 TB (330 zł) i działa bardzo dobrze. Choć..... mógłby być odrobinę cichszy... ale "baran" sprzedawca udawał, że nie wie o co mi chodzi gdy się go o to pytałem (na drzewo z takimi laikami).
Nie wiem jaki Ty masz dysk, ale mój jest 3,5 calowy z osobnym zasilaniem.
2,5 calowe z zasilaniem z USB "ciągną" około 500mA, a to jest max jak dla portu USB i wolałem zaoszczędzić tego mojemu TV.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Chyba najlepiej WD. Mi mój dysk Toshiba 1TB 3,5cala nie działał na Samsungach mimo że był FAT 32! Niby odtwarzają dyski te telewizory, ale jak widać nie(nie próbowałem jeszcze z Seagate 500GB 3,5cala).
Ze znaczacych producentów pozostaje WD i PQI.
Ja jednak polecam WD media player i po kłopocie:)
 

ikark

New member
Mam tv samsung c4000, kupilem 2.5" dysk samsug 0,5 TB (SAMSUNG HX-MU050DC/GB2), przeformatowalem na NTFS i dziala bez problemu.
 

K_o_n_r_a_d

New member
Ja z własnych testów zauważyłem, że telewizor wymaga aby dysk po podłączeniu był gotowy do działania w dosyć krótkim czasie.
Np. mam kupioną na allegro obudowę na 3,5 calowy dysk z zasilaczem zewnętrznym za ok. 20zł i podłączając ten dysk w normalny sposób nie działa. Aby go uruchomić muszę:
1. podłączyć dysk normalnie, zaczekać aż się "rozpędzi",
2. odłączyć go ale tylko USB, nie wyłączając zasilacza, tak aby dysk nadal się obracał,
3. ponownie podłączyć USB.
Mam tez dysk Samsunga 2,5 calowy zewnętrzny z serii S2 - ten ziała bez problemu, ponieważ sam szybko się uruchamia, po ok. 3s jest gotowy do odczytu a ten duży potrzebuje dużo więcej czasu na samo rozpędzenie się.
Proponuję sprawdzić mając to na uwadze.

System plików nie ma nic wspólnego z tym czy będzie działał czy nie, nieważne czy FAT czy NTFS - działają poprawnie oba o ile są poprawnie sformatowane - problem jest w sprzęcie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry