jaki cd marantza

90_mati

New member
Witam,

Co prawda dzial blu-ray, jednak nie znalazlem odpowiadajacego pod moje kryteria, a ten byl najblizszy :)

Poszukuje odtwrzacza CD do mojego marantza SR 5008, jednak nie bardzo wiem jakie dokladnie parametry brac pod uwage. Moim priorytetem jest to aby odtwarzalo plyty audioCD oraz aby pasowal wizualnie do reszty - chodzi o kolor srebrny. Wiem ze niektore marantz'e wychodzily srebrne ale w odcieniu zlotego. Natomiast moj jest w calosci srebrny

Z gory dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam
m
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A srebrne w 100% to nie były modele tylko te niższe ? Czy coś mi się pokręciło??? Ale kolor szampanowy czy jak oni tam zwą ja mam taki naprawdę duzo się nie różni od srebrnego..
 

90_mati

New member
A srebrne w 100% to nie były modele tylko te niższe ? Czy coś mi się pokręciło??? Ale kolor szampanowy czy jak oni tam zwą ja mam taki naprawdę duzo się nie różni od srebrnego..

a no właśnie, teraz podstawowe pytanie jaki ja mam kolor - bo powiem szczerze na początku myślałem, ze mam właśnie ow szampanowy. Jednak moja kobieta uświadomiła mnie, ze jest to srebrny. Jako, ze jestem facetem i na kolorach mam prawo się nie znac tak jak ona - uwierzyłem - pytanie czy slusznie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz ja myślę że jeden od drugiego jest bardzo mało różniącym się kolorem.. jak kupisz dobre cd w kolorze szampana to tez będziesz zadowolony... Nowy czy używany Cię interesuje ? Do tego chyba taki typowy złoty to jest tylko w serii 11 i 14 chociaż tez trzeba byłoby zobaczyć na żywo jak ten złoty np ma się do koloru szampan.. dla mnie to aż takiego znaczeni anie ma ale każdy kupuje pod siebie.. ja wolałbym kolor nawet deko inny a mieć lepszy sprzęt..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli masz ampli serii SR5xxx to zapewne będziesz celował w CD serii 5/6xxx, zatem nie masz co się martwić, odcienie będą Ci pasować do ampli.
 

grzelex

New member
Jeśli tak ważny jest dla Ciebie odcień (kolor) to sprawdź czy prawdą jest to, co usłyszałem w sklepie, na temat widocznej u mnie różnicy pomiędzy forntem w amplitunerze i odtwarzaczem blu-raj. Nie wiem czy to dotyczy CD, ale podobno w części urządzeń front jest aluminiowy, a w części z tworzywa i jest pomalowany na kolor srebrny, co niestety widać.
 

90_mati

New member
Dzięki za odpowiedzi - ostatnio myślałem wlasnie o tym odcieniu - i chyba najprosciej będzie jak pojadę sobie do sklepu z ampli i sprawdzę jak to razem bedzie pasowac.

Odpowiadając na pytanie czy nowy czy używany, tutaj chciałbym jednak nowy.

Jak na razie celuje w CD5004. Chyba, ze uważacie, ze może to być zły wybór?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest ok, jako alternatywe ze stajni Marantza możesz jeszcze rozważyć 6003.
Tutaj jednak, już raczej w grę wchodzą używki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To dotyczy wszystkich urządzeń u każdego producenta.


To zależy jak na to patrzeć.. są takie modele np w Onkyo i w Denonie amplitunerów, wzmaków, odtwarzaczy że panele są całe aluminiowe a w marantz ma taką politykę że np. kupuje się wzmak za 5 tys i cd za 5 tys i niestety po bokach jest plastikowy - nie bardzo to rozumiem ale tak jest ... ale czy to aż tak bardzo widać ja bym aż tak nie dramatyzował, tak jak różnica w kolorze między srebrnym, a szampańskim kolorem.. myślę że to kwestia podejścia do sprawy.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
W Denonie był kiedyś silver taki szarawy a teraz jest premium silver i już bardziej podjeżdza pod szampański, ale nie zmienia to faktu że i tak panel w aluminium wygląda bosko.
 

grzelex

New member
... ale czy to aż tak bardzo widać ja bym aż tak nie dramatyzował, tak jak różnica w kolorze między srebrnym, a szampańskim kolorem.. myślę że to kwestia podejścia do sprawy.

lolek126 widać różnicę bez specjalnego przyglądania się i trochę to wpienia. U żony mojego kumpla to by nie przeszło. Jak napisałeś, to kwestia podejścia. Ja nie chciałem blisko dwóch tysi pakować w odtwarzacz, bo to prawie połowa CD. Napisałem o tym, bo koledze może to bardzo przeszkadzać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie ma martw się, tak jak na okładce Audio Video na pewno nie jest :D
Kiedy zobaczyłem ten numer w sklepach zdziwiłem się, co to Marantz zrobił? Czarno srebrny front? Nowy model? Nic takiego nie ma miejsca. Zwyczajnie grafik w wydawnictwie jeszcze nie wyleczył kaca.
 

Attachments

  • 4f49a2f6950fdc6a3128a2c25303d35b_fs.jpg
    4f49a2f6950fdc6a3128a2c25303d35b_fs.jpg
    122 KB · Wyś: 69
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Henry ja zawsze piszę prawdę i staram się być obiektywny
Co do Onkyo to faktycznie w kolorze czarnym to tragedia z resztą Denon też . W srebrze to Onkyo wygląda zupełnie inaczej, to samo Denon i inne firmy, mimo tego że sam mam Denony to często odradzam X 2xxx bo to plastikowa zabawka , już wolę aby ktoś się zaopatrzył w takiego Pioneera VSX 924 który ma wyjście Pre Out na fronty , i mimo tego że też ma front z plastiku, to w srebrze wygląda dość dobrze jak dla mnie to jest bezwgledny faworyt w tej cenie.
 
Do góry