Jaki dekoder najlepszy do UPC

kloncd

New member
Mam pytanko chce wybrać telewizje UPC wraz z dekoderem który obsłuży HD i wiem że w ofercie UPC są dwa takie modele (jeden model taki kanciaty a drugi taki zaokrąglany) który lepszy czy jest jakaś różnica między nimi (telewizor który będzie do niego podpięty to sony kdl-40w5500) który lepiej się sprawuję?
 

actchris

New member
UPC i tak da Ci to co chwyci technika a nie to co wybierzesz choć nowym użytkownikom dają zazwyczaj Cisco.

Zalety Cisco to cisza i większy dysk no i to że się rzadziej wiesza :)
Zaletą Philipsa jest to że jest ładniejszy:) i można nagrywać dwa kanały na raz + do tego oglądać trzeci, w nowym Cisco można nagrać tylko jeden kanał i w tym czasie coś innego oglądać. Wadą Philipsa jest to że jest głośniejszy, częściej się wiesza, ma mniejszy dysk.

Ja tam mam Philipsa i jestem zadowolony a to że raz na jakiś czas się powiesi mówi się trudno w końcu są inne ciekawsze rzeczy niż oglądanie TV :)
 

dziambel

New member
Mam ten sam problem, nie wiem czy warto zamieć Philipsa na Cisco.
Na forach można wyczytać że Cisco gożej wyświetla kanały SD.
Czy ktoś kto miał oba tunery może potwiedzić?
 

faraonI

New member
miałem oba

dziambel napisał:
Mam ten sam problem, nie wiem czy warto zamieć Philipsa na Cisco.
Na forach można wyczytać że Cisco gorzej wyświetla kanały SD.
Czy ktoś kto miał oba tunery może potwierdzić?
przez rok miałem Filipka, faktycznie zawiechy były częste, bardzo głośno chodził, obrazy żyleta, teraz od tygodnia mam Cisco: to co piszą powyżej, jeśli chodzi o możliwości to fakt, obraz ma ciemniejszy, troszkę gorszy na SD, szybciej się przełącza, o 50% więcej pamięci (360), bardzo jasno świeci po oczach w czuwaniu, dodali możliwość słuchania radia( bez sensu, bo trzeba mieć włączony jeszcze TV, żeby szło z jego głośników), brak mu wyjścia antenowego SD, i jeszcze nie rozgryzłem jak podłącyć to radio do wieży, mam w niej tylko wejście anteny koncentrycznej :-?, a reszta bez zmian: ten sam pilot, menu i te same fajansowe programy :(
 
Ostatnia edycja:

neron

New member
Philips vs Cisco

Miałem Philipsa a teraz Cisco i żałuję zamiany, ale była konieczna bo nie maja już nowych Philipsów.
Plusy i minusy Cisco.
minusy:
- gorszy obraz, szczególnie SD (znacząco)
- tylko 2 tunery (3 Philips)
- ciemniejszy obraz

Plusy:
+ szybkie przełączenie programów i działanie menu
+ cichszy (musiałem pod kleić pod nóżki gumki, bo szawka wpadała w
rezonans od dysku)
+ większy dysk
+ zmienione menu
+ jak na razie brak problemów które miałem z Philipsem
 

neron

New member
Philips vs Cisco

Miałem Philipsa a teraz Cisco i żałuję zamiany, ale była konieczna bo nie maja już nowych Philipsów.
Plusy i minusy Cisco.
minusy:
- gorszy obraz, szczególnie SD (znacząco)
- tylko 2 tunery (3 Philips)
- ciemniejszy obraz

Plusy:
+ szybkie przełączenie programów i działanie menu
+ cichszy (musiałem pod kleić pod nóżki gumki, bo szawka wpadała w
rezonans od dysku)
+ większy dysk
+ zmienione menu
+ jak na razie brak problemów które miałem z Philipsem
 

yacek _b

New member
neron gorszy obraz na kanałach SD ?!!!! Przecież kanały SD to ich główna oferta programowa . Jasna cholera to po jakiego grzyba takie coś wprowadzają !
 

faraonI

New member
po zamianie

neron napisał:
Miałem Philipsa a teraz Cisco i żałuję zamiany, ale była konieczna bo nie maja już nowych Philipsów.
Plusy i minusy Cisco.
minusy:
- gorszy obraz, szczególnie SD (znacząco)
- tylko 2 tunery (3 Philips)
- ciemniejszy obraz

Plusy:
+ szybkie przełączenie programów i działanie menu
+ cichszy (musiałem pod kleić pod nóżki gumki, bo szawka wpadała w
rezonans od dysku)
+ większy dysk
+ zmienione menu
+ jak na razie brak problemów które miałem z Philipsem
u mnie teraz na tym nowym cisco, po każdym dłuższym postoju na czuwaniu, już nie wchodzą programy w ogóle :!:,na wyświetlaczu jest wszystko OK, ale na TV pojawia się tylko pionowa różowa kreska w połowie ekranu i robi się czarny i tak w koło, muszę wyłączyć z tyłu wyłącznikiem, poczekać aż się zazbroi i wtedy chodzi OK, znów do dłuższego postoju na stanbayu:blagam: zwracam honor starym Filipkom, a obraz jak pisze Neron, dużo gorszy :-x totalny shit, zaraz dzwonie niech go zabierają :!::!::!:
 

zsoi3

New member
Bez reklam
yacek _b napisał:
neron gorszy obraz na kanałach SD ?!!!! Przecież kanały SD to ich główna oferta programowa . Jasna cholera to po jakiego grzyba takie coś wprowadzają !

jezeli to jest prawda - to to jest wtopa. ja rozumiem, ze tan ma to, ten ma tamto; tan ladniejszy; ten cichszy ,etc...

ale najwazniejsza jest jakosc odbioru - jezeli po 18 miesiacach cyfrowej kariery UPC wprowadzaja sprzet, ktory ma gorszy odbior - to jest cos nie tak...

chyba, ze to jest subiektywne - ale gorsza jakosc kanalow SD pojawia sie juz wielokrtonie na forach...
 

