Jaki DLP wg. efektu teczy ?

mexik

New member
Witam.
Jaki projektor mozecie DLP mozecie polecic aby efekt teczy byl najmniej uciazliwy. Mialem kiedys HD65 widzialem czasem ten efekt ale obraz byl piekny teraz mam benq w500 (LCD) i niestety ale tu kolory sa zbyt dla mnie mdle wiec z dwojga zlego wrocic chce do dlp technologi. Wspomne ze szukam czegos ze sredniej polki tzn ok 3000 zl. W gory dziekuje za kazda rade
 

skalmen

New member
zależy czego szukasz ,jesli fullhd to ewentualnie optoma hd20 ma koło barwne x4 6segmentowe, albo poszukaj uzywek np optoma hd 800x lub infocus in80 albo benq w5000, można je wyrwać za 4000-4500 Pln ale to wszystko ponad twój budżet, maja koło barwne 5x 6 segmentów, tu efekt jest praktycznie niewidoczny
 

mexik

New member
Dzieki za rade. Od benq raczej odejde gdyz wole firmy specjalizujace sie w DLP. A czy ktos moze porownal osobiscie in80 lub hd 800x z hd 65. Czy roznica odnosnie efektu teczy i jakosci obrazu jest widoczna?? A co byscie wybrali pomiedzy hd 800x i in80 i dlaczego bo cenna jest tu na tym samym poziomie??
 

skalmen

New member
Dzieki za rade. Od benq raczej odejde gdyz wole firmy specjalizujace sie w DLP. A czy ktos moze porownal osobiscie in80 lub hd 800x z hd 65. Czy roznica odnosnie efektu teczy i jakosci obrazu jest widoczna?? A co byscie wybrali pomiedzy hd 800x i in80 i dlaczego bo cenna jest tu na tym samym poziomie??
infocus -ostrzejszy obraz, koło x4, słabsza czerń, głosniejszy 31 db w trybie eco
optoma- ostry ale mniej obraz, koło x5, lepsza czerń,
cichszy 27 db w trybie eco
 

anxion

New member
Witam.
Jaki projektor mozecie DLP mozecie polecic aby efekt teczy byl najmniej uciazliwy. Mialem kiedys HD65 widzialem czasem ten efekt ale obraz byl piekny teraz mam benq w500 (LCD) i niestety ale tu kolory sa zbyt dla mnie mdle wiec z dwojga zlego wrocic chce do dlp technologi. Wspomne ze szukam czegos ze sredniej polki tzn ok 3000 zl. W gory dziekuje za kazda rade

Ja polecam Ci infocusa in80 obraz przepiekny i bardzo dobra czarn jak dla mnie ten projektor byl rewela :) taka optome to jadl na sniadanie
 

andrzejlisek

New member
Należy zwrócić uwagę na to, że oprócz popularnych projektorów DLP z jednym modułem mikroluster są takie, które posiadają dwa moduły mikroluster, gdzie jeden obsługuje kolor czerwony bez koła barw, a drugi obsługuje kolory zielony i niebieski naraz z dwukolorowym kołem barw. Takie rozwiązanie skutecznie zmniejsza efekt tęczy.

Oprócz tego są jeszcze takie projektory, które posiadają trzy niezależne moduły mikroluster i w nich nie ma koła barw. W takim projektorze w ogóle nie ma efektu tęczy.

Zanim będziesz wybierać model, zwróć uwagę na wszystkie 3 główne technologie wykonywania projektorów DLP. Bardzo prawdopodobne, że przekroczysz budżet, ale jakość zawsze kosztuje.
 

cracko

New member
Albo pojsc w technologie ledowo laserowa podobno nie ma zadnych efektow ubocznych :) no i zywotnosc led jest chywa wieksza niz normalnej lampki
 

mexik

New member
To juz znow jestem w kropce. Nie myslalem w ogole o technologi LED gdyz na forum nie jest popularna.
1) Czy warto ja brac po uwage LED wedlug Was??
A co do DLP to tez nie myslalem o innym niz z 1 chipem.
2) Jakie projektory DLP sa z 2 i jak jest srednio ich cena.
Ja mysle obecnie nad zakupem uzywanego hd80 ok 4,5 tys lub hd800x za ok 3500 lub hd 20 okolo 4,2 ale to juz nowka.
3) Co byscie z tego wybrali
4) Czy hd 20 czym sie rozni od hd 65 co do efektu teczy?.
obraz w hd 65 byl dla mnie swietny ale efekt teczy rzadko ale to rzadko sie pojawial wiec jak juz to wole cos lepszego.
 

cracko

New member
Casio podeszlo do tematu bardzo powaznie :) a czy widzial ktos tego viviteka ledowego za 60k zl? ladnie swieci ? czy raczej zwykly badziew ?
 

mexik

New member
To juz znow jestem w kropce. Nie myslalem w ogole o technologi LED gdyz na forum nie jest popularna.
1) Czy warto ja brac po uwage LED wedlug Was??
A co do DLP to tez nie myslalem o innym niz z 1 chipem.
2) Jakie projektory DLP sa z 2 i jak jest srednio ich cena?
Ja mysle obecnie nad zakupem uzywanego hd80 ok 4,5 tys lub hd800x za ok 3500 lub hd 20 okolo 4,2 ale to juz nowka.
3) Co byscie z tego wybrali?
4) Czy hd 20 czym sie rozni od hd 65 co do efektu teczy?.
obraz w hd 65 byl dla mnie swietny ale efekt teczy rzadko ale to rzadko sie pojawial wiec jak juz to wole cos lepszego.
Dodatkowe moje pytanie to:
5)Czy warto doplacac do hd80 1000zl w porownaniu do hd800x??
Ps prosze odpowiedzcie mi na te pytania a co do LED to juz widze ze nie warto jeszcze sie tym tematem zajmowac, wiec pyt 1 mozna pominac :)
 

skalmen

New member
jesli liczba godzin jest podobna to warto wziąść hd80, ma lepszy chip dc3 a w 800x jest dc1, czyli lepsza czerń i wiecej kontrastu, oprócz tego autoiris, czyli auto przysłone choc nie działa super to zawsze poprawia czerń
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
co nie znaczy ,ze kiepskim- nie widzialem go w akcji jednak czytalem opinie ze jak na swoja cene to bardzo dobry sprzet.
co w pewien sposob zdaje sie potwierdzac jego dobra opinie.oczywiscie niekoniecznie - jest jednym z najtanszych projow full-hd ,wiec popularnosc moze sie rowniez ze wzgledow ekonomicznych.gdyby jednak byl kiepski i mial jakies problemy czy niedorobki na forach byloby juz cos o tym ;)
w kazdym badz razie hd80 powinien byc -(pomimo ze to starszy model) lepszy ,wiec jesli cena bylaby taka sama (lub niewielka roznica) wolalbym jednak hd 80;)
 
Do góry