Jaki DVD/DIVX z USB i HDMI?

jakkul

New member
Witam

chciałbym kupić jakiś tańszy odtwarzacz DVD, który:

- odtwarza divxy (MPEG-4/AC3 MPEG-4/MP3 itd) w rozdzielczości SD
- ma HDMI i upscaluje rozdzielczość, nawet jak DIVX jest psiej jakości
- odtwarza divxy w rozdzielczości HD (przynajmniej 720p) na jakichkolwiek kodekach - chciałem na płytki/dysk przegrać filmy z kamery
- robi slideshow ze zdjęć i je ładnie obraca po EXIFach
- odtwarza zwykłe DVD
- nie musi jakoś strasznie przykładnie robić polskich napisów. Filmów z netu oglądam mało
- czyta to co powyżej napisałem z DVD(R,W), CD(R,W), USB-flash, USB-HDD.

Za ok 900-1100 pln takie urządzenia można kupić - widziałem w necie. Powyższe opcje są tam wszystkie ale bez napędu DVD, a ja przedewszystkim DVD oglądam. Mają jeszcze torrenty, ethernet i możliwość zamontowania dysku twardego. Coś takiego mi raczej jest niepotrzebne. Chciałbym się też do jednego pudełka ograniczyć.

Mam Panasonica th37pv8p.

Pozdrawiam
 

jakkul

New member
300-500 pln to jest już "tani". A po takich cenach chodzi proponowany dv-410V na skąpcu.

Tylko że nie znalazłem w necie informacji (15 minut googlania), że odtwarza divixy z rozdzielczością HD. Chodzi mi nie tylko o upscaling ale i również o natywne odtwarzanie divxów w wysokiej rozdzielczości.

Masz może ten model i sprawdziłeś, że content HD jest poprawnie odtwarzany?

Pozdrawiam

[edit] znalazłem na avsforum informację, że ten odtwarzacz nie jest w stanie puścić divx-a w rozdzielczości wyższej niż SD... (linka całego nie wkleiłem, bo nie mam jeszcze 5 postów).
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
C4i zapowiada Dune HD Center po 3200 PLN... :eek:

W Europie ma być po 599 €.

Ciekawiej wygląda tańsza wersja HDC, czyli BD Prime, 449 €. Front z plastiku, brak kieszeni na HDD SATA i nieco mniej RAM-u, ale poza tym bebechy te same!

Tak offtop... ;)
 

cola0760

Member

Bartos81

Member
Bez reklam
co do tego pioneera to mozna poczytac na pioneerdivx że ma czasami problemy z czytaniem z USB oraz podłączenia poprzez HDMI (ale nie zagłebiałem sie czy to wina nieumiejetnej obslugi czy sprzetu)
 

jakkul

New member
Manta DVD056 - to odpowiada potrzebom i ma kosztować 300 pln od 30 października 2008.

Informacja prasowa znajduje się na pclab pl. Wystarczy w szukajce wpisać dvd056.

(nie mogę jeszcze linków wrzucać)

Co sądzicie na ten temat?
 

unky

Member
Szkoda ze nie 1080p. Sporo w sieci jest filmów 1080p w kontenerze MKV.
Nic nie piszą o obsłudze mkv i to też jest zastanawiające.
 

Lord Rayden

New member
  • Odtwarzane formaty: MPEG4/Divx/XviD/DVD/SVCD/VCD/CD/MP3/Kodak/Picture/Photo CD
  • Odtwarza: DiVX HD 720p Divx3.11/4.02/5.02/5.03/5.05 oraz późniejsze, XviD
  • Obsługiwane systemy TV: PAL/NTSC/MULTI TV
  • Czytnik kart pamięci oraz port USB
  • Odtwarzanie przyspieszone oraz w zwolnionym tempie
  • Funkcja programowania kolejności odtwarzania
  • Pilot, 8-bitowe menu ekranowe
  • Wyświetla 32 rodzaje napisów w 8 językach
  • Obsługa wielu kątów
  • Cztery rodzaje przybliżania i oddalania
  • Tryby obrazu 4:3 & 16:9, skalowanie do formatu 1080p
  • Progressive Scan
  • Wyjście obrazu komponentowe (Y,Pb,Pr), wyjście obrazu S-Video
  • Wyjście obrazu HDMI 1.1
  • Elektryczne wyjście cyfrowe dźwięku
HDMI 1.1 , nie odtwarza MKV (jakoś nie natrafiam nigdzie na DIVIX HD, wszędzie leży MKV 720p i 1080p). Nie ma LANa... Słaba rzecz.
 

cola0760

Member
znalazłem jeszcze cos takiego i to powinno mysle juz hulać... zastanawia mnie tylko czy wyjscie spdif to optyczny czy coax (bo juz sie spotkalem z tym ze byl coax zamiast optyki)


HDD1000 High Definition Player
  • Kieszeń na dysk 3.5" HDD (SATA), 80/160/250/400/500/ 750GB
  • Wyj. audio: Stereo (L/R), SPDIF(AC-3/DTS) A/V out;
  • Wyj. wideo HD o rozdz. do 1920x1080p w trybie Y/U/V i HDMI, VGA, USB 2.0
  • Pro Ethernet 10/100 Mbps Wireless 802.11b/g
  • Sys. plików: FAT32, NTFS (tylko do odczytu)
  • Formaty: MP2/3, WMA/PRO, WAV, OGG, AAC, LRC, AVI, MPG, VOB, DAT, DVD ISO/IFO,
  • MP4, ASF, TS, TRP, TP, MOV, MPEG1/2/4, Xvid, WMV9, WMV-HD, VC-1, H.264, JPG/JPEG,
  • Rozdzielczość: do 1920x1080p
co o tym myslicie? ...ma H.264 to matroska powinna smigac
 

Qubus

New member
Kiss'a bym sobie odpuścił od razu - miałem dziękuję więcej się nie skuszę.
Obecnie mam Popcorna A-100, za 699 zł nic lepszego nie można znaleźć. Odtwarza praktycznie wszystko co można znaleźć w sieci, można po usb, można po lanie, można też zamontować dysk twardy wtedy otrzymujemy oprócz odtwarzacza HD/xvid niezły serwer plików (Samba,NFS, FTP) plus serwer UPnP AV i myiHome.
Wsparcie techniczne jest rozbudowane, aktualizacje softu ( co jest bardzo ważne przy takich maszynkach) regualnie wychodzi.

Co do tej Manty HDD1000 jedno mnie zastanawia, jeżeli pracuje pod FAT32 to max rozmiar pojedynczego pliku jak mnie pamięć nie myli to około 4 GB. Ciekawy jestem jak HDD1000 zareagowałby przy 13 GB pliku mkv ? Poza tym gdzieś w necie widziałem narzekanie użytkownika iż wykonanie tandetne, brak przewijania video itp cuda (może się to już zmieniło).
 
Ostatnia edycja:
Do góry