JGR

New member
Miałem Philipsa a teraz Cisco i żałuję zamiany, ale była konieczna bo nie maja już nowych Philipsów.
Plusy i minusy Cisco.
minusy:
- gorszy obraz, szczególnie SD (znacząco)
- tylko 2 tunery (3 Philips)
- ciemniejszy obraz

Plusy:
+ szybkie przełączenie programów i działanie menu
+ cichszy (musiałem pod kleić pod nóżki gumki, bo szawka wpadała w
rezonans od dysku)
+ większy dysk
+ zmienione menu
+ jak na razie brak problemów które miałem z Philipsem

Właśnie szukam odpowiedzi który tuner wybrać?
Przy okazji czy coś w międzyczssie sie zmieniło jesli chodzi o obraz w SD z Cisco?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Nic się nie zmieniło nadal jest do d... mam multiroom i obydwa dekodery na Philipsie obraz żyleta ostry i wyraźny, a na Cisco tragedia SD nie do przyjęcia a HD odbiega od tego co prezentuje Philips.
dzisiaj będe dzwonił do upc o wymianę Cisco na Philipsa... Cisco nie polecam :(
 

damian820927

New member
Bez reklam
Wczoraj wymienili Cisco na Philipsa poprawa widoczna gołym okiem ostrość i jaśniejszy obraz, przede wszystkim brak artefaktów lub w dużym stopniu zniwelowane na kanałach SD, HD pięknie :popcorn:
 

Sheik

New member
O roku temat martwy, czy coś się zmieniło w UPC z dekoderami HD z nagrywarką? Właśnie przymierzam się do sprzętu HD i zastanawiam się czy wiązać się z UPC czy gdzieś indziej poszukać oferty? Oczywiście niemniej ważna jest jakość sygnału sd który nadal jest dominujący ilościowo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W UPC dzis dla przykladu TVP1 - jakosc porazka, jakas telenowela, ta sama kilka dni wczesniej zyleta. Podobnie z innymi programami na tej stacji, sprawdze to jeszcze dokladniej ale juz cos mi nie pasuje.
 

Sheik

New member
O roku temat martwy, czy coś się zmieniło w UPC z dekoderami HD z nagrywarką? Właśnie przymierzam się do sprzętu HD i zastanawiam się czy wiązać się z UPC czy gdzieś indziej poszukać oferty? Oczywiście niemniej ważna jest jakość sygnału sd który nadal jest dominujący ilościowo.
Odpowie ktoś? Dzięki.:)
 

didisoft

New member
O roku temat martwy, czy coś się zmieniło w UPC z dekoderami HD z nagrywarką? Właśnie przymierzam się do sprzętu HD i zastanawiam się czy wiązać się z UPC czy gdzieś indziej poszukać oferty? Oczywiście niemniej ważna jest jakość sygnału sd który nadal jest dominujący ilościowo.

Nic się nie zmieniło. Cały czas dają takie same dekodery. Od kilku dni mam Cisco z nagrywarką, wcześniej Philipsa z hdd i przez jakiś czas Pace bez nagrywarki.
Porównując je wszystkie mogę powiedzieć, że na Cisco obraz jest trochę ciemniejszy, mi akurat to bardziej pasuje. Jakieś znaczącej różnicy w jakości kanałów SD w porównaniu do Philipsa i Pace nie zauważyłem. W porównaniu do Philipsa, Cisco przynajmniej jest dużo szybsze i ciche.
 

didisoft

New member
Dzięki, to mi też pewnie wcisną Cisco - zobaczymy.

W UPC bardzo ciężko jest dostać sprzęt taki jaki chcesz. Dają co mają i już. Przy przedłużaniu umowy i zwiększaniu neta na Fiber120 zaznaczyłem miłej pani z DUK, że router z wifi bym wolał Cisco 3925 co zaznaczyła na zleceniu. Monter przyniósł Thomsona TWG870. Nie był zdziwiony, że chciałem Cisco które ma dużo lepsze radio i mniej z nimi kłopotu. Ale z tego co powiedział to na wydanie Cisco dla klienta muszą mieć zgodę przełożonego więc i tak wszystkim wciskają Thomsony. Przez co zasięg wifi w drugim pokoju mam ok. 50%. Po jego wyjściu zaraz telefon do DUK i krótka rozmowa, że mam 10 dni na rozwiązanie umowy i jeśli w tym czasie router nie zostanie wymieniony na lepszy to z tego prawa skorzystam. W poniedziałek mają oddzwonić co i jak. Zobaczymy.
 
Do góry