jaki dysk przenosny do sony-50w755c?

luki198111

New member
Tak się zastanawiam, czy to nagrywanie działa w ogóle dla telewizji np. z dekodera UPC czy tylko np. z modułu CI+?

Co do oprogramowania to może być ono regionalnie uzależnione, zwróć uwagę że Android TV na Polskę ma wgrany "brand" w postaci dedykowanych aplikacji np. TVP VOD itp. (jakkolwiek się to nazywa). Ale jak wgrasz i uda CI się uruchomić to pochwal się :D

Boję się:)
 

MicHu222

New member

To jest zmiana oprogramowania wbudowanego, dlatego tylko przez usb.

Ja zainstalowałem, ale czy aby na + to nie wiem. Na stronie Sony ładnie piszą że poprawia stabilność działania telewizora.
U mnie po updacie:
- od czasu do czasu nie działa pilot wtedy muszę obsługiwać telewizor za pomocą smartfon + TV SideView
- raz nie uruchomił się Android w telewizorze (2 dni bez Androida), można było oglądać telewizję ale nie było menu po naciśnięciu przycisku Home.

Szczerze to czekam na jakieś nowe oprogramowanie od Sony.
 

Damaranus

New member
Sprawdź czy działanie pilota nie jest jednak uzależnione tym czy coś go nie zasłania. Nigdy nie wkur...iał mnie żaden pilot jak ten od sony, ledwo butelkę z piwem postawiłem i już nie idzie zmieniać programów. Musiałem przestać pić piwo... :( Rozumiem że zainstalowałeś aktualizację ręcznie, nie czekając aż SONY ją wyda automatycznie.
 

MicHu222

New member
Sprawdź czy działanie pilota nie jest jednak uzależnione tym czy coś go nie zasłania. Nigdy nie wkur...iał mnie żaden pilot jak ten od sony, ledwo butelkę z piwem postawiłem i już nie idzie zmieniać programów. Musiałem przestać pić piwo... :( Rozumiem że zainstalowałeś aktualizację ręcznie, nie czekając aż SONY ją wyda automatycznie.

Niestety u mnie na drodze pomiędzy TV a wypoczynkiem nic nie ma i nic nie stoi na przeszkodzie.
Ale już rozgryzłem ten TV i wiem kiedy pilot nie będzie działał. Przy włączaniu zasilania dla TV czekam aż TV zaświeci biały LED pod logiem Sony, jak po kilku sekundach zgaśnie to będzie wszystko OK. Jak się będzie LED palił non stop to już wiem że jest problem z pilotem.

Z tą aktualizacją wydaje mi się że Sony nie wyda jej automatycznie, przy zmianie oprogramowania wbudowanego wchodzi tylko w grę aktualizacją ręczna przez USB.
 

Damaranus

New member
To ciekawe, ale u mnie np. ta dioda świruje, bo na samym początku było tak że gasła wraz z wyłączeniem TV (fabrycznie nowe ustawienia), potem nie wiedzieć czemu po wyłączeniu TV przygasała ale świeciła, a teraz od tygodnia znów gaśnie po wyłączeniu. W czasie kiedy świeciła po wyłączeniu, była pomarańczowa a teraz w kółko biała.


Możesz coś dla mnie zrobić? jeśli masz np. tv z dekodera po hdmi, włącz telewizję, po czym wyłącz telewizor a potem dekoder, a następnie włącz telewizor, nie zmieniaj źródła sygnału tylko od razu wciśnij home i odpal np. jakiś film z YT.

Tło systemu będzie albo czarne albo szare (lub z inną tapetą systemu), a na YoutTube albo odpali Ci się film, albo pojawi komunikat że nie znalazł źródła sygnału (YT będzie widać, ale w tle będzie info o braku sygnału, sprawdź input). Możesz to dla mnie przetestować? W 2 schematach, wyłącz tv potem dekoder i włącz tylko TV , i wyłącz dekoder, potem TV i włącz tylko TV. Lub ktokolwiek kto ma zew. źródło tv.

mi się zdarza że nie ma sygnału i prosi o sprawdzenie input, irytuje to bo też tego nie miałem, a teraz włączam TV, idę na YT, odpalam filmik, a tu w tle info o hdmi...
 

