Jaki Cd Player do Tannoy V1 i Pioneer A-20?

edelman2

Member
Cześć,

Mam taki problem. Kupiłem kolumny Tannoy V1. Teraz zamierzam się do zakupu do nich wzmacniacza Pioneer A20. Dalej mam problem z cd platerem. Znalazłem 3 modele, godne mojej kieszeni. Sprzęt ma być do słuchania hip hopu.

1. Denon Dcd 510AE 799zł
2. Yamaha cd-s300 899zł
3. Onkyo c7030 799zł

Który będzie dobrze współgrał z pioneerem A-20? Który polecacie. Widzę, że bardzo dobre opinie ma ten Denon. yamaha również. Oknyo różnie, niby narzekają ludzie na dźwięk.

Dzięki za pomoc.
 
I

irek6311

Guest
Yamaha cd-s300 lub PIONEER PD-10 ,
wzmacniacz A-30 to lepsza opcja (wydajniejszy prądowo) .
 

edelman2

Member
Pioneer A-30 kosztuje 150zł więcej od A-20. Warty jest tej sumy? Parametry widzę ma te same, moc jedynie 2x70W. Nie mam zbytnio tyle kasy. Na wzmacniacz i cd player mam 1600zł max.
 
I

irek6311

Guest
Jeśli budżet ograniczony to po kosztach A-20 i DENON DCD-510AE < skromnie ale zagra ładnie .
 

edelman2

Member
Dzięki za szybką pomoc. Ew. myślę nad jeszcze jedną opcją:

pioneer A20 + pioneer PD-10, aby zestaw był jednolity i jednej firmy.

ps. co to pre out i do czego służy? A30 to ma.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
pre-out możesz go podłączyć do amplitunera, bierz A30 i PD 10 pisz do BN może coś z ceną pomyśli ;)
 

Scrollek

New member
Dzięki za szybką pomoc. Ew. myślę nad jeszcze jedną opcją:

pioneer A20 + pioneer PD-10, aby zestaw był jednolity i jednej firmy.

ps. co to pre out i do czego służy? A30 to ma.

pre-out do podpięcia końcówki mocy, raczej traktowałbym to marginalnie (w tej cenie przedwzmacniacz jest słabej jakości)
głowna różnica pomiędzy A20 a A30 to moc końcówki
 
I

irek6311

Guest
edelman2 żle odczytałeś to jest wejście sygnału (IN) nie wyjście (OUT) ;)
Power AMP Direct to bezpośrednie wejście na końcówkę z pominięciem przedwzmacniacza ,
wszelkie regulacje wtedy są niedostępne (bas/treble/balance) .
 

edelman2

Member
Ze względów finansowych obstaje raczej przy A-20 skoro mówimy tylko o pre out. Ja nie zamierzam podłączyć amplitunera. Ew. PS3. Dalej idąc, najlepsza dla mnie jest opcja Irka czyli A-20 plus CD Denona 510.

Choć myślę trochę o tym Pd-10 Pioneera, wtedy zachowam linię. Pd10 200zł droższy jednak od denona ;/
 
I

irek6311

Guest
edelman2 systemowy zestaw wygląda lepiej ale jeśli się wahasz to rzut monetą ;)
 

edelman2

Member
Haha Irek może rzucę, ciśnienie coraz większe. Jutro przychodzą kolumny to czas kompletować zestaw :) 1600zł za denon + A20, 1800 za A20 i PD-10. Niby 200, ale tydzień temu miałem kupić wieżę do 500zł, a po przeczytaniu wątków i opinii ludzi, przekabacono mnie na sprzęt stereo :) Kolumny kosztowały mnie 800.. :) To całość pewnie wyjdzie koło 2500, a miało być 500 haha
 
I

irek6311

Guest
Ciśnienie przed zakupem zawsze duże ale potem zadowolony będziesz ;)
na koniec dodam że warto kupić porządny sprzęt bo zagra 2 x lepiej niż mini wieża kompletna ,
najlepiej pooglądaj komponenty w sklepie i posłuchaj bo to jednak sporo $
szybkie zakupy często są złym pomysłem .
 

edelman2

Member
Irek

Zgadzam się z Tobą z oglądaniem i odsłuchem, ale tak naprawdę to jakiejś innej lepszej alternatywy nie mam w tym zakresie cenowym. 1600zł na wzmacniacz i odtwarzacz? Nie da rady, no chyba, że ten Denon.
 
I

irek6311

Guest
Tanie stereo to tylko Denon lub Pioneer ,
Denon PMA-520AE + DCD-510AE i będzie w budżecie i jednej firmy < zagra też ładnie .
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
edelman2 testy testami ale tobie ten sprzęt musi spasować tak wizualnie jak i słuchowo ,
poszukaj zestawów w sklepach MM przykładowo i w realu oceń ;)
 

edelman2

Member
Irek, wizualnie mi się podoba Pioneera. Na dniach będę w Media Martk, to luknę, ale wolałbym odsłuchać bo wizualnie jest ok. Tylko, że w MM raczej nie ma szans na odsłuch.. Będzie moneta hehe :)
 
I

irek6311

Guest
Jak ładnie poprosisz to może ci puszczą te z ekspozycji ;)
ewentualnie w innym sklepie posłuchaj a kup tam gdzie najtaniej :grin:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry