Jaki dekoder Polsatu HD

MateoPatryk

New member
Mam prośbę do wszystkich którzy mieli doświadczenia różnymi dekoderami HD Polsatu o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ich temat. Jakie mocne/słabe strony. W szczególności interesuje mnie jakośc obrazu.
Pozdrawiam,
 

rafanox

New member
Ci z cyfrowego polsatu dają teraz tuner samsunga HD. Sam go ostatnio dostałem, sprzęcik przyzwoity, obraz po kablu HDMI dobry. Natomiast kanały HD super. Świetnie wygląda TVP HD szczególnie jak dają jakieś imprezy sportowe. Eurobasket wygląda kapitalnie, po prostu nie chce wracać się do zwykłych kanałów.
Kanał Polsat HD na razie bez rewelacji, wygląda to niewiele lepiej niż zwykły polsat, w większości to zwykły SD upskalowany. Nie widziałem jeszcze jak na tym kanale wygląda Formuła 1.
 

leotdi

New member
MateoPatryk napisał:
Mam prośbę do wszystkich którzy mieli doświadczenia różnymi dekoderami HD Polsatu o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ich temat. Jakie mocne/słabe strony. W szczególności interesuje mnie jakośc obrazu.
Pozdrawiam,

na pewno odradzam Samsung DSB-H370G :evil:

Zresztą, poczytaj sam. Klatkuje od początku. 199,-zł bezzwrotnego wyrzucone w błoto. Przechodzę na tuner w Pionner PDP-LX6090H lub kupię Humax iCord 320GB.

http://satkurier.pl/news/49181/problemy-z-dekoderem-samsung-dsb-h370g.html
 

MrDudek

New member
Klatkowanie

Dziś usłyszałem na infolinii, że wczoraj infolinia otrzymała informację, że prace trwają, a problem klatkowania/zacinania na kanałach HD ma być usunięty w ciągu kilku najbliższych dni.
 

gorylla

New member
Bez reklam
leotdi napisał:
na pewno odradzam Samsung DSB-H370G :evil:

Zresztą, poczytaj sam. Klatkuje od początku. 199,-zł bezzwrotnego wyrzucone w błoto. Przechodzę na tuner w Pionner PDP-LX6090H lub kupię Humax iCord 320GB.

http://satkurier.pl/news/49181/problemy-z-dekoderem-samsung-dsb-h370g.html

Nie zgadzam się, ten samsung to bardzo dobry zakup. Jest tani, banalnie prostu w obsłudze, posiada możliwość definiowania list ulubionych kanałów (w przeciwieństwie do polsatowskiego Echostara), jest przyzwoicie wyposażomy i zupełnie wystarczający dla zwykłego użytkownika. Rzeczywiście jedynym problemem jest pojawiające się klatkowanie w HD. Jednakże dotyczy to- co ciekawe- tylko platformy Polsatu, gdyż tuner ten w innych platformach sprawuje się bez żadnych problemów. Polsat wydał już oświadczenie, że problem jest mu znany i pracują nad jego rozwiązaniem. Myślę, że niedługo się z tym uporają.

Poza tym nie demonizujmy tego klatkowania- nie wiem jak u innych, ale bywają chwile, że przyklatkuje dwa-trzy razy na godzinę, ale bywa też tak, że nie przyklatkuje w ogóle przez kilka godzin.

Oczywiście można kupić lepsze tunery- ale cena również jest dużo lepsza.
 

leotdi

New member
gorylla napisał:
Nie zgadzam się, ten samsung to bardzo dobry zakup. Jest tani, banalnie prostu w obsłudze, posiada możliwość definiowania list ulubionych kanałów (w przeciwieństwie do polsatowskiego Echostara), jest przyzwoicie wyposażomy i zupełnie wystarczający dla zwykłego użytkownika. Rzeczywiście jedynym problemem jest pojawiające się klatkowanie w HD. Jednakże dotyczy to- co ciekawe- tylko platformy Polsatu, gdyż tuner ten w innych platformach sprawuje się bez żadnych problemów. Polsat wydał już oświadczenie, że problem jest mu znany i pracują nad jego rozwiązaniem. Myślę, że niedługo się z tym uporają.
t HD
Poza tym nie demonizujmy tego klatkowania- nie wiem jak u innych, ale bywają chwile, że przyklatkuje dwa-trzy razy na godzinę, ale bywa też tak, że nie przyklatkuje w ogóle przez kilka godzin.

Oczywiście można kupić lepsze tunery- ale cena również jest dużo lepsza.

ok, dobrze, zgadzam si że ma to i owo. Ale ja go wziąłem dla siebie dla podstawowej jego funkcji. Funkcji HD! tj. ogladać Polsat SportHD (siatka). I co ? Efekt jest taki, że oglądam na tunerze HD ... zwykly polsat sport. Za +200,- zł + comiesięczna doplata za Sport HD :niewiem:
 

rafanox

New member
Klatkowanie

Wczoraj na Polsacie była premiera "Obcy kontra Predator". Oglądałem na Polsacie HD i rzeczywiście gdzieś w środku filmu pojawiło się to sławetne klatkowanie które nie chciało ustąpić. Przełączyłem zatem na inny kanał i wróciłem z powrotem na Polsat HD i wszystko ustąpiło, do końca filmu było w porządku.
Więc na razie to żaden problem, przydało by się jednak żeby ludzie z Polsatu coś z tym zrobili, jednak oni się z tym nie spieszą.


Tak samo jak się nie spieszą w kwestii TVP HD powinni udostępnić ją klientowi tak żeby nie musiał ją precyzyjnie ustawiać, po prostu ustawić na jakimś kanale z sieci, klient ustawia i ma.

Ja osobiście oglądam TVP 1 i TVP 2 z niedawno uruchomionej platformy TVP ( Astra), obraz tych kanałów jest lepszy niż na polsatowsko-hotbirdowej TVP1 i TVP 2. To samo tyczy się TVP Info. Co prawda niedużo lepszy ale lepszy.

Trzeba jednak pochwalić że coś robią jednak w kwestii HD. Można się przyczepić że Polsat HD to nie w pełni HD, upskalowany i tak dalej, ale faktem jest że wygląda o wiele ładniej niż zwykły polsat. ( no przynajmniej u mnie:smile:

 

gorylla

New member
Bez reklam
rafanox- w pełni potwierdzam Twoje słowa, mam dokładnie te same odczucia.

leotdi- u mnie HD klatkuje w sumie rzadko i kanały HD oglądam praktycznie non-stop (poza MTVHD mam wszystkie). Jak czasami przyklaktuje to wystarczy przełączyć na chwilkę kanał i wrócić i na dłuższy czas z głowy. U mnie wczoraj na Predatorze przyklatkował jak u rafanoxa tylko raz, więc nie wiem, w czym jest problem. Przełączenie kanału trwa przecież tylko kilka sekund. Faktem jest, że objaw klatkowania jest trochę irytujący, ale nie popadajmy w paranoję- jak raz na pół godziny czy godzinę przełączę kanał to nic mi się nie stanie.

Jak pisałem wcześniej Polsat wie o problemie i pracują nad jego rozwiązaniem.

Pamiętajcie, że nie każdego stać na pozapromocyjny zakup naprawdę dobrego tunera. A patrząc na Twoją sygnaturkę (sporo tego) nie widzę większych przeszkód w zakupie lepszego. Nie ukrywam, że mnie też stać, ale lepszy tuner nie jest mi do niczego potrzebny. Czasy nagry2, monoblocka i programowalnego fergusona na jakiś przynajmniej czas minęły.

Ja tuner Samsunga oceniam na 8/10- 1 punkt odjąłem za klatkowanie i jeden za niezbyt przyjazne użytkownikowi projektowanie list programów ulubionych.
 