Razahell

New member
To ciekawe, ale u mnie np. ta dioda świruje, bo na samym początku było tak że gasła wraz z wyłączeniem TV (fabrycznie nowe ustawienia), potem nie wiedzieć czemu po wyłączeniu TV przygasała ale świeciła, a teraz od tygodnia znów gaśnie po wyłączeniu. W czasie kiedy świeciła po wyłączeniu, była pomarańczowa a teraz w kółko biała.


Możesz coś dla mnie zrobić? jeśli masz np. tv z dekodera po hdmi, włącz telewizję, po czym wyłącz telewizor a potem dekoder, a następnie włącz telewizor, nie zmieniaj źródła sygnału tylko od razu wciśnij home i odpal np. jakiś film z YT.

Tło systemu będzie albo czarne albo szare (lub z inną tapetą systemu), a na YoutTube albo odpali Ci się film, albo pojawi komunikat że nie znalazł źródła sygnału (YT będzie widać, ale w tle będzie info o braku sygnału, sprawdź input). Możesz to dla mnie przetestować? W 2 schematach, wyłącz tv potem dekoder i włącz tylko TV , i wyłącz dekoder, potem TV i włącz tylko TV. Lub ktokolwiek kto ma zew. źródło tv.

mi się zdarza że nie ma sygnału i prosi o sprawdzenie input, irytuje to bo też tego nie miałem, a teraz włączam TV, idę na YT, odpalam filmik, a tu w tle info o hdmi...

Sprawdziłem u siebie i żadne takie anomalie z źródłem sygnału nie występują ( UPC-dekoder KAON HD PVR)
 

Damaranus

New member
Śmiem przypuszczać że problem leżał po stronie Androida. Po zresetowaniu systemu i przywróceniu fabrycznych ustawień, telewizor nadal pamięta wybór, tu wydaje się wszystko ok (wciskam POWER i uruchamia się ostatnio wybrane źródło sygnału, np. HDMI 2 pod którym dekoder jest wyłączony) ale tym razem po wejściu do panelu systemu (home) nie ma tapety, jest w tle czarny ekran a więc i nawiązanie do sygnału wejścia, po czym odpalam YouTube i wszystko gra prawidłowo. Nie ma komunikatów o braku sygnału.

Po wyjściu (Home) pojawia się tapeta. Analogicznie odpalenie i wejście w Ustawienia powoduje prawidłowe wyświetlenie tapety, bo nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale z chwilą kiedy oglądamy TV i klikniemy HOME to sygnał wejścia staje się tłem/tapetą dla systemu. Zapewne stąd problem o którym pisałem wyżej, czyli system chciał wrzucić HDMI 2 w tło, a że nie było sygnału to wrzucał widoczny komunikat, zamiast swoją tapetę. Dodam że nie zmieniałem ustawień tapety a i wszystko działało ok do czasu...

W każdym razie problem rozwiązał się, nie mniej zapytanie do SONY poszło, ciekawe co wymyślą :D

P.s. po 3 tygodniach używania stwierdzam że procesor jest za słaby w tym telewizorze i powoli zacznę przekonywać Was, że jeśli ktoś chce skorzystać z potencjału systemu Android TV a co za tym idzie możliwości grania na padach w gry z marketu, to albo niech czeka, albo niech szuka mocniejszych układów. Bo co do samego systemu nie mam wątpliwości, strzał w 10 właśnie dzięki marketowi Google. Na dniach przyjdzie odbiornik do pada, pochwalę się nagraniem z lepszych gier.
 

Razahell

New member
Mocniejsze uklady w tv moze w nowej serii DX sie pojawia ale narazie brak gdziekolwiek info co bedzie w srodku, bo hardware serii w7, w8, x8 (plus procesor X1 do upscaling) jest ten sam i kupno np. X8505c (09) nie sprawi ze gry beda lepiej dzialac niz na np. W755...
I nie zapominajmy ze to tylko i przedewszystkim TV... I moj 755 to budzetowy TV wiec nie oczekuje po nim wodotryskow... Nawet OLEDy LG za grube tysiace pln maja swoje mankamenty ale sa przyslaniane przez to jaki maja obraz. Wiec podchodzmy do sprzetu z lekka rezerwa.
 

