Jaki DAC do 700 zł?

piechu

Member
Bez reklam
Jaki DAC z obsługą DSD do 700 zł?

Witajcie,
poszukuję DAC USB w kwocie do 700 zł. DAC będzie wpięty między miniPC(Daphile) a wzmacniacz PM7003 a dźwięk jak w sygnaturce będą wypluwać Zensory.
Są jakieś sensowne, warte uwagi pozycje w tej cenie?
Często polecanym w tej cenie jest SMSL Sanskrit ale czy on pociągnie DSD?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tych dwóch wybrałbym Cambridge Audio .Jeżeli chcesz bardziej neutralny przetwornik o większym potencjale to dobrym wyborem może być Meridian Explorer ,co prawda wygląda niepozornie ,ale jego wartość jest odwrotnie proporcjonalna do wyglądu .Jeszcze lepszy byłby DAC Music Hall 15.2, ale to już jest większy wydatek
 

piechu

Member
Bez reklam
Koniec końców zakupiłem Dac Magic 100 - tym bardziej, że dostałem go za bardzo fajne pieniądze :) Nie miałem czasu zbyt długo słuchać ale to niesamowite, jaka różnica w brzmieniu może być przy podłączeniu źródła do budżetowego daca i budżetowego wzmacniacza w porównaniu z graniem via amplituner :) Morda mi się śmieje - w weekend dalsze testy i mam nadzieję, że potwierdzi się pierwsze wrażanie a nie skońcxzy się tym, że w tej chwili zadziałała autosugestia ;) Dodatkowo wypożyczyłem QED Ruby i sprawdzę czy jest różnica w porównaniu do posiadanych aktualnie ProCab LS25.
 

3echo

Member
Bez reklam
A ja chciałem aby ktoś mi wytłumaczył jedną rzecz odnośnie DAC-ów...
...Mając do dyspozycji wzmacniacz przykładowo Onkyo A9050 i Amplituner Onkyo TX NR656 i podpinając do nich np.taki CA dacmagic100,dżwięk z tego samego źródła (laptop),będzie taki sam,czy przewaga wzmaka,będzie również słyszalna?Czyli przy wzmaku lepiej zagra niż pod amplitunerem?
 

JanVid

New member
.... dżwięk z tego samego źródła (laptop),będzie taki sam,czy przewaga wzmaka,będzie również słyszalna?Czyli przy wzmaku lepiej zagra niż pod amplitunerem?

Ręce opadają :niewiem: .... a tyle się tutaj na forum mówi/pisze na ten temat i jak widać wszystko na budę (wiadomo komu) Pozdro.
 

3echo

Member
Bez reklam
Podpięte źródło przez RCA do wzmaka czy ampli wykorzystuje przetworniki źródła,podpięte cyfrowo, tego drugiego tak to zrozumiałem.Dlatego moje pytanie.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

josephson

Member
To ja się podłącze, szukam DAC-a z trzema wejściami możeb być 2x opt i 1x Coax a najlepiej 3x opt. Im mniej kasy wydam tym lepiej ale szukam czegoś solidnego. Jakieś wskazówki?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

3echo

Member
Bez reklam
Przy połączeniu analogowym RCA, konwersję D/A wykona źródło sygnału, natomiast przy cyfrowym wykona ją amplituner AV.Jakość dźwięku zależy od klasy przetwornika w tych urządzeniach.Tak więc jeśli połączymy komputer do zewnętrznego przetwornika CA 100, ostateczna jakość dźwięku będzie zależała właśnie od zastosowanego przetwornika.
Tak to jest czy nie?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kuchnia nie zdążyłem Ci napisać że bardzo dobrą alternatywą dla DacMagic jest Nostromo 5 lub gdy potrzebujesz też do słuchawek 5H, miałem DacMagic, teraz mam Nostromo, ten drugi bardziej neutralny, CA to charakterystyczne dla nich granie, Nostromo 5 tańszy, funkcjonalność taka sama.
 
Do góry