Ostatnia edycja:

MateoPatryk

New member
Dzieki za wszystkie posty w tym wątku. Widzę, że Samsung jest niezłym rozwiązaniem. Jak sprawa wygląda z Echostarami. Jakie +/- w stosunku do Samsunga?
 

rafanox

New member
Gorylla dobrze pisze. Ludzie mają wymagania dzisiaj jak z kosmosu. Ja sobie nie kupią tunera za 900 zł to mają kaca moralnego.
Ten Samsung HD to naprawdę dobry sprzęcik, na Allegro można to to kupić za 250 zł. Taka mała kwota a tak ładny odbiór HD, np. eurobasket ostatnio , po prostu super. No i ten ostatni predatorek na Polsacie HD.

Pytam się: Co dałby mi droższy tuner? Więcej opcji których i tak po jakimś czasie bym nie używał? Minimalnie lepszy odbiór? Różnice pewnie dostrzegłbym przykładając lupę do telewizora i badając poszczególne piksele.
Zaoszczędzone na tunerze pieniążki lepiej wydatować na jakiś sprzęcik nagłaśniający, bo głośniki jakie montują do nowych LCD-eków przypominają w brzmieniu te ze słuchawki telefonicznej.
 

zbychu555

New member
Mam Echostara, HD mam tylko Polsat HD, obraz nie klatkuje, obraz bardzo ładny ale nie widziałem tego z Samsunga, więc nie mogę za bardzo oceniać:) Wielkim minusem jest brak możliwości utworzenia listy kanałów ulubionych.
 
Ostatnia edycja:

MrDudek

New member
gorylla napisał:
U mnie wczoraj na Predatorze przyklatkował jak u rafanoxa tylko raz, więc nie wiem, w czym jest problem.
Ano w tym, że gdy chcesz coś nagrać, gdy Cię nie ma, to niespecjalnie jest komu przełączyć na chwilkę kanał. Wracasz, a tu zamiast nagrania masz pokaz slajdów :p
 

bluray

Banned
MrDudek,
pojechałeś niezłym kitem.
Mowa o klatkowaniu ( u mnie nie ma wcale) na kanałach HD Polsatu na tunerze SAMSUNG 370.
A tych się nie da nagrać !!!
Bo to nie PVR.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Samsung HD dostępny w Ckitowym Polsacie. Towar pierwsza klasa ma jednak dwie wady. Jak pisał ktoś wyżej klatkowanie na kałach HD. Ponoć Polsat nad tym pracuje, ale ja im nie wierzę. Mam tylko nadzieję, że to naprawią, nic więcej. Druga wada to słaby sygnał po łączu optycznym. Analogowe jest dużo bardziej dynamiczniejsze od cyfrowego.

Tak więc bardzo poważną wadą jest klatkowanie, mam jednak nadzieję...
A z optycznego łącza można nie korzystać, ewentualnie się do niego przyzwyczaić. Reszta w tym dekoderze jest bez zarzutu. Wszystko czego potrzeba do dobrego odbioru.
 

leotdi

New member
bluray napisał:
MrDudek,
pojechałeś niezłym kitem.
Mowa o klatkowaniu ( u mnie nie ma wcale) na kanałach HD Polsatu na tunerze SAMSUNG 370.
A tych się nie da nagrać !!!
Bo to nie PVR.

po pierwsze kolego jesteś chyba jedynym szczęśliwcem, u którego nie klatkuje ten SS,
a po drugie skąd Ty wiesz, że nie nagrywa na oddzielną nagrywarkę ? .. oczywiście w SD (nie wszystko co jest w Polsat Sport HD jest równocześnie na "zwykłym" Polsat Sport).
 

MrDudek

New member
bluray napisał:
MrDudek,
pojechałeś niezłym kitem.
Mowa o klatkowaniu ( u mnie nie ma wcale) na kanałach HD Polsatu na tunerze SAMSUNG 370.
A tych się nie da nagrać !!!
Bo to nie PVR.
A to ciekawe... Nagrywam nienagrywalne; chyba to opatentuję :D
 

Morff

New member
Lekki OT

Czy ktoś mógłby napisać albo wskazać miejsce gdzie mozna znaleźć opis jak dodać ten nowy pakiet TVP z Astry w dekoderze samsunga ?
 
Do góry