Damaranus

New member
Zgadzam się i sam apelowałem w tym kierunku, m.in w przyklejonym moim wpisie Smart TV czy AndroidTV co wybierze Kowalski. Ale dziś, po 3 tygodniach "katowania systemu" widzę jak bardzo jest on podatny na to co czego użytkownicy Androidowi wybaczyć nie mogą.

Z drugiej strony, przeszukałem trochę w sieci informacji o tym pudle, i nie tylko nim, ale i w ogóle telewizorach (jakby HDTV było mi mało) i w dobie takiego rozwoju technologii, wiele osób dziwi się dlaczego Android TV pojawił się tak późno. I tu pojawia się sporo głosów, czemu nie wsadzić do telewizora mocniejszych układów, które wzmocnią domowe centrum rozrywki. A może Sony ma obawy, że spadnie sprzedaż PS4?

Fakt, że w dużej części i bazując na doświadczeniu innych, wiem że to nie procesor powoduje mulenie systemu a sam system, czyli Android. Widać to świetnie jak wraz z jego rozwojem, stopniowo nawet najszybsze telefony padają... gdzie np. w Windowsie (phone) płynność widać od początku do końca na każdym sprzęcie i zarówno po kupnie jak i przed końcem serwisu. To oczywiście nie miejsce na takie dyskusje, ale nasuwa mi się pytanie: czy faktycznie w tej sytuacji Android wymaga tych wszystkich zmian, aktualizacji i poprawek, skoro nie dla każdej platformy powinien on być rozwijany tak samo?
 

michaltu

New member
Trzeba czekac na Tv od Apple z dopracowanym systemem :) Na razie jednak wybrali opcje przystawki. Az sie boje myslec ile ich Tv bedzie kosztowalo :) Ja mam obecnie "androida" od Sony w wersji 65" - nie katuje go ostro aplikacjami i musze przyznac z zadowoleniem ze ani razu mi sie nie powiesil wiec nie ma tragedii (jak dla mnie).
 

MicHu222

New member
Panowie
Proszę o pomoc.
Mam dysk WD 640Gb ze swojego kompa. Dokupiłem obudowę z zasilaniem zewnętrznym. Na komputerze dysk jest widoczny bez problemu, gdy podłączam do TV (KDL-50W755C) niestety nie widać dysku. Co jest nie tak.

System plików NTFS. dlaczego go nie widzi? Czy trzeba jakoś ustawić partycję na dysku? Takie gotowe dyski zewnętrzne jak mają partycję ustawioną? (podstawową czy logiczną?)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A jak go podłączasz do tv poprzez usb ? jak ma zewnętrze zasilanie, do gniazdka ??
tv mają wejścia usb z opisem HDD czyli dają napięcie na dysk i nie na każdym porcie to działa tylko z tym hdd
 

MicHu222

New member
Dysk podłączam poprzez port USB a zasilanie z gniazdka. Podpinałem pod każde wejście USB. Na żadnym nie widzi.

Nie chcę zmieniać systemu plików na FAT, mam filmy mkv z waga powyżej 10Gb a fat obsługuje max do 4Gb. W temacie ktoś pisał że TV obsługuje NTFS.
 

Razahell

New member
u mnie dysk WD My Book 2TB z zewnetrznym zasilaniem jest w NTFS i nie mam problemu... jak podlaczasz swoj dysk w tej kieszeni pod usb kompa jest ok?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
stawiam na zasilanie, poza tym dysk z kompa działa inaczej i ma więcej elektroniki niż gó*no przenośne seryjnie robione więc moim zdaniem nie ma prawa to działać.... a pod kompa podłączasz pod usb i działa ??
 

MicHu222

New member
Dysk po podłączeniu do kompa działa bez problemu.

Jutro przekopiuje dane na inny nośnik i się pobawię z portami USB i systemem plików NTFS lub FAT.
Dam znać co i jak
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie formatuj na FAT 32. To głupota. Nie wyrzucisz większych plików niż 4 GB. Dysk powinien być widoczny.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Gitner

New member
Ja podpinam każdy dysk za pomocą przejściówki USB <-> ATA/SATA, dyski i przejściówka bez własnego zasilania.
 
Do góry